wibako

jcb 2dx nie może odpalić

jcb 2dx nie może odpalić

Postprzez jacu1 » 10 Mar 2011 17:01

Witam koledzy mam problem z odpaleniem jcb 2dx 1999r kupiłem ją w grudniu i zaczynają się niespodzianki, rano maszyna zakręci pare razy i akumulator pada a przewód plusowy od akumulatora podczas kręcenia nagrzewa się że aż stopiło mi słupek plusowy, w mojej maszynie jest silnik perkis 4 garowy niewiem co może być czy świece żarowe czy też płomienioweże (nie mam dtr do tej maszyny) :?: nie chce zapalić jak dam samostartu to ledwo kręci ale odpali nie dymi wcale tylko jak odpali puści dymek proszę o pomoc i z góry dziękuję. :?: :cry:

jacu1
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 04 Sty 2011 22:57
  • Miejscowość: Głogów

Reklama

simmet

Postprzez bartifeeli » 10 Mar 2011 17:44

Podobnie jak w wątku obok pt "jak sprawdzić pompę wtryskową jcb3cx 94r" poczytaj sobie i sprawdź ukła paliwowy dokładnie.

Co do gorącego kabla, to musi gdzieś słabo łączyć i dlatego sie grzeje. Sprawdź kleme i połączenie klemy z kablem oraz połączenia kabla z rozrusznikiem. Nie zostawiaj tak, bo możesz uszkodzić elektryke i/lub coś spalić!
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez Grześ » 10 Mar 2011 18:47

bartifeeli napisał(a):
Co do gorącego kabla, to musi gdzieś słabo łączyć i dlatego sie grzeje. Sprawdź kleme i połączenie klemy z kablem oraz połączenia kabla z rozrusznikiem. Nie zostawiaj tak, bo możesz uszkodzić elektryke i/lub coś spalić!
To lub rozrusznik do regeneracji
Ostatnio edytowany przez Grześ, 10 Mar 2011 23:06, edytowano w sumie 1 raz

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 600
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Postprzez Łukaszenkolbn » 10 Mar 2011 18:49

kabel plusowy moze byc tez dlatego gorący bo za długo go krecisz na rozruszniku a on pobiera duuzo prądu i zapewne dlatego sie grzeje

Łukaszenkolbn
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 00:25
  • Miejscowość: lublin
  • Pochwały: 1

Maszyna: 3cx liebherr312

Firma: spółka bez zadnej odpowiedzialnosci :)sieci wod-kan


Postprzez mariuszgtv » 10 Mar 2011 21:19

Mi w mini JCB wypadł rozrusznik. Jak go zakręciłem i mocno dociągnąłem śruby to nie kręcił, jak trochę popuściłem to było ok. Jeśli nie paliwo to popuść trochę śruby i sprawdź czy jest dobrze. Możliwa że jedna jest na max dokręcona a druga się trochę odkręciła, i to blokuje rozrusznik.
Image
10[v]
100 [v]
500 [x]

mariuszgtv
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 21 Sty 2011 14:09
  • Miejscowość: Bieszczady

Maszyna: JCB 804

Firma: N/D


Postprzez jacu1 » 10 Mar 2011 23:10

bartifeeli, dzięki sprawdzę to i zobaczymy ale gdzie kupić klemy na taki gruby kabel?

jacu1
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 04 Sty 2011 22:57
  • Miejscowość: Głogów

Postprzez mechanior » 11 Mar 2011 01:58

stopienie słupka na akumulatorze nie może być wynikiem długiego kręcenia sprawnym rozrusznikiem, klemy do wyczyszczenia, przewody sprawdzić, rozrusznik wyjąć i oddać do sprawdzenia

klemy kupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym, a najpewniej z częściami do TIRów, ten kabel wcale nie jest aż tak gruby
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej