wibako

Praca hydrauliki JCB 3Cx 2004

Praca hydrauliki JCB 3Cx 2004

Postprzez platanski » 04 Maj 2011 21:52

Witam panów, po waszych wskazówkach nie wytrzymałem i dzisiaj pokręciłem przy tym zaworze priorytetowym - tył się poprawił - poprostu rewelacja ale nie długo potem przywieźli mi kostkę efekt był taki że maszyna podniosła paletę ale nie miała siły zamknąć łyżki więc musiałem pokręcić do poprzednich ustawień i po radości.

platanski
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 13 Paź 2010 21:33
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Reklama

simmet

Re: Praca hydrauliki JCB 3Cx 2004

Postprzez TOMPOL » 06 Maj 2011 00:56

Witam.
Na pewno zawór priorytetowy jest dobry jak napisał kolega Jarewa i na pewno kręciłeś innym zaworem. Zawór priorytetowy jest wpięty w układ szeregowo przed całą hydrauliką i albo daje ciśnienie na orbitrol albo nie a do reszty układu nic nie ma. Jeżeli mechanik Ci powiedział, że dzielnik strumienia jest padnięty lub do regulacji to jakby go nie nazywać tak jest. Trzeba podpiąć zegary i go wyregulować i będzie śmigać. Pompa zębata dwu sekcyjna przy maksymalny ciśnieniu za bardzo obciążałaby silnik
więc ten zawór (jakby go nie nazwać) przy pewnym ciśnieniu zaczyna zrzucać olej z jednej sekcji na przelew dzięki czemu spada obciążenie silnika... itd... W takim najprostszym układzie LS należy pamiętać o tym, że jeżeli wydajność pompy jest niewystarczająca aby zaspokoić zapotrzebowanie wszystkich odbiorników (siłowników) priorytet przejmuje jeden z nich ... a pewnie ten zawór za wcześnie zaczyna zrzucać olej.... I ogólnie to polecam wezwać dobrego szamana bo dużo by pisać...

Pozdrawiam.

TOMPOL
Młodszy operator

  • Posty: 125
  • Rejestracja: 23 Cze 2009 10:22
  • Miejscowość: Lublin
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB TAKEUCHI BOMAG

Firma: Tompol Maszyny Budowlane


Praca hydrauliki JCB 3Cx 2004

Postprzez mechanior » 06 Maj 2011 07:54

zawór priorytetu może działać tak samo, zrzuca olej zanim dotrze do rozdzielaczy innych funkcji
ale zgadzam się z kolegą, po pierwsze gdyby kręcił priorytetem to wpłynęło by to na obydwa rozdzielacze (chyba że są osobno zasilane z sekcji)
po drugie trzeba wezwać "szamana"...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Aż trzy filtry oleju hydraulicznego? 4CX

Postprzez platanski » 17 Cze 2011 20:52

Witam. Nie dawno pisałem o moich problemach z hydrauliką, mianowicie przy kopaniu maszyna nie chce robić kilku funkcji na raz - wykonuje tylko dwie funkcje a dodając trzecią jedna z dwóch poprzednich przestaje działać. Poradziliście mi żebym wezwał ''SZAMANA''. Zadzwoniłem do jednego a on powiedział mi że w 4cx jest filtr na hydraulice przy jakimś sterowaniu serwem czyli trzeci bo nie chodzi o żaden z tych znajdujących się w zbiorniku. Szukałem i nie mogę go zlokalizować, jeśli ktoś wie gdzie on jest to proszę o pomoc.

platanski
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 13 Paź 2010 21:33
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej