wibako

Hałas z tylnego mostu 3CX

Hałas z tylnego mostu 3CX

Postprzez ASJCB » 05 Lut 2011 15:14

3CX contractor 99r skrzynia powershift 40 problem polega na tym ze jak jadę na 4 biegu 2tys obr skrzynia bądz most zaczyna głosno chodzić odgłos jak by betoniarki ! po odłączeniu skrzyni od mostu, sama skrzynia biegów nie hałasuje więc chyba nie skrzynia a most, dodam że hałasuje mi tylko jak jade na biegu 4 i tylko jak jade z górki bądz zwalniam czyli jak jade dośc szybko, sąde że moze to być mechanizm LSD ale nie wiem czy go posiadam, mam tez wyciek płynu hamulcowego, ale mysle ze hamulece nie blokują kół, jak hamuje to ten dzwiek ustaje a jak hamuje tylko gazem to hałasuje strasznie, koła na jałowym biegu jak kręce kołem ręką chodzą dośc ciezko ale wydaje mi sie ze hamulce nie blokuja kół. Co o tym sądzicie??? mam nadzieje że obędzie sie bez prucia mostu jak to lsd to można jezdzić ale jak coś innego to moze skończyc sie na wymianie mostu???
Ostatnio edytowany przez ASJCB, 06 Lut 2011 14:58, edytowano w sumie 1 raz

ASJCB
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 01 Lut 2011 19:58
  • Miejscowość: mazury

Reklama

simmet

Re: problem z tylnym mostem 3CX !

Postprzez bundy11 » 05 Lut 2011 19:36

Z tego co piszesz wygląda na to że coś się dzieje z mechanizmem różnicowym,łożyska,satelity.
A wyciek płynu zlokalizowałeś ?

bundy11


Postprzez nobekstar2 » 07 Lut 2011 13:35

Kolega ma racje miałem taki sam problem tylko że w przednim moście wykręciłem mechanizm różnicowy i podkręciłem regulacje luzów i było ok.
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Postprzez bartifeeli » 07 Lut 2011 18:30

JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez ASJCB » 08 Lut 2011 22:42

podziękowania dla moderatora :D pytanie mianowicie takie jesli to mechanizm różnicowy to mysle że już by sie rozleciła z uwagi na to ze nadal pracuje (co o tym myslicie??) 2 po wymianie oleju w moscie hałas ucichł ale dzisiaj znowu sie zaczeło wiec mysle że to moze jednak hamulce bo jak zalałem płyn i sie odpowietrzyła najpierw jedna strona to przeszło własnie hałasowanie, ale koło daje sie kręcić ręka a wycieku nie zlokalizowałem

[ Dodano: Wto Lut 08, 2011 9:47 pm ]
w moscie na górze po prawej i lewej stronie są odpowietrzniki hamulców??? bo zauważyłem wyciek i po zapachu stwierdziłem ze to jest olej hydrauliczny który wlałem do zbiorniczka płynu hamulcowego (że moge wlać olej hydrauliczny do zbiorniczka w razie braku własciwego płynu doradzili mi to panowie z serwisu ,,olej oczywiscie oryginalny hydrauliczny jcb'')

[ Dodano: Wto Lut 08, 2011 9:51 pm ]
prosił bym też o jakiś schemat budowy tylnego mostu??
Ostatnio edytowany przez ASJCB, 08 Lut 2011 23:16, edytowano w sumie 1 raz

ASJCB
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 01 Lut 2011 19:58
  • Miejscowość: mazury

Postprzez bartifeeli » 09 Lut 2011 10:45

Tak jak kacper i mechanior w moim wątku napisali - najlepiej czekac aż sie cos popsuje, bo tak możesz pol roku walczyć po kolei wszystko wymieniając a i tak nie przekonasz sie czy naprawione.

ASJCB napisał(a):w moscie na górze po prawej i lewej stronie są odpowietrzniki hamulców?
to jest "oddychanie" mostu. z przodu też to znajdziesz ;)

ASJCB napisał(a):prosił bym też o jakiś schemat budowy tylnego mostu??
najlepiej podawaj od razu nr maszyny.

Image
Image
Image
Image
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Re: problem z tylnym mostem 3CX !

Postprzez krzysieks » 25 Sty 2012 21:27

to co Ci moze hałasować to mogą być klocki hamulcowe obrywa się tam spręzyna trzymająca klocki i rzęzi jak by się coś rwało lub urwać miało u mnie tak było załozyłem spręzyne rozpierającą klocki i jest ok sprokój

krzysieks
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 25 Sty 2012 17:59

Re: problem z tylnym mostem 3CX !

Postprzez cespenar » 25 Sty 2012 22:07

Cóż to taki urok w JCB, jedne hałasują drugie nie :)
U mnie czasem też halasuje i to juz od samego początku.
Wczoraj robiłem hamulce i po rozebraniu mostu nic tam nie widać, żadnych opiłków itd. Do oleju dolałem jakiś dodatek, zobaczymy czy coś to da.

cespenar
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 05 Lut 2008 20:15
  • Miejscowość: :>?

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej