wibako

JCB 3CX ECO opinie

JCB 3CX ECO opinie

Postprzez mechanior » 15 Kwi 2012 15:18

no ale to chyba nie jest wyjście z sytuacji, nie wydaje ci się że tak nie powinno być? są jakieś normy hałasu a poza tym czasem się nie da w nausznikach bo musisz mieć kontakt z otoczeniem
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklama

simmet

JCB 3CX ECO opinie

Postprzez taikoubou » 15 Kwi 2012 15:47

Każda maszyna, na której pracuję jest teraz dla mnie za głośna, nawet jeśli spełnia swoje normy. Przyzwyczaiłem się do pracy w "ciszy". Nauszniki zdejmuje gdy ktoś coś do mnie mówi lub jesli uszy bolą od noszenia nauszników bhp. Wtedy zwykle dla odmiany wgładam innego typu, bezprzewodowe z muzyką z telefonu :) albo audiobookami, np nauki j. angielskiego. One też tłumią hałas z otoczenia, chociaż zdecydowanie mniej.

Awatar użytkownika
taikoubou
Operator

Maszyna: Cat 428F

Firma: -


Re: JCB 3CX ECO opinie

Postprzez rayian » 24 Kwi 2012 21:35

1. z tego co wiem jcb 3cx eco ma duze problemy ze sterowaniem mowa o joystickach czesto fotel nie łączy i sa problemy miałem z tym do czynienia to czasami musiałem ze 3-4 razy pokręcić fotelem a to ze te joysticki sa w podłokietnikach sprawia ze jest to nie wygodne w tym wypadku wygrywa cat bo jest lepiej rozwiązane.
2. szybko zużywają sie opony bo jest dość szybki i początkowo zbyt mocne hamulce muszą sie rozchodzić
3. jak trafi Ci sie wersja ,,przeciek'' to sprawa ciezka do opanowania
To są wady które ja zauwazyłem
Natomiast zalety to to ze jest precyzyjny w ruchach i ma dość dobrą widoczność. Z częściami nie miałem problemu raz tylko ciezko było znaleść filtr oleju.
Ostatnio edytowany przez Jooras, 24 Kwi 2012 21:48, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Nie rozpisuj się na inne tematy. Edytowałem.

rayian
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 08 Maj 2011 16:55
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: jcb 4cx


JCB 3CX ECO opinie

Postprzez prezes85 » 05 Lip 2012 12:51

Posiadacze maszyn JCB 3cx serii ECO. Jak z awaryjnością, wydajnością i spalaniem? Kupilibyście drugi raz maszynę? Interesuje mnie szczególnie model sitemaster 92 KM.

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Re: JCB 3CX ECO opinie

Postprzez pawlowaty » 09 Sie 2012 19:00

poczytaj kolego co jest napisane wyżej, tam znajdziesz wszystko co chcesz wiedzieć

pawlowaty
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 30 Mar 2012 18:19

Maszyna: jcb 3cx eco


Re: JCB 3CX ECO opinie

Postprzez rayian » 15 Cze 2013 16:04

ja działam na 4cx ie z perkinsem wstawiona nowa turbina idzie jak burza cat 432E na ktorym pracuje od czasu do czasu który jest młodszy o 8 lat nie daje rady co ten stary poczciwy dziadek jcb wersja niby eco to totalny badziew firma która pracuje obok nas ma takiego i za kazdym razem musze go wyciągać z błota bo nie da rady wyjechać bez osprzętu z osprzętem zaraz gaśnie wiec słowa są proste co do cata moze i dobry ale tyle co żre paliwa i koszty serwisowania daja dużo do myślenia
nowoczesne metody naprawa jcb młotek i przecinak cat poxipol sprawdzone ;p

rayian
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 08 Maj 2011 16:55
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: jcb 4cx


JCB 3CX ECO opinie

Postprzez Mar.jcb3cx » 15 Cze 2013 17:14

Różnica w terenie a tym bardziej w błocie między 4cx a 3cx na pewno będzie bez dwóch zdań, więc rozumiem że skoro nie daje rady w bagnie to maszyna badziew, ciekawe stwierdzenie :)

Mar.jcb3cx
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 18:05
  • Miejscowość: łódzkie
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX ECO 2010r.

Firma: Trans-kop


JCB 3CX ECO opinie

Postprzez rayian » 03 Lut 2014 09:39

Każdy chwali to na czym robi to pewne.
Pracowałem na caterpillarze , jcb i new holland każdy ma wady i zalety
Ktoś pisał ze cat ma wygodne widły i lepsza widoczność przy nich prawda ale widły sa nietrwałe w tamtym tygodniu wstawialiśmy w firmie widły z jcb do cata bo są znacznie mocniejsze.
,,Bananowe ramie'' w cat może jest troche pomocne ale ja pracując na jcb tez sobie radze. Co ciekawe w jcb można odwrócić łyżkę i mieć koparke przedsiębierną a w cat sie tego nie da.
Cat ma blokady jcb nie Z kolei cat jest cięzki i ma mniejsze koła po za tym belka przedniej osi jest nisko osadzona i łatwiej się zakopać>
CZy jcb pali więcej od cat nie powiedziałbym to zależy od tego kto ma jaka noge i ręke i jak pracuje co prawda aktualnie mam perkinsa to ten pali tyle co nic zawsze mam oszczędości
Pisać można wiele a i tak jest ważniejsze do czego są tańsze cześci i obsługa
Wszystkie są porównywalne Ważne co ile kosztuje i na czym pracuje sie lepiej

rayian
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 08 Maj 2011 16:55
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: jcb 4cx


Re: JCB 3CX ECO opinie

Postprzez Marcindrze » 03 Lut 2014 18:46

Kolego prezes 85 nie kupuj JCB 3CX eco bo szybko przeprosisz swojego cat jak popracujesz jcb.Mam tego nowego 432F Premier nie zamienił bym go na JCB 3cx. Jezeli kupowac to tylko maszyne na dzojach bo i tak wszystkie kiedyś bedą tak sterowane zbiegiem czasu.Znajomemu pożyczyłem CAT 432F a on mi JCB i kupił teraz CAT też 432F.Wiem ze cat droższy ale ja by cena była taka sama to każdy by wybrał CAT.
Ostatnio edytowany przez peckiel, 03 Lut 2014 19:33, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę o używanie polskich znaków. Popraw posty. Na naszym forum za nieużywanie znaków polskich można otrzymać ostrzeżenie.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Re: JCB 3CX ECO opinie

Postprzez Hipo » 04 Lut 2014 12:39

Marcindrze napisał(a): Wiem ze cat droższy ale ja by cena była taka sama to każdy by wybrał CAT.



Bo akurat ty sobie tak życzysz? a w czym niby ten CAT ma być lepszy od JCB, NH czy innego Komatsu? każda maszyna ma podobne możliwości i w 90% to co się da zrobić to zależy od operatora a nie od maszyny.

Płacić chora kasę za coś co nie jest ani ekonomiczniejsze, ani nie ma większych możliwości, ani nie jest tańsze w eksploatacji, ani nie jest trwalsze to głupota i fanatyzm markowy.

A na dzień dzisiejszy to sytuacja wygląda tak, że Cat czy Jcb spuściły z tonu a inne marki zrobiły krok do przodu.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


JCB 3CX ECO opinie

Postprzez kempas » 18 Cze 2014 22:29

..
Ostatnio edytowany przez kempas, 26 Lut 2020 15:37, edytowano w sumie 1 raz

kempas


JCB 3CX ECO opinie

Postprzez mechanior » 19 Cze 2014 11:24

kempas napisał(a):Czy konstruktorzy nie mają mózgu. Jak się robi coś nowego to z korzyścią dla operatora!!! Jak się coś wyprodukuje trzeba w tym usiąść i popracować. Wtedy ewentualnie puścić na rynek.
Z ręką na sercu powiem, że gdyby 10 operatorów wzięli do zaprojektowania wnętrza , uwzględnili uwagi i poprawili usterki sprzedaż by im wzrosła o 50 %.

Kogo interesuje operator? Ma być tanio i ładnie, maszyny kupuje właściciel firmy za pomocą portfela i oczu, widziałeś kiedyś dyrektora STRABAGu albo NCC w maszynie oprócz targów w Kielcach?
kempas napisał(a):Jako że ma koła 20 to o wiele mniejszy promień skrętu ale to rozumiem -coś za coś.

o wiele WIĘKSZY promień, potrzebuje większej ilości miejsca do zawrócenia, nie?
kempas napisał(a):bardzo głośno w kabinie-mam 3cx z 2004 roku i przy otwartych drzwiach jest ciszej..

bo ma silnik Perkinsa a nie wynalazek z angielskiej stodoły, poczytaj skąd się wziął silnik 444/DieselMax
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: JCB 3CX ECO opinie

Postprzez Jarewa » 19 Cze 2014 11:44

Ja tam pracuje już ponad 5lat na 444/DieselMax jak i mam porównanie do Perkinsa RG i dla mnie nie ma różnicy taki sam hałas niczym nie ustępuje Perkinsowi. A nawet jest ciszej ze względów wiskozy na wiatraku.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

JCB 3CX ECO opinie

Postprzez mechanior » 19 Cze 2014 13:10

Wielu znanych mi operatorów nowych maszyn JCB narzeka na hałas zwłaszcza po otwarciu drzwi. Dla mnie generalnie wszystkie nowe silniki o 4ech cylindrach są głośniejsze od poprzedników, pewnie ze względu na inne parametry wtrysku (ekologia).
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


JCB 3CX ECO opinie

Postprzez kempas » 19 Cze 2014 13:58

...
Ostatnio edytowany przez kempas, 26 Lut 2020 15:37, edytowano w sumie 1 raz

kempas


JCB 3CX ECO opinie

Postprzez mechanior » 19 Cze 2014 14:11

kempas napisał(a):Po niedzieli przyjeżdża mechanik wyregulować pompy cyt. pod operatora

BEŁKOT, jaki serwis ciśnie takie głupoty?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


JCB 3CX ECO opinie

Postprzez kempas » 19 Cze 2014 18:08

..
Ostatnio edytowany przez kempas, 26 Lut 2020 15:38, edytowano w sumie 1 raz

kempas


JCB 3CX ECO opinie

Postprzez kempas » 19 Cze 2014 18:13

Mechanior czy to normalne że przy otwieraniu krokodyla kopaczka zwalnia
Ostatnio edytowany przez kempas, 26 Lut 2020 15:39, edytowano w sumie 1 raz

kempas


JCB 3CX ECO opinie

Postprzez Jarewa » 19 Cze 2014 19:28

kempas napisał(a):Kolego Jarewa gdybym nie miał porównania pewnie bym się nie złościł



Tylko że ja użytkuje zwykłe 3cx sitemaster z 08r z pompą zębata dwu sekcyjną. I wypowiedziałem się odnośnie silnika.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

JCB 3CX ECO opinie

Postprzez kempas » 19 Cze 2014 20:15

Jarewa napisał(a):
Tylko że ja użytkuje zwykłe 3cx sitemaster z 08r z pompą zębata dwu sekcyjną. I wypowiedziałem się odnośnie silnika.


Ale też z silnikem jcb?
To może z moim egzemplarzem jest coś nie tak.
Jutro postaram się nagrać jak pracują obydwie maszyny.

kempas


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej