wibako

3CX4 '91 Maszyna gaśnie podczas jazdy i nie działa jazda

3CX4 '91 Maszyna gaśnie podczas jazdy i nie działa jazda

Postprzez artur.kudlaty » 15 Gru 2010 23:28

Witam, jak w temacie, wczoraj wywoziłem śnieg i nagle podczas jazdy maszyna zgasła po czym odpaliła od razu i tak kilkakrotnie akcja się powtórzyła. Po czym przestała reagaowac jazda do przodu, po kilkakrotnym wyłaczeniu i włączeniu manetki ruszyła, ale też czasami po czasie, dojechałem jakos na podwórko i zgasiłem maszynę. Rano ku mojemu zdziwieniu w 16 stopniowym mrozie i odpaliła i przód działał bez zarzutu, więc wyruszyłem do pracy, po przejechaniu ok 5 km (do celu) maszyna na miejscu zgasła, po czym znowu odpaliła ale przez długi czas znowu nie zareagowała na włączenie jazdy do przodu, tył od razu bez problemu, co dziwne jak dam jej odpocząć 15 min przód reaguje od razu!
proszę o opinie na temat możliwej usterki
Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez artur.kudlaty, 16 Gru 2010 23:42, edytowano w sumie 1 raz

artur.kudlaty
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 15 Gru 2010 20:51
  • Miejscowość: Stg

Reklama

simmet

Re: 3CX4 91 rok Maszyna gaśnie podczas jazdy i nie działa ja

Postprzez KOPARKIEWICZ » 16 Gru 2010 15:22

Kolego miałem taką sytuacje przyczyną były zabite filtry paliwa wymien filtry i wyczysc sitko w pompce paliwa
Ostatnio edytowany przez KOPARKIEWICZ, 16 Gru 2010 23:42, edytowano w sumie 1 raz
koparkiewicz

KOPARKIEWICZ
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 25 Wrz 2010 17:56
  • Miejscowość: zachodniopomorskie
  • Pochwały: 1

Postprzez bartifeeli » 16 Gru 2010 18:56

A ja bym na początek sprawdził czy mikrowłączniki przy manetce działają prawidłowo oraz czy nie gubi masy gdzieś przy zegarach. Wygląda na to, że rozłącza ci jazdę elektrycznie. Ja mialem podobne objawy jak nie łączyła masa przy robionym kablu od stacyjki.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez artur.kudlaty » 16 Gru 2010 20:04

Dzisiaj wymieniłem filtry paliwa, nalałem dynamica i niestety bez zmian, jeśli chodzi o manetkę to raczej nie bardzo, ponieważ podczas jazdy z włączoną manetką na przód rozłącze jazdę w dźwigni łyżki i jak puszczę też nie zareaguje !

[ Dodano: Czw Gru 16, 2010 7:07 pm ]
bartifeeli napisał(a):A ja bym na początek sprawdził czy mikrowłączniki przy manetce działają prawidłowo oraz czy nie gubi masy gdzieś przy zegarach. Wygląda na to, że rozłącza ci jazdę elektrycznie. Ja mialem podobne objawy jak nie łączyła masa przy robionym kablu od stacyjki.


Maszyna robi to teraz tylko jak jest ciepła, więc może jakiś kabel jak się nagrzeje, dzisiaj na pompie wtryskowej znalazłem luźny kabelek przy jakimś czujniku jak go wyjąłem maszyna zgasła, wyczyściłem i zacisnąłem na nowo, może to powodowało gaśnięcie maszyny, ale co z jazdą ?!!!

artur.kudlaty
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 15 Gru 2010 20:51
  • Miejscowość: Stg

Postprzez Łukaszenkolbn » 16 Gru 2010 20:45

to gasniecie niepasuje mi do jednego objawu który miałem z jazdą tez nie chciała jechac jak nagrzała sie bo olej w skrzyni był juz stary i smok w skrzyni zatkany po wymianie oleju i wyczeszczeniu smoka objawy ustały

Łukaszenkolbn
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 00:25
  • Miejscowość: lublin
  • Pochwały: 1

Maszyna: 3cx liebherr312

Firma: spółka bez zadnej odpowiedzialnosci :)sieci wod-kan


Postprzez bartifeeli » 17 Gru 2010 01:21

artur.kudlaty napisał(a):[...]
Maszyna robi to teraz tylko jak jest ciepła, więc może jakiś kabel jak się nagrzeje, dzisiaj na pompie wtryskowej znalazłem luźny kabelek przy jakimś czujniku jak go wyjąłem maszyna zgasła, wyczyściłem i zacisnąłem na nowo, może to powodowało gaśnięcie maszyny, ale co z jazdą ?!!!
ten kabelek luźny, to pewnie od elektrozaworu odcinającego dopływ paliwa czyli gaszenie silnika. I zgadzam się, że mógł byc przyczyną samoczynnego wyłączania silnika - u mnie też to kiedyś było.
Co do jazdy, to czy równocześnie z brakiem jazdy wyłącza coś jeszcze? np światła, zegary/podświetlanie lub inne odbiorniki? Czy ten brak jazdy pojawia się nagle, tzn tak jak byś niechcący wyłączył manetką czy raczej maszyna spowolni jazdę i sie w końcu zatrzyma?
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez artur.kudlaty » 20 Gru 2010 23:27

Gaśnięcie maszyny po zrobieniu kabelka ustało, natomiast jazda wyłącza sie nagle, teraz już trochę żadziej ale się wyłącza i jak to w życiu była w najmniej oczekiwanym momencie :)

[ Dodano: Pon Gru 20, 2010 10:30 pm ]
I nic poza jazdą się nie wyłącza, żadne światła, zegary itp. po kilkukrotnym poruszaniu manetką zaskoczy i jedzie dalej, czasami jak włacze manetką jazdę do przodu to zaczyna jecha po kilku, kilkunastu sekundach !

artur.kudlaty
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 15 Gru 2010 20:51
  • Miejscowość: Stg

Postprzez dawidg2 » 20 Gru 2010 23:36

Moze manetka na wykończeniu. Styki gdzieś nie łapią i się rozłącza, a jak poruszasz to zaskoczy.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez artur.kudlaty » 02 Sty 2011 22:36

Na moje to na 100% nie manetka, maszyna zachowuje się tak jakby zawór jakis nie domykał i po chwili pracy w końcu zaskoczy, gaśniecie maszyny zniknęło, a sama jazda do przodu zaskoczy po czasie gdy włączona jest jazda do przodu, zazwyczaj po przejechaniu kilku kilometrów gry rozłączę jazdę do przodu wtedy szwankuje ale po kilku razach zaskoczy i długi czas działa poprawnie, może to faktycznie wina filtra i oleju ???

artur.kudlaty
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 15 Gru 2010 20:51
  • Miejscowość: Stg

Postprzez dawidg2 » 02 Sty 2011 23:20

Sprawdzić filtr i olej nie zaszkodzi a może pomóc

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez artur.kudlaty » 11 Sty 2011 18:59

A jaki olej do skrzyni dla mojej JCB 91 rok, 3cx4?

[ Dodano: Wto Sty 11, 2011 6:00 pm ]
I ile litrów potrzeba na wymianę ?

artur.kudlaty
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 15 Gru 2010 20:51
  • Miejscowość: Stg

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej