wibako

Skrzynia ShiftMaster Zdechło

Skrzynia ShiftMaster Zdechło

Postprzez jackson » 22 Lis 2011 00:10

Jak Każe Etyka Forum Na Początku Trzeba Się Przywitać a więc :
Witam Serdecznie Szanownych Panów

A wiec do rzeczy :
Wpadła mi w ręce maszyna (do naprawy) z toquelock-iem Shift-master na 7 elektrozaworach
Objaw jest taki ze ma tylko jeden bieg do przodu i jeden do tyłu jest to dwójka i żaden inny nie działa wykluczyłem przełącznik przy kierownicy bo wg. schematu wszystkie sygnały dochodzą do sterownika zarówno biegi jak i kierunki jazdy a za sterownikiem wyjścia na elektrozawory już są pokićkane mianowicie na drugim biegu konfiguracja załączonych cewek się zgadza wg. schematu a na każdym innym już jest pomieszane np cewka opisana jako Z powinna być załączona na 1,2 biegu do przodu a ona jest załączona na 2,3,4 i takie cuda są z innymi. Elektrozawory sprawdzałem na sztywno wszystkie się załączają niestety nie ma urządzenia do diagnostyki mam tylko program i nie mogę jej zdiagnozować robię to wg schematu "probówką" wejścia wyjścia i z tym właśnie zapytaniem da szanownych panów się zwracam czy ktoś miał coś takiego już albo wie za co się złapać.
Dodam że z tego co w opisie wyczytałem tryb awaryjny "Limp Mode" jak by się włączył powinienem mieć 3 biegi 1,2,3 analogicznie takie same do tyłu
Pozdrawiam i proszę o pomoc
jackson
Wszystko się da naprawić, tylko w zależności jakim sposobem i jakimi kosztami

jackson
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 21 Lis 2011 23:51
  • Miejscowość: podkarpackie
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB :)


Reklama

simmet

Re: Skrzynia ShiftMaster Zdechło

Postprzez Jarewa » 22 Lis 2011 22:23

A nie Powershift?

Co się dzieje jak wrzucisz inny bieg, koła tylne zablokowane? (przy działającym silniku i jeździe)

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Skrzynia ShiftMaster Zdechło

Postprzez mechanior » 22 Lis 2011 23:24

wygląda na to że nakopane jest w sterowniku skrzyni (lub ECM maszyny, bo niektóre nie mają osobnych)
przewody za sterownikiem nie są pozamieniane ? jeśli masz schemat kombinacji cewek to może spróbuj dojść do tego na których PRZEWODACH powinno się pojawiać napięcie, może ktoś kopał w maszynie z prozaicznej przyczyny i narobił galimatiasu zamieniając przewody na cewkach lub w sterowniku, jaka jest geneza awarii, co się stało z maszyną ? jakie objawy zgłosił klient i w jakich okolicznościach ?
fajnie by było gdybyś podał lokalizację , boją się wszyscy tego podawania miejscowości jakby chodziło o handel narkotykami
no i jeszcze rok produkcji maszyny
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej