wibako

Ciśnienie oleju przekładniowego.

Ciśnienie oleju przekładniowego.

Postprzez Perszing » 21 Gru 2011 21:59

Marka i model maszyny: 4cx
Rok produkcji: 2006

Witam,
od kilku dni robie na JCB 4cx, wcześniej byłem szczęśliwym posiadaczem 3cx'a. Problem polega na tym, że jest słaba.. zapala się ciśnienie oleju przekładniowego chociaż wszystko jest w normie. Przednia łyżka zachowuje się jakby pływająca była przez cały czas włączona. Poprzedni operator mówił, że jak wymienił kiedyś filtry to przez chwile był spokój ale to wróciło.. Czyżby pompa się zmęczyła? Słyszałem też, że pewien operator kiedyś jednorazowo dolał do niej 25L oleju hydraulicznego, czy miało to aż taki wpływ na pompe?

Perszing
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 14 Mar 2011 22:31

Maszyna: DX 190/255lcv :)


Reklama

simmet

Ciśnienie oleju przekładniowego.

Postprzez Jarewa » 21 Gru 2011 22:59

Mieszasz dwa układy. Skrzynię i hydraulikę pomieszałeś to jako jedno.
Kontrolka wskazuje brak ciśnienia oleju w skrzyni nie ma to wpływu na olej hydrauliczny i pracy SRS. A dolanie 25L do zbiornika 100L to nie jest tragicznie.

Do sprawdzenia ciśnienie w skrzyni. Co to znaczy słaba? I drugie czy na tylnym osprzęcie też czujesz minimalne tłumienia na siłownikach? i trzecie kiedy był wymieniany olej hydrauliczny?

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Ciśnienie oleju przekładniowego.

Postprzez Perszing » 22 Gru 2011 22:23

Słaba w tym sensie, że żeby podnieć pełną łyżkę przednią piachu trzeba trzymać obroty ok 2000 i jedno co idzie w góre. Ale na biegach jest mocna.. dziś hałdowałem podbudowę to ze spokojem wspinała się pod góre, pchając przy tym materiał. Na tylnej łyżce takiej tragedii niema. Bardzo dobrze się nią skarpuje z czym się nie spotkałem w JCB, tył chodzi bardzo płynnie. Co do wymiany oleju to nie wiem. Robie tą dżejką dopiero 5 dzień. Jutro zadzwonie do mechaników i się dowiem wszystkiego.

Perszing
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 14 Mar 2011 22:31

Maszyna: DX 190/255lcv :)


Re: Ciśnienie oleju przekładniowego.

Postprzez Jarewa » 22 Gru 2011 22:32

Bez pomiarów pompy hydraulicznej to jedynie można strzelać (zawór na rozdzielaczu, zawór przeciążeniowy itd) uszkodzone siłowniki (przeciek wewnętrzny) ale to tylko gdybanie. Pomiary by się przydały.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej