wibako

Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez odidodi » 30 Lis 2011 10:18

Witam.
Maszynka - JCB 3CX CONTRACTOR 2006r.

Mój JCB ma problem z nierówną pracą.Rano jak maszynka odpala a silnik zimny to obroty są wporządku, jednak gdy chwilę pochodzi na wolnych obrotach to zaczyna się problem. Obroty skaczą od 800 do 1200rpm. Dzwoniłem do serwisu i powiedziano mi abym:

1. Sprawdził filtry paliwowe. sprawdziłem (wymieniane we wrześniu 2011) - niepomogło
2. Sprawdził szczelność układu paliwowego - sprawdzone i nie widziałem aby łapał lewe powietrze (brak pęcherzyków powietrza)
3. Wyciągnął filtry powietrza i odpalił - niepomogło

Maszynka ma 3000mth, ale w serwisie powiedziano mi również że pompa wtryskowa w silnikach JCB potrafi już paść (SZOK :woot: !!!)

A teraz najciekawsze:
Problem znikł w momencie kiedy do baku wlałem z 0,5l E95. Dziwna sprawa. Może wie ktoś co może być nie tak z moją JCB?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

odidodi
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 01 Lip 2009 08:56
  • Miejscowość: Jerzmanowa

Reklama

simmet

Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez mechanior » 30 Lis 2011 10:33

pompa wtryskowa pada nawet po 1000 mth, zależnie od tego jaki szajs lejesz do zbiornika
i nie tłumacz że tankujesz zawsze na sprawdzonej stacji, to nic nie wyklucza, syf można trafić wszędzie, nawet w sprawdzonej od lat hurtowni, poza tym twoja maszyna ma 5 lat co nie jest bez znaczenia a w takim wieku może mieć przerobione i 10.000 mth...
benzyna prawdopodobnie rozpuściła jakiś syf w filtrach który wesoło powędrował teraz do pompy i na wtryski... skutki dopiero odczujesz później, hasło "sprawdziłem filtry" też jest śmieszne bo niby jak to zrobiłeś ? rentgenem ?
w przypadku wątpliwości ZAWSZE WYMIENIAMY FILTRY na nowe (maszyna za 200 tysięcy ale szkoda wydać 200 pln)
aby wykluczyć problem z instalacją paliwową podpinamy zewnętrzne zasilanie bezpośrednio do pompy (z filtrem oczywiście)
poszukaj hasła "kroplówka"
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez odidodi » 30 Lis 2011 10:46

Mówiąc "sprawdziłem" miałem na myśli wymianę filtrów na oryginalne JCB. Co do stacji na której tankuję - możliwe że mieli jakiś syf a nie paliwo, jednak leje tam (BP) od początku i nie było żadnych problemów wcześniej - maszynę mam od 2009r.

Czyli proponujesz aby podpiąć przewód ze zbiornika zewnętrznego przez filtr do pompy wtryskowej pomijając cały układ? Sprawdzę jak maszyna zjedzie z roboty.

Dziękuję za sugestie.
Pozdrawiam

odidodi
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 01 Lip 2009 08:56
  • Miejscowość: Jerzmanowa

Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez Intramex » 30 Lis 2011 12:21

przede wszystkim nowe filtry nie wykluczaja, ze gdzies przypadkiem nie lapie powietrza. do sprawdzenia obudowa separatora i oring pod szklanka. przedmuchac weze do zbiornika, bo moze masz bloto i syf na samym dnie i przytyka weze.

padajace pompy wtryskowe w 3cx to normalka. niestety brak dbalosci o czystosc baniek, w ktorych przechowywane jest paliwo i nalewanie do baku jak leci konczy sie wymiana pompy. tego nawet regenerowac czasem sie nie oplaca.
Intramex Polska - nasza strona
Podwozia gąsienicowe, napędy gąsienic
Części CAT,Komatsu
Zęby, lemiesze, groty, oleje, filtry
tel. 781-314-101

Nasz facebook - lubię to!

Awatar użytkownika
Intramex
Operator

  • Posty: 329
  • Rejestracja: 16 Lis 2009 16:19
  • Miejscowość: gliwice
  • Pochwały: 1

Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez serwisant » 30 Lis 2011 18:20

Pompa wtryskowa Delphi a o takiej tu mówimy jest szczególnie wrażliwa na zabrudzone paliwo.
Znam przypadki że filtry zapychały się już po 50 godź pracy. Tak jak koledzy pisza na budowie najczęściej tankuje sie z baniek beczek itp. nie zawsze dbając o ich czystość. Nagminnie zdarza sie też nie wypuszczanie wody z odstojnika.
Natomiast częściej ulegaja uszkodzeniu pompki zasilające koszt ok 170 zł netto
Jeżeli chodzi o regeneracje pompy wtryskowej ceny regeneracji sa rózne ale mogą sięgać nawet 3000 zł Problem jednak w tym że poza autoryzowanymi punktami Dephi nie spotkałem jeszcze zakładu- nie twierdzę że takich nie ma- który potrafił by przywrócić pompę do 100% sprawności.
Twierdzę tak dlatego że miałem kilka przypadków zamontowania pomp po regeneracji i były narzekania że to nie to samo co było wcześniej. Po założeniu orginalnie nowej pompy klient przyznawał racje że poprawa jest zdecydowana. I na nic tłumaczenie "pompiarza że widocznie jest źle zamontowana albo brudne filtry itd.
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez mechanior » 01 Gru 2011 01:08

no to ja znam serwis który potrafi przywrócić pompy STANADYNE i DELPHI-LUCAS do życia, współpracuję z nimi od 10 lat i nigdy się nie zawiodłem, posiadają najnowocześniejszy osprzęt do regulacji pomp
regeneracja takiej pompy może kosztować nawet ponad 5000... netto... zależy na jakich częściach
wielokrotnie miałem sytuacje gdy klient nie mogąc czekać na naprawę (dobre serwisy mają coś takiego jak kolejka zleceń)
lub gdy mu nie odpowiadała cena oddawał pompę w ręce "znajomego" lub "speca od znajomego"
pompa po zamontowaniu padała w kilka dni, przestawiał się kąt wtrysku, dawka, umierał regulator obrotów itp
wspomnę o przypadku gdy po 8 h pracy kąt wtrysku "nagle" przeskoczył o 30st a pompa okazał się być uszczelniona "czerwonym" silikonem!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez serwisant » 01 Gru 2011 08:08

NO o tych pięciu tysiącach nie chciałem pisać ale ostatnio tez klient powiedział że tyle mu zaśpiewali za regeneracje. Najciekawsze jest jednak to że nowa fabrycznie do silnka 74KW mozna kupic w serwisie po negocjacji za 4300 netto
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez Intramex » 01 Gru 2011 08:40

mechanior chyba znam tego pompiarza :) robil mi jedna dp200 i chodzi do dzisiaj, kilka kompletow wtryskow tez ok. ostatnio delphi tylko wymienialem na nowe, bo regeneracje nieoplacalne albo czesci niedostepne w normalnym terminie.
Intramex Polska - nasza strona
Podwozia gąsienicowe, napędy gąsienic
Części CAT,Komatsu
Zęby, lemiesze, groty, oleje, filtry
tel. 781-314-101

Nasz facebook - lubię to!

Awatar użytkownika
Intramex
Operator

  • Posty: 329
  • Rejestracja: 16 Lis 2009 16:19
  • Miejscowość: gliwice
  • Pochwały: 1

Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez mechanior » 01 Gru 2011 11:10

serwisant napisał(a):nowa fabrycznie do silnka 74KW mozna kupic w serwisie po negocjacji za 4300 netto


DP210 ?? niemożliwe, stare LUCASy stosowane w silnikach Perkinsa w JCB, tak... ale DP210 ?
i co to znaczy "po negocjacjach" ? :mrgreen: po wizycie u dyrektora oddziału z kałachem ? :faja: czy po zakupie 5 szt 4CX z młotami hydraulicznymi... :lol:
żarty żartami ale jakby ci się udało ustalić numer Delphi takiej pompy (z tabliczki) to byłbym wdzięczny

standardowe końcówki wtrysków Delphi powinni mieć na stanie w cenie około 350 za sztukę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez cespenar » 01 Gru 2011 13:51

Skoro powstał już taki mały off-topic to napisze wam odnośnie mojej pompy delphi która ciekła, silnik JCB DIESEL MAXX
Wszyscy piszą, ze nie daj jej sie wyciągnąć bez specjalnego klucza, nie wiem dlaczego? Ja poradziłem sobie beż specjalistycznych narządzi tak samo bez problemu założyłęm ją z powrotem.
Po zawiezieniu do autoryzowanego serwisu delphi w P******ch i wycenieniu usiadłem na dupie gdy powiedziano mi o koszcie naprawy pompy 8000złnetto. Podobno pompa w srodku wyglądała jakby miała smarowanie piaskiem:) Dodam, że pompa poza tym, że ciekła innych objawów zużycia, rozregulowania itd nie ujawniała.
Pompe zabrałem na Dyrdy gdzie została uszczelniona, nawet wałek nie był wytarty i spokojnie zmieściłem się w 800zł.
Jedyne z czym mi zawalili to ustawili mi ją na 2-gi cylinder;/ na szczęście miałem zaznaczone cechy i samemu ją ustawiłem.
Po założeniu nic się nie dzieje, śmiga tak jak trzeba.

Wracając do tematu w drugiej maszynie miałem uszkodzony separator i tam ciągneła lewe powietrze.

cespenar
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 05 Lut 2008 20:15
  • Miejscowość: :>?

Re: Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez serwisant » 01 Gru 2011 16:01

mechanior napisał(a):
serwisant napisał(a):nowa fabrycznie do silnka 74KW mozna kupic w serwisie po negocjacji za 4300 netto


DP210 ?? niemożliwe, stare LUCASy stosowane w silnikach Perkinsa w JCB, tak... ale DP210 ?
i co to znaczy "po negocjacjach" ?

No może się źle wyraziłem po dobrym rabacie -tak bedzie lepiej .
Natomiast ceny tych pomp zaczynają sie od tak jak napisałem od ok 4300 netto w zalezności od mocy silnika.
Jeżeli podasz nr silnika to podam ci konkretnie ile kosztuje.
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez mechanior » 01 Gru 2011 23:34

cespenar napisał(a):Po zawiezieniu do autoryzowanego serwisu delphi w P******ch i wycenieniu usiadłem na dupie gdy powiedziano mi o koszcie naprawy pompy 8000złnetto


Adamczyk ma autoryzację DELPHI ?? pierwsze słyszę...

silnik DIESELMAX wymaga do demontażu pompy zablokowania silnika w GZP 1 cyl za pomocą specjalnej blokady lub zwykłego śrubokręta, moment GZP ustala się specjalnym przyrządem montowanym w miejsce pompki paliwa ale wystarczy wiedza na temat działania silnika, logika i odrobina doświadczenia by dać sobie radę bez tych urządzeń
zaślepkę śruby koła pompy w rozrządzie odkręca się specjalnym kluczem (jajowaty!) albo dużymi kleszczami nastawnymi
koło zębate ściąga się specjalnym ściągaczem śrubowym i tutaj w zastępstwie ściągacza nie polecam napierdzielania młotkiem po wałku bo można pompę zabić ale kółko posiada otwory w których da się zamontować ramiona klasycznego małego ściągacza

zapłaciłeś za USZCZELNIENIE pompy 800 pln a nie za jej REGENERACJĘ i REGULACJĘ
skoro ustawili ci ją na 2 cyl to znaczy że odwrócili wałek więc nawet nie wiedzą jak poskładać prawidłowo tą pompę...
z całym szacunkiem i mimo skutecznej ingerencji (na razie, czas pokaże ile wytrzyma ta pompa po takiej "naprawie") to po takiej wpadce nie oddał bym im nawet długopisu do naprawy...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez Jarewa » 01 Gru 2011 23:47

mechanior napisał(a):zaślepkę śruby koła pompy w rozrządzie odkręca się specjalnym kluczem (jajowaty!) albo dużymi kleszczami nastawnymi



http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d8a ... 0cc06.html

Może podobne? dostałem to z nową maszyną i do tej pory za cholerę nie wiem do czego jest dla tej maszyny.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez mechanior » 02 Gru 2011 00:38

nie... oryginał wygląda jak duuuża nasadka z gniazdem 1/2 cala i sześciokątem
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez siekla1 » 02 Gru 2011 20:18

mechanior napisał(a):standardowe końcówki wtrysków Delphi powinni mieć na stanie w cenie około 350 za sztukę

Dokładnie 286 zł netto - trzeba czekać 1do 2 dni. Byłem tam wczoraj, zawoziłem wtryski do sprawdzenia. Dokładnie 2,5 roku temu kupowałem nowe końcówki i okazało się, że trzy działają idealnie a jedna leje - do wymiany.

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez mechanior » 03 Gru 2011 01:44

nie ma to jak doskonałe polskie paliwo...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez CSB.Ostrowski » 02 Sty 2012 15:19

A odnosząc się do problemu to zawsze sprawdzajmy wszystko od początku a pompę i wtryski zostawmy na koniec bo po czytaniu tego postu zrobiło mi się ostatnio gorąco bo miałem podobny problem a okazało się że był przytkany wężyk przy smoku przez "kawałek izolacji" i przy tym pamiętajmy że bańki z paliwem to nie stolik:)
P.S. żeby nie było to nie moja sprawka

CSB.Ostrowski
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 10 Mar 2011 12:38
  • Miejscowość: zgierz

Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez mechanior » 02 Sty 2012 21:31

dlatego proponuję wszystkim najpierw odszukanie hasła "kroplówka" a potem dopiero prucie pompy i wtrysków
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez slawiug » 03 Sty 2012 09:14

Panowie podłącze się pod temat, mam do uszczelnienia pompę wtryskową (lucas-maszyna jcb 3cx) którą firmę polecacie żeby po regeneracji, uszczelnieniu nie trzeba było jej wyrzucić. Najlepiej na terenie małopolski lub śląska.

slawiug
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 11 Mar 2008 15:01
  • Miejscowość: Małapolska

Nierówne obroty silnika - dziwna sprawa 3CX 06'

Postprzez mechanior » 03 Sty 2012 10:11

co rozumiesz przez "do uszczelnienia"?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej