Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

JCB '88 Blokada mostu?

16 Maj 2011 22:24

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 1988

Witam kolegów czy koparko ładowarki jcb 3cx bez przedniego napędu miały montowane blokady tylnego mostu? 1988 rok maszyny praca bez napędu to porażka

JCB '88 Blokada mostu?

19 Maj 2011 00:16

JCB nie lubi blokady, masz dzielony hamulec, to ma ci wystarczyć...

Re: JCB '88 Blokada mostu?

19 Lut 2013 08:16

Witam chciałbym się zapytać w imieniu kolegi czy JCB z rocznika 1998-2002 czyli w cenie do 70tys miały wszystkie blokady mostu tylnego ponieważ w okolicy jest JCB 3CX Sitemaster z około 2004 roku (nie znam dokładnie) i operator mi mówił że szefostwo kupiło taka koparko-ładowarkę że blokady nawet nie ma :crazy:

Re: JCB '88 Blokada mostu?

19 Lut 2013 09:38

w jcb nie ma blokad. tak jak w catach :D

JCB '88 Blokada mostu?

20 Lut 2013 02:58

jest blokada AUTOMATYCZNA CIERNA, opisywaliśmy już kilkakrotnie
to układ LSD, szukajcie na forum...

Re: JCB '88 Blokada mostu?

20 Lut 2013 09:06

Chwila chwila czyli w Cat np C czy B nie ma blokad z tzw grzybkiem tylko układ LSD:0 ??

JCB '88 Blokada mostu?

20 Lut 2013 23:21

zechciałbyś zauważyć że piszemy w dziale JCB o maszynach JCB
Cat ma w tylnym moście blokady mechaniczne uruchamiane dźwignią, LSD jest TYLKO w maszynach ze skrętną tylna osią do maszyny D włącznie (tylne mosty ZF), od maszyny E blokada uruchamiana jest hydraulicznie a grzybek w podłodze jest przełącznikiem (mosty Carraro)

JCB '88 Blokada mostu?

21 Lut 2013 19:19

W JCB nie ma blokady automatycznej ciernej bynajmniej w starszych maszynach, może w 2010 roku to wprowadzili ale na pewno nie do 2005. Jest za to dzielony pedał hamulca który po troszku pełni rolę blokady. Rozwiązanie LSD dużo lepsze niż zwykła mechaniczna opcja. W razie zapomnienia się mosty żyją a najwyżej tarczki zrobią pa pa.

JCB '88 Blokada mostu?

22 Lut 2013 01:21

większość koparko-ładowarek ma dzielony hamulec, to żadna nowość, jeden ze specjalistów marki JCB pisał na tym forum o LSD w tylnym moście

Re: JCB '88 Blokada mostu?

23 Lut 2013 10:56

marcin.jasinski2 napisał(a):W JCB nie ma blokady automatycznej ciernej bynajmniej w starszych maszynach, może w 2010 roku to wprowadzili ale na pewno nie do 2005. Jest za to dzielony pedał hamulca który po troszku pełni rolę blokady. Rozwiązanie LSD dużo lepsze niż zwykła mechaniczna opcja. W razie zapomnienia się mosty żyją a najwyżej tarczki zrobią pa pa.

Jesteś w błędzie kolego. Ja mam maszynę z 96 roku i ma blokadę cierną w tylnym mechanizmie różnicowym. :wink:

JCB '88 Blokada mostu?

24 Lut 2013 11:44

Automat to znaczy automat blokuje koła na zasadzie różnicy szybkości kół Dzielony hamulec to nie automat choć podobnie działa i jest w moście bezpośrednio i odbywa się za pomocą tarcz hamulcowych.
Kolego hy mac zacytuje Pana Mechaniora
"JCB nie lubi blokady, masz dzielony hamulec, to ma ci wystarczyć..."
Tylko dzielony hamulec. W terenie mało to pomaga. Nieraz pomaga mi jak chce skręcić a przód idzie prosto wtedy mi się przydaję ale w błocie to do niczego. W terenie to przydaje się blokada LSD bądź jak w cat mechanicznie.
Ostatnio edytowany przez marcin.jasinski2, 24 Lut 2013 21:54, edytowano w sumie 1 raz

JCB '88 Blokada mostu?

24 Lut 2013 21:10

marcin, ta twoja filozofia do mnie nie trafia, zdecyduj się, JEST LSD czy go NIE MA ?
pomieszałeś w swoim poście wszystko do kupy, blokada cierna nie ma nic wspólnego ani z hamulcami ani ze zwolnicą planetarną

moja cytowana wypowiedź dotyczyła BRAKU BLOKADY URUCHAMIANEJ Z ZEWNĄTRZ, teraz już wiem że w większości modeli koparko-ładowarek JCB w tylnym moście jest zamontowana blokada cierna LSD

JCB '88 Blokada mostu?

24 Lut 2013 21:49

Trochę zamieszałem fakt. :? edytowałem troche
Ale w tych maszynach co byłem i informacji od znajomych blokady ciernej LSD nie było.Jest tylko dzielony hamulec.Z tą wersją LSD wychodziły chyba od 2005 albo 2006 roku tak jak i torquelock
Jeżeli chodzi o tarczki i zwolnicę to liebherr to stosuje w ładowarkach itp Fajne rozwiązanie .

Re: JCB '88 Blokada mostu?

25 Lut 2013 00:10

Jeszcze raz powtórzę...moja maszyna jest z 96 roku i ma LSD. Jakbym jej w łapach nie miał przy wymianie tarczek to bym nie pisał.

JCB '88 Blokada mostu?

25 Lut 2013 09:44

A wej to co to opcja była? Heh no teraz to zwątpiłem.

JCB '88 Blokada mostu?

25 Lut 2013 11:37

raczej nie opcja, taki system po prostu trudno zauważyć rozbierając most (mało kto pruje dyfer na drobne elementy) a co dopiero w jego dokumentacji
zazwyczaj są to pojedyncze tarczki które wyglądają jak jakieś podkładki dystansowe
opis/nazwa części też nie zawsze są jednoznaczne (np "plate", "spacer")

JCB '88 Blokada mostu?

25 Lut 2013 13:27

ja prułem do ostatniej śrubki zaraz po zakupie kopaczki jak mi coś zgrzytało przy skręcie w tylnym moście :lol: okazało sie ze mam LSD. wymiana tarczek i oliwy pomogła na zgrzytanie.

JCB '88 Blokada mostu?

25 Lut 2013 19:56

Żyłem w błędzie :roll: .Dzięki za wyprowadzenie z błędu.
Wyślij odpowiedź