wibako

Problem z prędkością podczas jazdy JCB 3CX

Problem z prędkością podczas jazdy JCB 3CX

Postprzez sivy » 19 Maj 2011 19:46

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 2010

Witam. Pracuję na JCB 3CX z 2010 roku. Jest to maszyna podemonstracyjna posiada silnik produkcji JCB. W chwili gdy zacząłem na niej pracować miała nakręcone 400 mh. W momencie odbioru maszyna nie nosiła oznak pracy ładowarką i tylnim ramieniem. Nie mam pijecia co maszyna przeszła gdy była na demonstracji. Osobiście przepracowałem nią około 280 mh. Niedawno zauważyłem problem z rozwijaniem prędkości na poszczególnych biegach. Maszyna posiada skrzynie typu powershift 4 biegową. Chodzi o to, że na biegu pierwszym i drugim maszyna rozwija mniejsze prędkości podczas jazdy, bieg trzeci i czwarty są w miare ok. Silnik wkreca sie na obroty jednak maksymalna granica to 2250 obrotów (obrotomierz wyskalowany do 2500). Nie zauważyłem utraty mocy, wszystko pracuje w miare należycie. Ostatnio wymieniłem olej silnikowy oraz filtr oleju, filtr oleju w przekładni plus filtr i separator paliwa. Troszkę na plus zmieniła się kultura pracy silnika. Jedyne co to martwi mnie obniżenie się prędkości podczas jazdy maszyny. Przez ten czas jaki przepracowałem na niej nie doprowadzałem jej do granic wytrzymałości, maszyna nie była przeciążana w takim stopniu aby to mogło znacząco wpłynąć na jej pracę. Chciałbym dowiedzieć się co może wpływać na powyższą dolegliwość, czy ta usterka może mieć miejsce w zmienniku momentu, pompie jazdy czy w przekładni lub w jakimś innym układzie. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie.

sivy
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Maj 2011 19:19

Reklama

simmet

Re: Problem z prędkością podczas jazdy JCB 3CX

Postprzez yopablo_2007 » 19 Maj 2011 20:48

Moje skromne zdanie brzmi tak:
mam przyjemność współpracować z maszyną jcb 3CX już od ponad roku. Powiem ci szczerze to że silnik Diesla w takiej maszynie wkręca się na 2 tyś obrotów to moim zdaniem i tak dużo :) Ja przede wszystkim nie chamiałbym rozkręcać jej do okolicy 2,5 tyś obr.
1,9 - 2,0 tyś obrotów podczas jazdy w zupełności wystarczy. Szczególnie że maszyna jest prawie jak nowa a silnik tez lubi na początku swojej pracy się "dotrzeć" .

yopablo_2007
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 25 Sty 2011 17:33
  • Miejscowość: Gliwice

Problem z prędkością podczas jazdy JCB 3CX

Postprzez kuba777 » 19 Maj 2011 20:52

Jak olej w zmienniku jest zimny maszyna wolniej jeździ po przejechaniu kilkuset metrów już jest dobrze . a tak w ogóle to 3cx widzi górę znacznie wcześniej niż operator doświadczeni operatorzy pewno wiedzą o co mi chodzi :D

kuba777
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 08 Maj 2011 20:10
  • Miejscowość: Wadowice

Maszyna: JCB 3CX
2008


Problem z prędkością podczas jazdy JCB 3CX

Postprzez jogibubu » 19 Maj 2011 20:58

Witam , nie widze zadnych "dolegliwosci" w twojej maszynie , uwazam ze 2200 to sa maxymalne obroty dla tego silnika , wyzsze to juz przegiecie , ja jezdze na "sluch" miedzy 2000 a 2200 , nigdy nawet nie probowalem na niej wyciskac 2500 . Pozdro !
Jogi

jogibubu
Pomocnik operatora

  • Posty: 91
  • Rejestracja: 11 Mar 2008 11:25
  • Miejscowość: Dolnyslask
  • Pochwały: 1

Re: Problem z prędkością podczas jazdy JCB 3CX

Postprzez bartifeeli » 19 Maj 2011 22:34

2500obr/min to chyba z dobrej górki sie tylko osiągnie. Sivy, wszystko jest ok z Twoją maszyną ;)

kuba777 napisał(a):Jak olej w zmienniku jest zimny maszyna wolniej jeździ po przejechaniu kilkuset metrów już jest dobrze . a tak w ogóle to 3cx widzi górę znacznie wcześniej niż operator doświadczeni operatorzy pewno wiedzą o co mi chodzi :D
dokładnie. Po trzech latach na maszynie, nie potrzebuje poziomicy żeby wiedzieć, że jest już pod górkę :lol:
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Problem z prędkością podczas jazdy JCB 3CX

Postprzez sivy » 20 Maj 2011 06:09

Zle mnie zrozumieliście. Fakt jestem młodym operatorem. Pisząc o obrotach nie miałem na myśli tego że pracuje na tak wysokich tylko że sprawdzałem jaka jest ich granica na ułamek sekundy tym samym chciałem zobrazować że z samym silnikiem wszystko ok. A co do jazdy nie chodzi mi że traci prędkość podczas jazdy pod górę. Chodzi o to, że na płaskim terenie prędkość pierwszego biegu i drugiego jak by diametralnie spadła. Oczywiście nie są to biegi do rozwijania nie wiadomo jakich prędkości jednak wydaje mi się że są wolniejsze. Chyba że to mi coś się ubzdurało i jestem przewrażliwiony. Jeśli chodzi o przejazdy to 2200 obrotów to max granica jaką osiągałem. Mam jeszcze jedno pytanie czy np. przypchanie się smoka mogłoby coś takiego powodować?

sivy
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Maj 2011 19:19

Problem z prędkością podczas jazdy JCB 3CX

Postprzez mechanior » 23 Maj 2011 09:27

ściągnij sobie DTR, poczytaj jakie prędkości są na poszczególnych biegach i sprawdź to dokładnie bo stwierdzenie "wydaje mi się" nie świadczy ani o twoim przekonaniu co do usterki ani o rzetelnym przeprowadzeniu diagnostyki
2200 rpm przy jeździe z maksymalną prędkością to raczej normalny wynik dla diesla ale wypadało by popytać kogoś z maszyną z silnikiem 444 jakie parametry osiąga na poszczególnych biegach
osobiście nie spotkałem się ze spadkiem prędkości/siły na 1-2 i normalną jazdą na 3-4 (5)
maksymalne prędkości na niskich przełożeniach są tak małe że spadek prędkości musiałby w praktyce prawie "zatrzymać" maszynę by go zauważyć
spadek mocy silnika odbiłby się natomiast na pracy maszyny na wysokich przełożeniach gdy jego obciążenie jest największe...

musisz ustalić dokładnie jakie prędkości osiąga sprzęt na poszczególnych biegach
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Problem z prędkością podczas jazdy JCB 3CX

Postprzez scuaz » 14 Paź 2011 22:22

z tymi obrotami max 2200 to dramatyzujecie
czasami latam max 2500obr i jakoś jeszcze wszystko chodzi, pomijam temat zużycia paliwa przy max obr bo rośnie drastycznie

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: Problem z prędkością podczas jazdy JCB 3CX

Postprzez Mar.jcb3cx » 15 Paź 2011 14:04

Ja swoją nie przekraczam 2000obr. podczas jazdy utrzymuje obroty na zielonym polu miedzy 1500-1700obr. i tez wystarczająco daje sobie rade.

Mar.jcb3cx
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 18:05
  • Miejscowość: łódzkie
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX ECO 2010r.

Firma: Trans-kop


Re: Problem z prędkością podczas jazdy JCB 3CX

Postprzez cespenar » 15 Paź 2011 16:08

Z Twoją maszyną jest wszystko w porządku.
Powiem Ci tak, ze w firmie mamy 4cx z 2006 i 3cx super z tego samoego roku,
4CX przebieg 6500mth obecnie kręci do 2300obr,( gdy był nowy kręcił do 2400obr)
3CX SUPER przebieg 4000mth kręci poza skale 2500obr
Obie maszyny z terqlokiem wiec gonienie ich poza 1800- 2000 obr jest bezsensowne.

cespenar
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 05 Lut 2008 20:15
  • Miejscowość: :>?

Problem z prędkością podczas jazdy JCB 3CX

Postprzez romanewas » 31 Gru 2019 22:05

A tak odkopując temat - jaka jest prędkość maksymalna takiej starszej 3cx z 1996r ktoś wie może?

romanewas
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 11 Lut 2019 16:59

Maszyna: CAT?

Firma: Własna DG


Problem z prędkością podczas jazdy JCB 3CX

Postprzez dawidk » 02 Sty 2020 21:05

Jcb 3cx Contractor 2005, moja gazuje tak że obrotomierz jest pionowo w dół, nie wiem ile to obr ale na GPS mi pokazali kiedyś że leciałem 56, nie chce mi się wierzyć ale na słuch to obroty jak holera.....

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej