wibako

Elektryka Przednia Łyżka JCB 4CX 2004r

Elektryka Przednia Łyżka JCB 4CX 2004r

Postprzez PiNO » 16 Lis 2011 14:16

Witam
W koparce dziwne objawy - sporadyczne braki elektryki na przedniej łyżce tzn. brak sterowania (joysticki). Przypuszczam iż przeciera się kabel pod fotelem operatora, ten od położenia fotela. Podobno powinna być zbliżeniówka, ale nie ma jest styk zwierny/rozwierny (poprzedni właściciel pewnie przerobił). Niestety nie posiadam schematu instalacji elektrycznej i stąd moja prośba. Czy mógłby ktoś w termacie coś powiedzieć ? Kolejno. Do styku dochodzi napięcie +12V i przy pozycji roboczej fotela przekazuje dalej po kablu (#1811) dalej. Przypuszczam iż to ten właśnie kabel (lub wtyczka na jego końcu) robi problemy, gdyż jak poruszać fotelem to łyżka działa / podskoczy na dołku i nie działa i tak w kółko. Fotel zwaliłem wiązka idzie pod kabinę na tył. Pytanie: Gdzie prowadzi konkretnie kabel o oznaczeniu #1811 (kabel od pozycji fotela). Pod koparką ciężko czytać oznaczenia kabli, więc może ktoś pomoże. Prosiłbym również o odpowiedź, która z cewek włącza\wyłącza zasterowanie przedniej łyżki - gdzie jej szukać ? (może dojde od tej strony).
Jakby ktoś miał schemat tego połączenia to prosiłbym o maila pino7@o2.pl, z góry dzięki.
Ostatnio edytowany przez PiNO 16 Lis 2011 15:59, edytowano w sumie 3 razy

PiNO
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 Lut 2011 10:03
  • Miejscowość: małopolskie

Reklama

simmet

Elektryka Przednia Łyżka

Postprzez Jooras » 16 Lis 2011 14:58

a jaka maszyna? jaki rok?

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: Elektryka Przednia Łyżka

Postprzez PiNO » 16 Lis 2011 15:01

Hmm przy wpisywaniu posta zaznaczyłem nie wiem czemu nie wyświetliło? JCB 4CX 2004r

PiNO
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 Lut 2011 10:03
  • Miejscowość: małopolskie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej