wibako

Koparko-ładowarki JCB - wady i koszty napraw?

Koparko-ładowarki JCB - wady i koszty napraw?

Postprzez VINNNI » 30 Sty 2011 21:26

Witam, interesuje mnie wady i awarie jakie napotkaliście w sprzęcie firmy JCB chodzi mi głownie o koparko-ładowarki wyprodukowane w latach 1985 -2010, jeżeli możecie napiszcie o ewentualnych kosztach napraw (regeneracji jeżeli takowe wykonwywaliście) i ewentualne ceny części w serwisach jakie ponieśliście? ps jeżeli możecie piszcie na co zwrócić uwagę przy zakupie maszyny aby wyeliminować dane wady sprzętu? pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez VINNNI, 01 Lut 2011 18:55, edytowano w sumie 1 raz

VINNNI
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 30 Sty 2011 20:16
  • Miejscowość: DOLNOŚLĄSKIE

Reklama

simmet

Postprzez scuaz » 30 Sty 2011 22:06

jak widły są orginalne (nie jakieś podróki ) to są ciężkie do popsucia , zrywłem płyty lotnicze czasami brałem i 2 palety naraz i nic nie połamało , obecnie mam jedną maszyne z widłami nieorginalnymi i też da sie nimi pracować aczkolwiek nie testuje ich extremalnie

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Postprzez borex1996 » 31 Sty 2011 08:23

Osobiście widziałem u znajomego w 3cx r.2003 pęknięte, a raczej odlatujące ramię tylne w miejscu łączenia się dwóch części ramienia(przy bolcu u góry, ale jeszcze na tym pierwszym). Do 2004 montowane były silniki Perkinsa, bardzo proste w naprawie i bardzo oszczędne. Maszyny do 2002 według mnie nie były święte pod względem wycieków olejów. Potem weszła nowa seria, łatwo rozpoznać po zaokrąglonych kształtach. Co do części to są tańsze od szpejów do Cata, Volvo, Case i na pewno Komatsu. Serwis z tego co słyszałem dosyć przystępny. Pozostaje jeszcze wybrać model...
Roboty ziemne- drogowe- wyburzeniowe- leśne

Awatar użytkownika
borex1996
Operator

  • Posty: 273
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 17:28
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 9

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: elopento oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej