wibako

3Cx kłopoty z przednim napędem

3Cx kłopoty z przednim napędem

Postprzez bostik » 28 Gru 2010 13:59

Witam .Mam problem z przednim napędem. Podczas pracy zanika. Jak maszyna ma ciężej to przednie koła nie ciągną. Czasami załączy i szarpie. Zaczęło się wczoraj podczas odśnieżania.
Jak przełącze jazdę do tyłu to szarpnie parę razy i załaczy. Jak ma lżej to działa, jak ciężko to nie.Proszę o radę gdzie szukać przyczyny bo nawet z głupiej zaspy teraz jest problem wyjechać.!! Pozdrawiam Maciej
dzięki Maciej

bostik
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 12 Gru 2007 15:23
  • Miejscowość: Poznań

Reklama

simmet

Postprzez Intramex » 28 Gru 2010 15:15

wałek sprzęgłowy? tarczki już wytarte albo gubi się ciśnienie na tłoku...
Intramex Polska - nasza strona
Podwozia gąsienicowe, napędy gąsienic
Części CAT,Komatsu
Zęby, lemiesze, groty, oleje, filtry
tel. 781-314-101

Nasz facebook - lubię to!

Awatar użytkownika
Intramex
Operator

  • Posty: 329
  • Rejestracja: 16 Lis 2009 16:19
  • Miejscowość: gliwice
  • Pochwały: 1

Postprzez hy mac » 28 Gru 2010 16:38

oj chyba nie, jeżeli byłoby uszkodzone to co piszesz to także tylny napęd by nie robił. wydaje mi sie ze to problem natury elektrycznej,brak styku na cewce,przekaźniku,przerwany kabel...

Awatar użytkownika
hy mac
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 21 Lut 2007 00:04
  • Miejscowość: dolnyśląsk
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX


Postprzez Intramex » 29 Gru 2010 08:50

kolega ma problem z przednim napędem, a ten realizowany jest za pomocą dostawki do skrzyni, w której pracuje wałek z tarczkami i przekładkami. poza tym gdyby problem leżał po stronie elektrycznej to raczej nie miałoby to nic wspólnego z obciążeniem maszyny. możesz wyciągnąć elektrozawór i sprawdzić jego działanie.
Intramex Polska - nasza strona
Podwozia gąsienicowe, napędy gąsienic
Części CAT,Komatsu
Zęby, lemiesze, groty, oleje, filtry
tel. 781-314-101

Nasz facebook - lubię to!

Awatar użytkownika
Intramex
Operator

  • Posty: 329
  • Rejestracja: 16 Lis 2009 16:19
  • Miejscowość: gliwice
  • Pochwały: 1

Postprzez bostik » 29 Gru 2010 11:12

witam Panowie. Wczoraj zajrzałem pod maszynę i mam wyciek przy wejściu wałka od przedniego napędu do przystawki. Poszedł zimering i jest tam duży luz .Jak chwyci sie za wał to sporo luzu jest.
Było mało oleju w skrzyni. Uzupełniłem olej i pojechaliśmy na robotę. z początku było ok ale potem znowu napęd zanikał. Nie wiem czy nie będzie problem tego luzu na wale bo może dobrze nie zazębia. Sprawdzę też elektrozawory i cewkę. Podsuńcie jeszcze jakieś pomysły.
Pozdrawiam Maciej
dzięki Maciej

bostik
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 12 Gru 2007 15:23
  • Miejscowość: Poznań

Postprzez mechanior » 29 Gru 2010 12:01

bostik napisał(a):witam Panowie. Wczoraj zajrzałem pod maszynę i mam wyciek przy wejściu wałka od przedniego napędu do przystawki. Poszedł zimering i jest tam duży luz .Jak chwyci sie za wał to sporo luzu jest.


przystawka czyli element skrzyni biegów? jeśli tak to mogło ulec uszkodzeniu łożyskowanie wałka przedniego napędu, sprawdź czy uchwyt krzyżaka jest dokręcony (jeśli ma śrubę centralną) jeśli to nie pomoże trzeba szybko wyciągnąć wałek bo mogą już zęby przeskakiwać przez luźne łożyska, kontroluj stan oleju, jego zbyt niski stan może powodować spadek ciśnienia na sprzęgłach w tym na sprzęgle przedniego napędu

dalsze użytkowanie tak uszkodzonej maszyny może doprowadzić do zniszczenia skrzyni, wióry z uszkodzonych elementów zdemolują pompę skrzyni, zmiennik i resztę układu...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej