wibako

Serwis pozakupowy i kilka pytań razem wzietych

Serwis pozakupowy i kilka pytań razem wzietych

Postprzez Junior12 » 29 Gru 2011 20:59

Witam.
Niecały miesiąc temu stałem się szczęśliwym (to sie okaże później) posiadaczem JCB 3CX Sitemaster z 2002r.
Zamierzam zrobić mu taki dość spory serwis. Kupiłem Filtry (wszystkie prócz kabinowego), 120L oleju hp46 i 20l oleju silnikowego w sklepie jcb w rzeszowie.
Prosze o podpowiedzi jak sie do tego wszystkiego zabrać - co powinienem zrobić po kolei żeby to wszystko wymienić i w ogóle co powinienem wymienić a co nie jest konieczne.


Odnośnie mojej kopareczki mam jeszcze kilka pytań:
Dość dobrze leje mi z rozdzielacza osprzętu ładowarkowego - cały jest mokry i kapie od razu jak sie zagrzeje.
Pyt: Rozdzielacz zdemontować od dołu odpinając wszystkie przewody i cięgna?

Hamulec ręczny. Mimo zaciągnięcia na minimalnym wzniesieniu potrafi sie "turlać" raz blokuje raz nie. Pod spodem znalazłem tarczę hamulcową i zacisk - na tym zacisku wyreguluje ręczny czy to jest od roboczego?

Nie miałem przy zakupie tej blokady przedniego osprzętu i chce ją dorobić z rury grubościennej. Wnętrze tego zabezpieczenia jest czymś pokryte żeby nie porysować tłoka?

Junior12
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 29 Gru 2011 20:39
  • Miejscowość: Trzciana k.Mielca

Maszyna: JCB 3CX Sitemaster 2002r.


Reklama

simmet

Serwis pozakupowy i kilka pytań razem wzietych

Postprzez mechanior » 29 Gru 2011 22:12

w tej maszynie stosuje się olej HP32 (zwłaszcza zimą) więc szybko dzwoń i opierd...l że ci sprzedali nie taki jak powinien być (tez mi sklep JCB...), silnikowego wystarczy ci 10 a oprócz tego potrzebujesz jeszcze oleje do mostów i skrzyni które też musisz wymienić by wykonać solidny przegląd, śmiem twierdzić że ważniejsze są skrzynia i mosty od hydrauliki co wynika z planu przeglądów...

przed zakupami trzeba było poświęcić parę godzin i wyszukać na forum oraz w sieci danych do przeglądu...

tarcza hamulcowa na wale jest tylko od hamulca postojowego, zasadniczy jest w moście, wielotarczowy, mokry (kłania się lektura forum, to podstawowa wiedza na temat maszyny, nie wyobrażam sobie jak można kupować nie znając tak podstawowych szczegółów budowy)

blokada siłownika wystarczy jak będzie pomalowana grubo jakimś lakierem, nie musi być wyłożona (zwykła stal a tym bardziej lakier, są bardziej miękkie od chromu na siłowniku więc nie zarysuje go)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Serwis pozakupowy i kilka pytań razem wzietych

Postprzez Junior12 » 29 Gru 2011 23:59

a jak wleje ten 46 coś się stanie?

wiem że zawaliłem no ale człowiek uczy sie na własnych błędach.

oleje do mostów i olej skrzyni moge zastąpić jakimś czy lać jakiś oryginalny jcb?


a tak apropo sklepu to sklep reklamujący sie na tym forum: serwis-kop.pl a że do rzeszowa mam jakieś 60km byłem osobiście i taki mi polecił :/

Junior12
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 29 Gru 2011 20:39
  • Miejscowość: Trzciana k.Mielca

Maszyna: JCB 3CX Sitemaster 2002r.


Serwis pozakupowy i kilka pytań razem wzietych

Postprzez Jarewa » 30 Gru 2011 15:22

Junior12 napisał(a):Hamulec ręczny. Mimo zaciągnięcia na minimalnym wzniesieniu potrafi sie "turlać" raz blokuje raz nie. Pod spodem znalazłem tarczę hamulcową i zacisk - na tym zacisku wyreguluje ręczny czy to jest od roboczego?

Regulacje można przeprowadzić pod spodem przy samym zacisku, lub w kabinie kręcąc drążkiem.
Junior12 napisał(a):Nie miałem przy zakupie tej blokady przedniego osprzętu i chce ją dorobić z rury grubościennej. Wnętrze tego zabezpieczenia jest czymś pokryte żeby nie porysować tłoka?

Jest guma która zarazem amortyzuje gdy jest założony jak nie potrzebny. Od środka to guma grubości ok 4mm na szerokości 30mm rozchodząca się na boki 40st po każdej stronie od dziury montażowej na ramieniu.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej