wibako

Brak przedniego napędu w JCB 3CX

Brak przedniego napędu w JCB 3CX

Postprzez bart1982 » 08 Gru 2011 15:27

Witam

Mam problem z przednim napędem w 3CX z 1995 roku.
Po odpaleniu zimnej maszyny nie ciągnie przedni napęd po ustawieniu przełącznika w pozycji 4WD. Początkowo maszyna musiała popracować kilka minut i wtedy napęd się załączał. Obecnie napęd dołącza się po pół godziny pracy lub jazdy (ważne, żeby koła były w ruchu).
Elektrozawór wymieniłem na nowy, filtr w skrzyni nowy i nic się nie zmieniło. Co może być przyczyną i czy da się to zrobić bez zrzucania skrzyni?

pozdrawiam

bart1982
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 03 Paź 2007 22:48
  • Miejscowość: Kłodzko

Reklama

simmet

Re: Brak przedniego napędu w JCB 3CX

Postprzez filipo » 08 Gru 2011 17:21

żeby dobrać się do przedniego napędu nie trzeba wyrzucać skrzyni, odkręcasz wał i cały ryjek od skrzyni śruby są bardzo widoczne demontaż bardzo szybki (może tarczki albo uszczelnienie puściło). skoro wyeliminowałeś usterkę elektryczną (sprawdzałeś przełącznik i przewody??) to zostaje usterka natury mechanicznej, a zauważyłeś że bardzo słabo ciągnie przód? czy normalnie?
www.materialy-sypkie.pl
Zmechanizowane roboty ziemne, transport drogowy

filipo
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 09 Paź 2008 23:50
  • Miejscowość: okolice Piaseczna
  • Pochwały: 3

Maszyna: 3CXCECO'14 3CXCECO'11 2x KERAX'09 Volvo ew160B, DAF CF85.410

Firma: Roboty Ziemne Filip Olejnik


Re: Brak przedniego napędu w JCB 3CX

Postprzez bart1982 » 08 Gru 2011 18:39

filipo napisał(a):sprawdzałeś przełącznik i przewody??, a zauważyłeś że bardzo słabo ciągnie przód? czy normalnie?


Przełącznik jest ok, na kostce jest napięcie. Po tym jak już przód się dołączy to ciągnie normalnie tylko, że nie dołącza od razu i nie wiem dlaczego.Czyli trzeba rozebrać ten ryjek, a oprócz tarczek i uszczelnień co tam jeszcze sprawdzić? Drogie te części ? oryginały czy zamienniki brać?

bart1982
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 03 Paź 2007 22:48
  • Miejscowość: Kłodzko

Brak przedniego napędu w JCB 3CX

Postprzez mechanior » 09 Gru 2011 01:07

wymieniłeś elektrozawór kompletny czy samą cewkę? przy wymianie oleju wyczyściłeś filtr siatkowy? co w nim znalazłeś?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Brak przedniego napędu w JCB 3CX

Postprzez bart1982 » 11 Gru 2011 22:15

mechanior napisał(a):wymieniłeś elektrozawór kompletny czy samą cewkę? przy wymianie oleju wyczyściłeś filtr siatkowy? co w nim znalazłeś?

Wymieniłem cały elektrozawór. Filrt siatkowy również wyczyściłem. Po rozebraniu okazało się, że uszczelnienia są już zużyte i bardzo stwardniałe, jedna tarcza również miała ślady zużycia. Po wymianie uszczelnień i złożeniu całości napęd załącza się już prawidłowo. Niestety pojawił się wyciek przez simering i znowu czeka mnie rozbieranie.

bart1982
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 03 Paź 2007 22:48
  • Miejscowość: Kłodzko

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 5 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej