Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Skręt 4CX

29 Lip 2011 18:11

Marka i model maszyny: JCB
Rok produkcji: 2001

Witam!
Temat jak bumerang, prześledziłem poprzednie posty ale niestety nic nie znalazłem co mogło być przyczyna mojej awarii. Nie działa skręt czterech kół- czujniki wymienione w tamtym roku (diody świecą), wymieniona centralka sterująca, wymieniony przełącznik pod kierownica od trybu pracy i dalej nic.
Kostki posprawdzane, blaszki po prostowane odległość od czujników zachowana ok. 1-2 mm.
Pytanie jak sprawdzić czy czujnik działa czy da się to obejść, w moim przypadku kable maja kolory a nie numerację?
pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie

Re: Skręt 4CX

30 Lip 2011 17:17

Skoro diody na czujnikach świecą to znaczy że czujnik ma zasilanie i działa prawidłowo, jedynie przerwanie przewodu sygnałowego pomiędzy czujnikiem i centralką mogłoby być przyczyną usterki. Z tego co piszesz to od strony sterowania wszystko wykluczyłeś (pozostają jeszcze wiązki przewodów pomiędzy elementami), może teraz czas na elementy wykonawcze? Sprawdź czy do elektrozaworów dochodzi napięcie jeśli tak to czy są one sprawne. Elektrozawory znajdziesz "idąc za" wężami od siłowników skrętu, jeden odpowiada za przęłączenie 2WS/4WS drugi przełacza tryb 4WS/Krab.

Re: Skręt 4CX

11 Sie 2011 22:29

Witam ponownie!
Wiazki sprawdzone,stacyjka wymieniona bo czasami przerywała i nadal nic.Jak przełoze kable na cewkach skretu to sie przełaczy ale nie sladuja koła. Jak dzialają czujniki skretu na osiach jak je sprawdzić? jeden kabel masowy jeden pradowy a trzaci?
POMOCY BO POMYSŁY SIE JUZ KONCZA

Skręt 4CX

12 Sie 2011 06:39

Coś się tak uczepił tych czujników? Tak jak Ci pisałem sprawdź czy dochodzi napięcie do elektrozaworów to będziesz wiedział po której stronie układu jest błąd. Trzeci przewód to sygnałowy. Co to znaczy że koła nie sladuja?

Skręt 4CX

13 Sie 2011 08:19

czujnik podpięty do sprawnej instalacji maszyny (nie wiem jakie powinien mieć napięcie zasilania więc nie poradzę demontażu i sprawdzenia poza maszyną) po przesunięciu przed czołem talerzyka ma podać impuls tym trzecim przewodem
aby to sprawdzić nie wystarczy zwykły miernik cyfrowy bo może mieć zbyt niską czułość

cudów nie ma, skoro wszystko jest sprawne MUSI DZIAŁAĆ, cewki elektromagnesów, wtyczki i przewody trzeba dokładnie pomierzyć
sprawdzić czy centralka wysyła odpowiednie sygnały do cewek tak jak to kolega AdamN opisał

Skręt 4CX

04 Wrz 2011 01:18

skręty sterowane są - i wszędzie + powinien być cały czas, a cewek w 4cx na rozdzielaczu wydaje mie się ,że są 4
najprościej zacząć od sprawdzenia + na cewkach rozdzielacza i do - się wpiąć i ręcznie spradzić czy cewki działają
Wyślij odpowiedź