wibako

2cx hydraulika przerywa

2cx hydraulika przerywa

Postprzez azie » 25 Sie 2011 16:02

Marka i model maszyny: 2cx
Rok produkcji: 2000

Witam,
potrzebuje pomocy w jcb 2cx zanika mi ciśnienie w hydraulice zarówno na przedniej łyżce jak i na tylnej. Objawia to się skokowym działaniem lub nie działa za pierwszym pociągnięciem dźwigni na rozdzielaczu. Od czego zacząć ? Z góry dziękuje za pomoc !

azie
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 25 Sie 2011 15:57

Maszyna: JCB 2CX


Reklama

simmet

2cx hydraulika przerywa

Postprzez Ernest » 13 Paź 2011 21:08

Dołączam się do problemu.
Wcześniej zadarzało mi się sporadycznie, że jedna funkcja na chwilę stawała, wczoraj zablokowało mi wszystko. Jedynie na niskich obrotach silnika przy delikatnych ruchach dźwigniami coś się poruszy. Jak więcej gazu lub normalnie pociągnę dźwignię to od razu blokuje, coś jakby jakiś czujnik przeciążeniowy. Problem dotyczy tylnego ramienia i przodu, jazda i skręcanie działa normalnie. Pierwsze co zrobiłem to wymieniłem filtr hydrauliki, ale nic nie pomogło. Ktoś ma jakieś pomysły gdzie dalej szukać?

Ernest
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 25 Mar 2010 13:35
  • Miejscowość: Złotoryja

2cx hydraulika przerywa

Postprzez Ernest » 08 Lis 2011 20:53

Problem rozwiązany, winny był zaworek przeciążeniowy na wlocie do przedniego rozdzielacza, dostęp do niego jest z kabiny. Koszt naprawy - 0.30zł (1 o-ring)

Ernest
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 25 Mar 2010 13:35
  • Miejscowość: Złotoryja

Re: 2cx hydraulika przerywa

Postprzez platser » 01 Paź 2014 05:18

Witam.
Miałem identyczny problem jak u kolegów lecz w koparce 3CX. Także winny był mały o-ring lecz w głównym zaworze ciśnienia który jest regulowany. Dostęp do niego jest wygodny od spodu koparki. Znajduje się on u dołu przedniego rozdzielacza pod wężem zasilającym który biegnie bezpośrednio z pompy hydraulicznej. Można go śmiało wykręcić "nic się nie rozsypie" łapiąc kluczem 26 u samej góry przy rozdzielaczu "nie kręcić za śrubunki na mniejszy klucz aby nie rozregulować go". Po wykręceniu wystarczy go rozkręcić przytrzymując kluczem 26 i a kręcąc za śrubunek na klucz 22. Wymieniamy mały o-ring, składamy i wkręcamy zawór do rozdzielacza i po kłopocie.

Dajcie znać jeśli komuś pomogłem.

Pozdrawiam.

platser
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 08 Sie 2010 07:22
  • Miejscowość: Złocieniec

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej