wibako

Brak prądu do imobilaizera

Brak prądu do imobilaizera

Postprzez larson07 » 14 Lis 2011 12:57

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 2006

Nie dochodzi prąd do immobilizer a co za tym idzie nie podaje pradu do stacyjki...
Opis:
Prąd dochodzi do pompy,dmuchawa działa, światła itd.
W koparce wbija się kod ale mam tez immobilizer na kluczyk - w obu tych przypadkach nie mam tam prądu ( żadna kontrolka nie świeci, nie mruga itp itd). Ostatnim razem jak się "Zakodował" to mrugały kontrolki to sobie jakoś poradziłem. Teraz nie ma nic.
Jest możliwość ze to jakiś czujnik mi odcina prąd?? czy immobilizer szlak trafił?? :woot:

larson07
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 16 Maj 2011 20:54

Maszyna: JCB 3CX 2006


Reklama

simmet

Brak prądu do imobilajzera

Postprzez mechanior » 14 Lis 2011 16:46

jeśli nie dochodzi prąd do imobilajzera to trzeba sprawdzić jego zasilanie, tylko co rozumiesz przez imobilajzer, jego gniazdo czy cały moduł (zazwyczaj gdzieś sprytnie ukryty) i czy jest on fabryczny JCB czy montowany samodzielnie (bo fabryczny może być zintegrowany z innymi komponentami maszyny co może stanowić problem w przypadku uszkodzenia)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

Online

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Brak prądu do imobilajzera

Postprzez cwirek32 » 14 Lis 2011 17:40

Jeśli jest fabryczny to nie jest już na pestkę? Z tego co wiem nie jest z niczym zintegrowany jest to moduł ukryty pod kokpitem, żeby się do niego dostać musisz wywalić cały kokpit (tam gdzie zegary), czytnik jest nad zegarami. Moduł można odpiąć i zobaczyć czy dochodzi do niego prąd. Immobilaizer steruje elektrozaworem na pompie wtryskowej, w oryginalnych nie było żadnego czujnika. Jeśli zawór się nie otworzy to pompa nie dostanie paliwa i tyle. Cały moduł jest zalany żywicą więc nic w środku nie zobacz. Ma kształt prostopadłościanu o wymiarach około 15x10x5. Przy wymianie uważać na pompę, u mnie przyjechali chłopaki od alarmów i nie mogli wykręcić zaworu więc co no młotek. Jak się zorientowałem to pompa do regeneracji.

cwirek32
Pomocnik operatora

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 10 Sty 2010 21:36
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 1

Re: Brak prądu do imobilajzera

Postprzez larson07 » 14 Lis 2011 21:30

no to tak:
za panelem są dwa małe bezpieczniki na kablach (wywalone).. czyli coś robi zwarcie (mówi że imobilajzer padł - albo moduł jak kto woli)... elektryk mi to ominą ale jest tak jak mówicie, jest podłączony z innymi modułami. Po odpaleniu koparka zaraz gaśnie (odcina paliwo) i jeszcze pedał hamulca jest twardy ( ale nie wiem czy to dokładnie z tego).

Pytanie:
da się podłączyć pompę bezpośrednio pod stacyjkę żeby ominąć imobilajzer i czy warto kombinować w ten sposób.
czy lepiej zamontować nowy imobilajzer? :woot:

larson07
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 16 Maj 2011 20:54

Maszyna: JCB 3CX 2006


Brak prądu do imobilajzera

Postprzez mechanior » 14 Lis 2011 22:38

wywalić imobilajzer przy pomocy fachowego serwisu (a nie chłopaków z młotkami - DRAMAT!)
i zainstalować własny patent, fabryczne rozwiązania są popularne i powtarzalne, złodziej wie gdzie masz wpięty IMMO po tym jak tylko zobaczy kluczyki twojej maszyny albo zajrzy do kabiny...

zawór pompy jest podpięty do przekaźnika który się włącza po przekręceniu kluczyka, obwód musi być zabezpieczony bezpiecznikiem by nie spalić maszyny na wypadek awarii/zwarcia zaworu lub wiązki/przewodu, przekaźnik zdejmuje obciążenie ze stacyjki (większość w nowych sprzętach jest elektroniczna, na kontaktronach, bez części mechanicznych/styków, przez co miały być "wieczne", oczywiście nie są... natomiast na pewno są delikatniejsze i wymagają stosowania przekaźników)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

Online

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Brak prądu do imobilaizera

Postprzez cwirek32 » 15 Lis 2011 08:50

Panie Mechanior każdy serwis według własnej opinii to fachowcy a reszta to dziady i w każdym znajdzie się jakiś amator, ciężko o dobrego specjalistę. Nie mam czasu by nad każdym stać i patrzyć na ręce, a najgorsze jest to, że jak się nie da jak się da coraz mniej ludzi ma pojęcie. Co do immobilaizera to da się go obejść, nie pamiętam tylko czy przypadkiem oprócz zaworu to nie odcina od prądu od rozrusznika? Jeśli tylko cewka to da się ją zasterować osobno. Tak czy siak należy wywalić kokpit i posprawdzać przewody które dochodzą do modułu i gdzie idą. Patent też można zrobić ale najpierw moduł. Cena nowego to około 1000zł jak pamiętam, ale pytanie czy stary się spalił czy nie dochodzi do niego prąd (na ilu wejściach jest, odpiąć wtyczki i zobaczyć na kolejnych wtykach)

cwirek32
Pomocnik operatora

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 10 Sty 2010 21:36
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej