wibako

JCB 3CX SUPER nie jezdzi

JCB 3CX SUPER nie jezdzi

Postprzez gaw-bruk » 31 Gru 2011 14:44

Marka i model maszyny: JCB 3CX SUPER
Rok produkcji: 2000

Witam koledzy mam do was pytanie. Posiadam Koparko - ładowarkę JCB 3CX Super pewnego dnia odpaliłem maszynę przerzuciłem rewers do przodu a ona nawet nie drgnęła i do tylu to samo po kilku odpaleniach ruszyła do przodu a do tyłu znowu nie i tak samo do tyłu czasem załapuje. Odpala na włączonym biegu do przodu a czasem nie chce odpalić nie wiem co jest grane ponieważ nie jeździłem nią stała 3 dni i tak się stało. Bezpieczniki od jazdy są dobre nawet gdyby nie były dobre to chyba by nie załapała ani razu a ona załapuje. Wcześniej chodziło wszystko bez zarzutów poza tym wszystko jest sprawne i chodzi. Proszę o pomoc

gaw-bruk
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 31 Gru 2011 14:36

Maszyna: JCB 3CX SUPER


Reklama

simmet

Re: JCB 3CX SUPER nie jezdzi

Postprzez filipo » 31 Gru 2011 15:02

pewnie przełącznik przód-tył
www.materialy-sypkie.pl
Zmechanizowane roboty ziemne, transport drogowy

filipo
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 09 Paź 2008 23:50
  • Miejscowość: okolice Piaseczna
  • Pochwały: 3

Maszyna: 3CXCECO'14 3CXCECO'11 2x KERAX'09 Volvo ew160B, DAF CF85.410

Firma: Roboty Ziemne Filip Olejnik


JCB 3CX SUPER nie jezdzi

Postprzez gaw-bruk » 31 Gru 2011 15:55

Sprawdziłem poziom oleju w skrzyni i jest mało ma to coś wspólnego z tym żę nie chce jeżdzic jest tam jakis czujnik odcinający? bo jak to przełacznik to najmniejszy problem tylko nie chce niepotrzebnie wymieniac a ci partacze z interhandlera to juz mnie wku..... i nie chce po nich dzwonic

gaw-bruk
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 31 Gru 2011 14:36

Maszyna: JCB 3CX SUPER


JCB 3CX SUPER nie jezdzi

Postprzez siekla1 » 31 Gru 2011 17:39

Sprawdź elektrykę tj. czy jak przełączasz biegi to dochodzi napięcie do cewek, jeżeli tak to napewno przełącznik jest dobry.
Ponadto uszkodzone przekaźniki też daje taki objaw, zobacz a najlepiej wymień bezpiecznik od zmiany kierunków i pozamieniaj przekaźniki.
Jak napięcie dochodzi na cewki na skrzyni to można spróbować je zamienić miejscami, nie wiem dlaczego ale czasami to pomaga, albo nawet zamienić, odpalić i znowu zamienić.
Dzieje się to na wszystkich biegach czy tylko na jakichś określonych?

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

JCB 3CX SUPER nie jezdzi

Postprzez gaw-bruk » 31 Gru 2011 17:52

Dzieje się tak na wszystkich biegach, jak zgasze maszyne i czasem odpale to pojedzie w jednym kierunku np do przodu pojedzie a do tyłu juz nie, co jakis czas zalapie w jednym kierunku a jak juz załapie to ruszy nie zaleznie na którym biegu jest.
To samo sie dzieje przy odpalaniu jak jest wlączony kierunek jazdy to nie powinna odpalic teoretycznie a czasem odpala czasem nie.

gaw-bruk
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 31 Gru 2011 14:36

Maszyna: JCB 3CX SUPER


Re: JCB 3CX SUPER nie jezdzi

Postprzez siekla1 » 31 Gru 2011 20:56

Więc raczej przełącznik przód-tył,ale jeszcze sprawdź to napięcie na cewkach jak pisałem.Jak odpala na biegu to po prostu nie dostaje prądu na przekaźnik od rozruchu maszyny(albo dostaje a nie powinna).W takim przypadku nie będzie prądu ani na przekaźnikach od jazdy ani na cewkach.

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

JCB 3CX SUPER nie jezdzi

Postprzez gaw-bruk » 02 Sty 2012 15:41

Dzis dolalem oleju do skrzyni nie ruszałem nic wiecej, odpalilem pogazowałem troche zaczęła chodzic do tyłu wycofałem pokopalem z poł godziny chodzi do tyłu i do przodu i o co w tym wszystkim chodzi??

gaw-bruk
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 31 Gru 2011 14:36

Maszyna: JCB 3CX SUPER


Re: JCB 3CX SUPER nie jezdzi

Postprzez filipo » 02 Sty 2012 17:43

Z ciekawości zapytam ile dolałeś tego oleju? choć to nie ma nic wspólnego o ile tej dolewki nie było 10 litrów ;-) wydaje mi się że to przełącznik przód tył, trochę poruszałeś i zaczęło działać (jest już zużyty), jak znowu zacznie się tak dziać to pożycz od jakiegoś kolegi po fachu przełącznik (o ile masz takiego życzliwego w okolicy) i wtedy się przekonasz
www.materialy-sypkie.pl
Zmechanizowane roboty ziemne, transport drogowy

filipo
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 09 Paź 2008 23:50
  • Miejscowość: okolice Piaseczna
  • Pochwały: 3

Maszyna: 3CXCECO'14 3CXCECO'11 2x KERAX'09 Volvo ew160B, DAF CF85.410

Firma: Roboty Ziemne Filip Olejnik


JCB 3CX SUPER nie jezdzi

Postprzez gaw-bruk » 02 Sty 2012 18:12

Nie było tak tragicznie oleju weszło z 2l bo kartonik 5l kupiłem i większa połowa została. Powiem tak włączyłem bieg i położyłem się pod maszyną i wał się kręcił ale bardzo wolno i ociężale.

gaw-bruk
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 31 Gru 2011 14:36

Maszyna: JCB 3CX SUPER


Re: JCB 3CX SUPER nie jezdzi

Postprzez siekla1 » 02 Sty 2012 20:43

To w końcu jeździ normalnie czy tylko na podniesionych kołach? Działa przekaźnik przy zmianie kierunku? Może być, że zacięła się cewka zmiany kierunku jazdy.

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

JCB 3CX SUPER nie jezdzi

Postprzez mechanior » 03 Sty 2012 00:53

to wszystko razem wskazuje jednak na przełącznik bo cewki/elektrozawór kierunku nie wpływają na blokadę możliwości odpalenia z włączoną jazdą, no chyba że po drodze jest jeszcze jakiś przekaźnik odcinający jazdę (to znaczy między wyłącznikiem a elektrozaworem na skrzyni) w co wątpię...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej