Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Magia z prądem '08

07 Gru 2011 22:56

Marka i model maszyny: JCB3CX
Rok produkcji: 2008

Witam.
Mam taki problem. Mianowicie gdy włączę SRS załączają się wycieraczki przednie. Wycieraczki bez włączonego SRS działają poprawnie są wszystkie biegi, wskaźnik motogodzin wariuje raz pokazuje ok a raz latające cyferki od lewej do prawej. Co więcej włączając światła nie ma podświetlania ani żadnej kontrolki na przedniej konsoli... Uprzedzając pytania sprawdziłem prawie wszystko. Wszystkie przekaźniki są sprawne, wszystkie masy wyglądają ok, przełącznik włączający wycieraczki też, nawet cewki od SRS też działają dobrze i nie mowy o tym że są jakoś uszkodzone. Dodam, że sam SRS działa też poprawnie. Wszystkie wiązki sprawdzone i nie doszukałem się żadnych uszkodzeń, przejść masę czy zwarcia kilku przewodów. Co to może być?

Re: MAGIA Z PRĄDEM

08 Gru 2011 21:29

Co do licznika motogodzin to zobacz czy nie przytopiła ci się wiązka kabli od alternatora, lubi się pogrzać na kolektorze.

Re: Magia z prądem '08

10 Gru 2011 21:47

Wiązkę sprawdziłem i jest ok.Wina była w kiepskiej masie na licznik, niestety reszta problemów dalej została... Może jakieś pomysły?

Magia z prądem '08

12 Gru 2011 01:03

dalej szukaj kiepskich mas, to częsta dolegliwość nowych sprzętów

Re: Magia z prądem '08

12 Gru 2011 22:44

kolego połącz na krótko przewodem silnik z kabiną i zobacz czy pomoże ...

Magia z prądem '08

14 Gru 2011 00:45

niestety nie jest to takie proste, raczej szukałbym mas przy skrzynce bezpieczników albo gdzieś pod konsolą

Re: Magia z prądem '08

20 Gru 2011 22:29

Właśnie w tym sęk że sprawdzałem masę w konsoli bocznej i jest ok...

Re: Magia z prądem '08

20 Gru 2011 23:46

Witam.
A jak sprawdzasz te masy? Do jednego punkty schodzi się kilka przewodów, zarówno w przedniej jak i bocznej konsoli. Wystarczy, że jeden jest marnie zakuty w końcówce.
Powodzenia...
Wyślij odpowiedź