wibako

Po remoncie kapitalnym brak mocy

Po remoncie kapitalnym brak mocy

Postprzez dermaner » 12 Cze 2011 22:10

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 2002

Witam
W firmie jest maszyna którą robiłem, przeszła ona kapitalny remont wymianę tulei, tłoków, pierścieni, panewek, pompa wtryskowa przeszła regeneracje, nowe końcówki wtrysków, nowa turbina i oczywiście regeneracje głowicy. Teraz silnik pali na dotyk, pracuje jak Szwajcarski zegarek ale wielkie zdziwienie, silnik ma mniejszą moc niż przed remontem. Jazda koparką to tragedia, pod obciążeniem max 1500 obrotów oczywiście pierwsze 2 biegi wkręca na max ale trójka i czwórka to tragedia podczas pracy trzeba się nakombinować by nabrać pełna łyżkę bo nie dość ze jechać niema siły to jeszcze podczas nabierania łatwo zadusić silnik hydrauliką. Po wciśnięciu jednocześnie pedału gazu do podłogi i np funkcji przedniej lub tylnej łyżki by zadziałał zawór przeciążeniowy silnik ledwo co nabiera obrotów.
Proszę pomóżcie bo trafił mi się silnik który mnie przerasta.

dermaner
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 01 Maj 2011 14:16

Reklama

simmet

Po remoncie kapitalnym brak mocy

Postprzez mechanior » 13 Cze 2011 22:54

sprawdzić i ustawić rozrząd do porządku i jeszcze raz skontrolować pompę wtryskową
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Po remoncie kapitalnym brak mocy

Postprzez dermaner » 14 Cze 2011 05:47

Rozrząd ustawiony poprawnie, dziś zmierzę cisnienie na cylindrach ale wydaje mi się że gdyby było słabsze to i tak nie było by tak źle bo przy nabieraniu przedniej łyżki piasku i przy podciągnięciu łyzki do siebie obroty silnika spadaja do 1000. Jak skontrolować pompe wtryskową?

dermaner
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 01 Maj 2011 14:16

Po remoncie kapitalnym brak mocy

Postprzez koowal » 14 Cze 2011 07:39

Pompe wtryskową można jedynie dobrze skontrolować na stole u dobrego fachowca ale jeśli pompa była by dobra to Może kąt początku wtrysku za póżny lub za wczesny , może luzy zaworowe ale nie wiem czy popychacze są hydrauliczne czy zwykła regulacja jest na srubie ,w twoim silniku .

Awatar użytkownika
koowal
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 18 Mar 2010 16:16

Po remoncie kapitalnym brak mocy

Postprzez mechanior » 14 Cze 2011 17:19

Z tego co wiem na temat Perkinsa bardzo łatwo go przestawić na rozrządzie a wystarczy 1 ząbek, to samo z pompą wtryskową, w nowszych silnikach z pompą Delphi-Lucas nie ma żadnego systemu ustalającego czy regulującego położenie koła względem wałka za wyjątkiem blokady na wałku pompy, nie pomaga to w regulacji kąta wtrysku...
Kilka razy już "poprawiałem" pompy wtryskowe po różnych magikach, niestety niewiele osób potrafi i ma sprzęt do naprawy i regulacji tych pomp, są one delikatne, precyzyjne i wymagają wiedzy.
Popychacze zaworów są mechaniczne z regulacją luzu śrubą
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Po remoncie kapitalnym brak mocy

Postprzez dermaner » 14 Cze 2011 18:17

Jest to silnik perkins 1004.40T luz zaworów ustawiony na : ssący 0,25 wydechowy 0,45 jeśli chodzi o rozrząd to zamieszczam fotke jak ustawiłem oceńcie sami
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/327 ... e7c15.html
dziś pompa wtryskowa pojechała na ponowne sprawdzenie na stole, ciśnienia nie udało mi się zmierzyć gdyż miałem pożyczony manometr a końcówka mi nie pasowała

dermaner
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 01 Maj 2011 14:16

Po remoncie kapitalnym brak mocy

Postprzez mechanior » 14 Cze 2011 23:25

no jeżeli masz nadzieję że sam sprawdzisz manometrem parametry takie jak stały kąt wyprzedzenia, zakres zmiany kąta w zależności od obrotów, dawkę minimalną, maksymalną i ciśnienie w zakresie obrotów to gratuluję...
pompa DP-200 to rodzaj mechanicznego komputera, jej mechanizmy są niesamowicie precyzyjne i podatne na uszkodzenia, również w wyniku nieprawidłowej regulacji czy montażu...
na zdjęciu widać że masz silnik z regulacją kąta wtrysku na zabieraku koła pompy, to te 4 śruby na kole zębatym pompy zamontowane w podłużnych otworach-fasolkach, możesz zmieniać kąt wtrysku w zakresie około +/- 3 stopni
na kole wałka rozrządu zaworów jest klin ustalający, mógł się wysunąć i tym samym koło straciło prawidłową pozycję, przyczyn może być tysiąc...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Po remoncie kapitalnym brak mocy

Postprzez dermaner » 15 Cze 2011 08:49

Nie, manometrem mialem tylko sprawdzic cisnienie na cylindrach ale cos mi sie zdaje ze mechanior masz racje z tym kątem wyprzedzenia zapłonu. Zmienialem połozenie śrubami na tych fasolkach i zauważyłem ze opóźnienie wtrysku skutkuje tym ze silnik nie chce odpalic tylko kopci na biało, a przyspieszenie na fasolkach odpala normalnie ale nie zauważyłem żadnej różnicy. Na silniku jest założona pompa wtryskowa DELPHI
Zna ktoś kąt przed GMP dla początku wtrysku?

dermaner
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 01 Maj 2011 14:16

Po remoncie kapitalnym brak mocy

Postprzez mechanior » 15 Cze 2011 10:23

nie znam kąta, ale jeśli regulacja na zabieraku nie daje rezultatu to nie kąt jest problemem
czy maszyna dymi pod obciążeniem ?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Po remoncie kapitalnym brak mocy

Postprzez dermaner » 15 Cze 2011 12:07

Nie maszyna w ogóle nie dymi oprócz raptownego dodania gazu wtedy pojawia sie czarny dymek

dermaner
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 01 Maj 2011 14:16

Po remoncie kapitalnym brak mocy

Postprzez mechanior » 15 Cze 2011 18:57

hmmm, gdyby miała przestawiony rozrząd dymiła by na niebiesko lub na biało, jeśli pod maksymalnym obciążeniem nie puszcza dyma to wydaje mi się że za mała dawka paliwa jest ustawiona na pompie... ale 100% pewności nie mogę mieć
sprawdź czy układ paliwowy się nie zapowietrza, na forum pod hasłem "kroplówka" oraz "słaba maszyna" znajdziesz tysiące cennych informacji na ten temat
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Po remoncie kapitalnym brak mocy

Postprzez dermaner » 16 Cze 2011 00:37

Dzieki Mechanior za cenne informacje dzis odebralem pompe wtryskowa z ponownego sprawdzenia pompa okazala sie sprawna ale powiedziałem o problemie jaki wystepuje i podobno dawke paliwa zwiekszyli w pompie. I z tego co zauważyłem to pomogło chociaz testów zbytnio nie robiłem bo ciemno juz było a maszyna nieposkładana do konca jutro dam znac co wysło ze zwiekszenia dawki

dermaner
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 01 Maj 2011 14:16

Po remoncie kapitalnym brak mocy

Postprzez mechanior » 16 Cze 2011 01:10

skoro zwiększyli dawkę dopiero po reklamacji to znaczy że nie mają katalogu regulacji pomp, każdy numer seryjny pompy ma przyporządkowane dane regulacyjne i nie można ich dowolnie zmieniać, jeśli pomoże zmiana dawki to niestety musisz zmienić pompiarza bo nie ma zielonego pojęcia wg jakich parametrów ustawić pompę a trzaba ją w końcu precyzyjnie wyregulować...

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Po remoncie kapitalnym brak mocy

Postprzez dermaner » 18 Cze 2011 23:20

Po testach wkońcu maszyna odzyskała moc silnik pracuje jak nówka temat zakonczony

dermaner
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 01 Maj 2011 14:16

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej