wibako

4cx słaba jazda

4cx słaba jazda

Postprzez sebek* » 10 Paź 2011 21:46

Marka i model maszyny: Jcb 4cx
Rok produkcji: 04r.

Cześć wszystkim, mam problem z jazdą, skrzynia power shift jak w każdej 4ce maszyna nie dawno kupiona i okazało się że na 3i4 biegu przy jeździe po równym nie porywa swą prędkością ale pod górkę nawet małą mocno zwalnia nie mówiąc o większym wzniesieniu bo prawie się zatrzymuje. Na 1i2 biegu też za późno zaczyna mielić. Obroty nie spadają, ciśnienie w skrzyni było mierzone przy kupnie i podobno rewelacja ale czytałem że mierzy się w paru miejscach. olej i filtr będę zmieniać jutro lecz nie bardzo wierzę w cudowne ozdrowienie, co myślicie o tym przypadku? Dzięki za odpowiedzi pozdrawiam.

sebek*
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 17 Wrz 2011 14:15
  • Miejscowość: warmińsko mazurskie

Maszyna: 4cx


Reklama

simmet

4cx słaba jazda

Postprzez bundy11 » 10 Paź 2011 22:17

Zmiennik do regeneracji

bundy11


Re: 4cx słaba jazda

Postprzez sebek* » 11 Paź 2011 19:17

Witam jeszcze raz. Dziś jeździłem na robotę i jednak obroty spadają z 1800 na 1500 Max jaki mogę osiągnąć z lekkiej górki to 1900 z przepaści 2000 i trochę ponad, co wy na to wszystko ? dzięki wielkie !!! poza tym idę zmieniać filtry i oleje skrzynia/ silnik.

sebek*
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 17 Wrz 2011 14:15
  • Miejscowość: warmińsko mazurskie

Maszyna: 4cx


4cx słaba jazda

Postprzez Milus4CX » 12 Paź 2011 09:59

Witam. mam podobny problem, maszyna zbyt wolno przyspiesza i słabnie na wzniesieniach, wcześniej tak nie było.. na początku też myślałem że to zmiennik i trzeba regenerować, ale gdyby to był zmiennik to obroty by nie spadały..

Milus4CX
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 12 Sie 2011 09:13

Maszyna: JCB 4CX 2003r.


Re: 4cx słaba jazda

Postprzez scuaz » 13 Paź 2011 14:47

miałem podobną sytuacje, operator wspominał, że coś maszyna troche słabsza jest, jak wsiadłem to masakra lekkie wzniesienie i na 3 ledwie wylazła, wymieniłem filtry paliwowe i powietrza + przedmuchanie przewodów paliowych, pomogło od razu
myśle, że możecie zacząć od filtrów

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

4cx słaba jazda

Postprzez cwirek32 » 18 Paź 2011 20:54

Witam miałem podobny problem w 3cx. Po regeneracji pompy u jakiegoś magika który podobno potrafi takie rzeczy robić maszyna ledwo co na 3 biegu wjeżdżała pod małe górki. Zrobiłem jakiś czas później pompę w poznaniu i muszę powiedzieć maszyna jak nowa, okazało się że wtrysk był opóźniony. Ważne jest by regenerowali pompę na oryginalnych częściach. Kosztowało mnie to 2500zł razem z uszczelnieniem wtrysków. A co do zmiennika to maszynę mam od 2003 roku ma około 170000mth i zmiennik bez zarzutu.

P.S. Uwaga na paliwo zarżnąłem pompę w półrocznym CATie 432

cwirek32
Pomocnik operatora

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 10 Sty 2010 21:36
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 1

4cx słaba jazda

Postprzez mechanior » 19 Paź 2011 01:22

masz rację, za 2500 pln to ci ustawili kąt wyprzedzenia wtrysku i wymienili zestaw uszczelnień... ale nie można tego nazwać regeneracją a na pewno nie na oryginalnych częściach, sama głowica kosztuje ponad 2000 pln a wałek napędowy ponad 1000
tylko wytłumacz mi co oznacza "uszczelnienie wtrysków" bo się jeszcze z tym nie spotkałem (uszczelnienia wtrysków to podkładki miedziane w cenie 4-6 pln za sztukę, wewnątrz nie ma żadnych uszczelnień, wtrysk pracuje w oparciu o dokładność obróbki metalu, iglica z tłoczkiem porusza się w odpowiednio obrobionej tulei)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


4cx słaba jazda

Postprzez cwirek32 » 19 Paź 2011 16:39

A co może oznaczać uszczelnili, wymienili iglice w każdym razie już się z nich nie leje. A co do naprawy to regeneracja w sensie sprawdzenie, wymiana tego co potrzeba i ustawienie tak jak ma byś. Przypominam że nowa pompa kosztuje 8tys więc proszę się nie rozpędzać z tymi cenami części bo z tego co widzę nie ma sensu naprawiać pomp taniej kupić nową.

cwirek32
Pomocnik operatora

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 10 Sty 2010 21:36
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 1

4cx słaba jazda

Postprzez mechanior » 19 Paź 2011 23:05

no tak się właśnie gada z laikami... wtrysków się nie uszczelnia, pod terminem "leją wtryski" kryje się nieprawidłowe rozpylanie a nie wyciek paliwa, we wtryskach nie wymienia się iglic tylko całe końcówki, jedna oryginalna końcówka DELPHI to koszt rzędu 350 pln a regeneracja pompy kosztuje średnio 4 do 5 tyś z gwarancją, więc chyba warto
nie każdy potrafi wymienić co trzeba i ustawić jak ma być, znam 2 serwisy które to robią dobrze a na 1 się nigdy nie zawiodłem od 10 lat, u nich regeneracja kosztuje tyle co mówię na porządnych angielskich częściach a nie na chińskim gównie, niestety jakość musi kosztować...
pozostaje jeszcze jeden problem, jeśli sami sobie naprawiacie maszyny to na pewne drobne niedoróbki przymykacie oczy, jeśli zrobi to serwis to żąda się cudów, najlepiej natychmiast za cenę 2 flaszek czystej i z gwarancją na 100 lat, dlatego ja nie mogę sobie pozwolić na eksperymentowanie czy da się za 2000 czy może za 1000, tylko robię od razu za 4000 bo wtedy mam pewność że danie gwarancji ma sens...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej