wibako

Instalacja wiertnicy do JCB 3cx

Instalacja wiertnicy do JCB 3cx

Postprzez .::ROBSON::. » 06 Gru 2010 23:25

Witam

pomóżcie mi proszę, może ktos wie jak zainstalować wiertnice do koparkoładowarki jcb 3cx, chodzi mi dokładnie o hydraulike. Mam instalacje wyprowadzoną pod młot, ale z tego co sie orientuje to do takiej instalacji sie nie wpina wiertnicy. Wiertnica powinna chodzić tak jak łyżka skarpowa uchylna na niksim ciśnieniu. Czy ktos ma schemat ewentualnie jakiś rysunek, jak to zrobić żeby podłączyć się z taką wiertnicą ? Podobno trzeba zrobić jakieś zawory na rurkach od zamykania i otwierania łyżki i do trójników podłączyć sie z tą wiertnicą.. czy to prawda ?

.::ROBSON::.
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 06 Paź 2009 01:06
  • Miejscowość: LEGNICA

Reklama

simmet

Postprzez master123 » 07 Gru 2010 19:57

ja mam podłączoną wiertnice do koparki kolowej eder 815 b pod weze od łyzki. Mozesz ją podlaczyc gdzie chcesz, jak ci bedzie wygodniej nia sterowac tylko musisz pamietac o dostosowaniu cisnienia do wiertnicy. Pozdrawiam
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Postprzez Tot3 » 08 Gru 2010 00:58

Może tu coś Ci powiedzą zadzwoń. :?:

http://www.allegromat.pl/aukcja66408
Ostatnio edytowany przez Tot3, 08 Gru 2010 09:46, edytowano w sumie 1 raz
Tomi

Tot3
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 18 Sie 2010 01:35
  • Miejscowość: Reykjavik

Postprzez sochpol » 08 Gru 2010 21:43

Kolego śmiało możesz podłączyć pod instalację od młota. trzeba dorobić tylko jakieś redukcje. Przerabiałem ten temat w 4cx i działało bez zarzutu.

sochpol
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 06 Cze 2009 21:26
  • Miejscowość: Kołobrzeg
  • Pochwały: 2

Postprzez master123 » 08 Gru 2010 23:09

mozna i do mlota :wink: Pisałem ze jak ci bedzie wygodnie sterowac i wogole :wink: Tak jak pisze kolega wyzej dorobic jakąs przejsciowke tzn złączke ( najlepiej kupic w sklepie z hydrualiką siłową) i gra gitara :wink:
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Postprzez mechanior » 09 Gru 2010 00:06

jak podłączysz do instalacji młota to będą obroty tylko w jednym kierunku,
powinieneś podłączyć w miejsce siłownika łyżki bo wiertnica (większość) i tak w swobodnym zwisie powinna pracować
na pewno należy dostosować wiertnicę do maszyny czyli wybrać taką jaka pasuje do ciśnień i przepływów

.::ROBSON::. napisał(a):Mam instalacje wyprowadzoną pod młot, ale z tego co sie orientuje to do takiej instalacji sie nie wpina wiertnicy. Wiertnica powinna chodzić tak jak łyżka skarpowa uchylna na niksim ciśnieniu.
.::ROBSON::. napisał(a): Podobno trzeba zrobić jakieś zawory na rurkach od zamykania i otwierania łyżki i do trójników podłączyć sie z tą wiertnicą

jedno wyklucza drugie

w 3CX instalacja młota jak i całej hydrauliki w tym siłownika łyżki chodzi na tym samym ciśnieniu, ogólnie w koparko-ładowarkach nie ma instalacji niskiego ciśnienia czy niskiego przepływu, to rozwiązania stosowane w większych maszynach

osprzęt w koparko ładowarkach podłącza się do istniejących systemów maszyny bocznikując je zaworami trójdrożnymi-rozgałęźnikami (flow diverter) ręcznymi lub elektrohydraulicznymi albo do dodatkowych (auxiliary) obwodów jednokierunkowych (młot, zagęszczarka) lub dwukierunkowych (chwytak, obrotnica, przechył łyżki skarpującej)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez Jarewa » 09 Gru 2010 18:09

mechanior napisał(a):w 3CX instalacja młota jak i całej hydrauliki w tym siłownika łyżki chodzi na tym samym ciśnieniu, ogólnie w koparko-ładowarkach nie ma instalacji niskiego ciśnienia czy niskiego przepływu, to rozwiązania stosowane w większych maszynach



Nie chciał bym wprowadzać Cię w błąd ale 3cx ma możliwośc wyboru wydajności w instalacji młota.

Może to jeszcze zależy czy 3cx jest na pompach zebatych czy tłoczkowych.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2808
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez mechanior » 10 Gru 2010 10:21

rzeczywiście, teraz sobie przypominam, to CAT nie ma innej opcji, w JCB 3CX rzeczywiście spotkałem się z dodatkową instalacją zasilania urządzeń zewnętrznych np do skarpówki
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez Jarewa » 10 Gru 2010 21:14

Źle żeśmy się zrozumieli mi nie chodzi o dodatkową instalacje. Ale o instalacje młota że ma możliwość sterowania przepływem LOW/HIG.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2808
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez phatfinder » 12 Gru 2010 23:02

ja podpinam wiertnice pod otwieranie i zamykanie łyżki, chociaż oryginalnie bylo pod młota ale mialem wypadek wkreciło mi wiertło w korzeń i przy wyjmowaniu troche je pogiełem az wreszcie pękło (dziekuję serwisowi za fachową instalacje wiertnicy z przeznaczeniem do podpięcia pod młot ;] ) teraz przerobilem końcówki i wszystko działa cacy nic nie trzeba robić oprócz wymiany złączek w przewodach od wiertnicy i pamietajcie ze wiertnice trzeba podpinać do głównego ramienia nie do szybkozłącza i pomyślcie nad zabezpieczaniem przed machaniem do przodu i do tytulu bo mozna łątwo przerwac kable na wybojach lub gdy sie zakopiecie :P
Ostatnio edytowany przez phatfinder, 14 Gru 2010 11:06, edytowano w sumie 1 raz

phatfinder
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 12 Gru 2010 22:56
  • Miejscowość: Białystok

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej