Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

JCB 3CX SUPER nie jezdzi

31 Gru 2011 14:44

Marka i model maszyny: JCB 3CX SUPER
Rok produkcji: 2000

Witam koledzy mam do was pytanie. Posiadam Koparko - ładowarkę JCB 3CX Super pewnego dnia odpaliłem maszynę przerzuciłem rewers do przodu a ona nawet nie drgnęła i do tylu to samo po kilku odpaleniach ruszyła do przodu a do tyłu znowu nie i tak samo do tyłu czasem załapuje. Odpala na włączonym biegu do przodu a czasem nie chce odpalić nie wiem co jest grane ponieważ nie jeździłem nią stała 3 dni i tak się stało. Bezpieczniki od jazdy są dobre nawet gdyby nie były dobre to chyba by nie załapała ani razu a ona załapuje. Wcześniej chodziło wszystko bez zarzutów poza tym wszystko jest sprawne i chodzi. Proszę o pomoc

Re: JCB 3CX SUPER nie jezdzi

31 Gru 2011 15:02

pewnie przełącznik przód-tył

JCB 3CX SUPER nie jezdzi

31 Gru 2011 15:55

Sprawdziłem poziom oleju w skrzyni i jest mało ma to coś wspólnego z tym żę nie chce jeżdzic jest tam jakis czujnik odcinający? bo jak to przełacznik to najmniejszy problem tylko nie chce niepotrzebnie wymieniac a ci partacze z interhandlera to juz mnie wku..... i nie chce po nich dzwonic

JCB 3CX SUPER nie jezdzi

31 Gru 2011 17:39

Sprawdź elektrykę tj. czy jak przełączasz biegi to dochodzi napięcie do cewek, jeżeli tak to napewno przełącznik jest dobry.
Ponadto uszkodzone przekaźniki też daje taki objaw, zobacz a najlepiej wymień bezpiecznik od zmiany kierunków i pozamieniaj przekaźniki.
Jak napięcie dochodzi na cewki na skrzyni to można spróbować je zamienić miejscami, nie wiem dlaczego ale czasami to pomaga, albo nawet zamienić, odpalić i znowu zamienić.
Dzieje się to na wszystkich biegach czy tylko na jakichś określonych?

JCB 3CX SUPER nie jezdzi

31 Gru 2011 17:52

Dzieje się tak na wszystkich biegach, jak zgasze maszyne i czasem odpale to pojedzie w jednym kierunku np do przodu pojedzie a do tyłu juz nie, co jakis czas zalapie w jednym kierunku a jak juz załapie to ruszy nie zaleznie na którym biegu jest.
To samo sie dzieje przy odpalaniu jak jest wlączony kierunek jazdy to nie powinna odpalic teoretycznie a czasem odpala czasem nie.

Re: JCB 3CX SUPER nie jezdzi

31 Gru 2011 20:56

Więc raczej przełącznik przód-tył,ale jeszcze sprawdź to napięcie na cewkach jak pisałem.Jak odpala na biegu to po prostu nie dostaje prądu na przekaźnik od rozruchu maszyny(albo dostaje a nie powinna).W takim przypadku nie będzie prądu ani na przekaźnikach od jazdy ani na cewkach.

JCB 3CX SUPER nie jezdzi

02 Sty 2012 15:41

Dzis dolalem oleju do skrzyni nie ruszałem nic wiecej, odpalilem pogazowałem troche zaczęła chodzic do tyłu wycofałem pokopalem z poł godziny chodzi do tyłu i do przodu i o co w tym wszystkim chodzi??

Re: JCB 3CX SUPER nie jezdzi

02 Sty 2012 17:43

Z ciekawości zapytam ile dolałeś tego oleju? choć to nie ma nic wspólnego o ile tej dolewki nie było 10 litrów ;-) wydaje mi się że to przełącznik przód tył, trochę poruszałeś i zaczęło działać (jest już zużyty), jak znowu zacznie się tak dziać to pożycz od jakiegoś kolegi po fachu przełącznik (o ile masz takiego życzliwego w okolicy) i wtedy się przekonasz

JCB 3CX SUPER nie jezdzi

02 Sty 2012 18:12

Nie było tak tragicznie oleju weszło z 2l bo kartonik 5l kupiłem i większa połowa została. Powiem tak włączyłem bieg i położyłem się pod maszyną i wał się kręcił ale bardzo wolno i ociężale.

Re: JCB 3CX SUPER nie jezdzi

02 Sty 2012 20:43

To w końcu jeździ normalnie czy tylko na podniesionych kołach? Działa przekaźnik przy zmianie kierunku? Może być, że zacięła się cewka zmiany kierunku jazdy.

JCB 3CX SUPER nie jezdzi

03 Sty 2012 00:53

to wszystko razem wskazuje jednak na przełącznik bo cewki/elektrozawór kierunku nie wpływają na blokadę możliwości odpalenia z włączoną jazdą, no chyba że po drodze jest jeszcze jakiś przekaźnik odcinający jazdę (to znaczy między wyłącznikiem a elektrozaworem na skrzyni) w co wątpię...
Wyślij odpowiedź