wibako

stabilizator - pęknięte tłoczysko

stabilizator - pęknięte tłoczysko

Postprzez jacu1 » 18 Sty 2011 00:05

Witam! Ułamało mi się tłoczysko od stabilizatora JCB 2dx może ktoś pomoże gdzie i jak można w miarę tanio to naprawić serwis nie wchodzi w grę 3500,00 zł. I może kopacze pomogą co mam zrobić żeby olej mi nie wyciekał? odkręcić węże od stabilizatora uszkodzonego i zaślepić? proszę o pomoc! i z góry dziękuję.:)
Ostatnio edytowany przez jacu1, 19 Sty 2011 17:03, edytowano w sumie 1 raz

jacu1
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 04 Sty 2011 22:57
  • Miejscowość: Głogów

Reklama

simmet

Postprzez mechanior » 18 Sty 2011 00:58

rozumiem że stabilizator to podpora, ułamane tłoczysko jeśli proste i złamanie jest w obrębie główki nie powierzchni pracy gładzi to da się pospawać, można też dorobić nowe tłoczysko, pewnie znacznie taniej niż 3500 netto
mogę naprawić taki siłownik z 12 miesięczną gwarancją

aby zapobiec wyciekom zaślep przewody np korzystając z oryginalnych kolanek i mufek przyłączeniowych oraz odpowiednich rozmiarów zaślepek (kulek, blaszek czy monet) albo kup w sklepie z hydrauliką siłową odpowiednie zaślepki do przewodów, możesz też spróbować skręcić przewody razem ze sobą
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


tłoczysko

Postprzez jacu1 » 18 Sty 2011 08:42

Dzięki kolego za podpowiedzi. Tłoczysko ułamane jest w górnej części i niestety jest wygięte. trzeba by nowy cały pręt tłoczyska. A jak się zdejmuje resztę od podpory czyli siłownik i ślizgi?

jacu1
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 04 Sty 2011 22:57
  • Miejscowość: Głogów

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej