wibako

3cx super skręty

3cx super skręty

Postprzez gaw-bruk » 12 Sty 2012 17:19

Marka i model maszyny: JCB 3cx Super
Rok produkcji: 2000

Witam mam mały problem z moja k-ł jcb 3cx super po pierwsze nie chce zaskoczyć tylny skręt, pozamieniałem przekazniki bezpiecznik jest dobry i nic nie włacza sie nawet kontrolka jak przekrece pokretło (kontrolka od 4 kól) a kontrolka od dwóch kól swieci normalnie. Drugi problem jest to kontrolka od niskiego poziomu oleju przekładniowego, olej jest w skrzyni bo dolewałem ostatnio nawet bo zaczeła swiecić i teraz swieci jak maszyna pracuje po jakims poł godziny godzinie włacza sie ta kontrolka, wyłącze maszyne i odpale i kontrolka nie swieci znowu przez pól godziny. Od czego to może byc? Prosze o pomoc z góry dziekuje

gaw-bruk
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 31 Gru 2011 14:36

Maszyna: JCB 3CX SUPER


Reklama

simmet

3cx super problem

Postprzez siekla1 » 12 Sty 2012 22:09

Czujnik ciśnienia oleju w skrzyni do wymiany, nie ma kontrolki od poziomu oleju.
Ze skrętami to może przełącznik padł, zobacz też czy czujniki zbliżeniowe są czyste.

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Re: 3cx super problem

Postprzez gaw-bruk » 13 Sty 2012 16:18

No tak nie ma od poziomu pomylilo mi sie. A gdzie są te czujniki zblizeniowe jak to wyglada?

gaw-bruk
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 31 Gru 2011 14:36

Maszyna: JCB 3CX SUPER


Re: 3cx super problem

Postprzez siekla1 » 13 Sty 2012 20:08

Podnieś maszynę na stopach o przedniaj łyżce. Czujniki są 2 zbliżeniowe na przedniej i tylnej osi. Z przodu po prawej stronie, z tyłu także po prawej. Szukaj takiego metalowego dysku, który będzie przechodził przed czujnikiem, jeżeli maszyna ma prosto koła ustawione to dysk jest na środku czujnika. Zobacz czy nie są zanieczyszczone. Poszukaj też na forum hasło "problem ze skrętem" było tego dość dużo i dokładnie opisane. Może być, że czujnik padł, w momencie przyłożenia do niego metalowego przedmiotu powinna zaświecić się na nim dioda.

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

3cx super problem

Postprzez gaw-bruk » 14 Sty 2012 14:47

Znalazłem te czujniki te dyski są na środku ale czujniki są czyste, A nie ma tam na nich Żadnej czerwonej diody i co to może być na tryb skretu dwoma kołami swieci się kontrolka a na cztery kola nie załapuje wogóle

gaw-bruk
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 31 Gru 2011 14:36

Maszyna: JCB 3CX SUPER


3cx super problem

Postprzez gaw-bruk » 14 Sty 2012 17:29

Maszyna pojechała do pracy skręt chodził, na budowie przy pracy skręt chodził bez zarzutów gdy skonczyła pracę trzeba był wrócić na baze jakieś 500m drogą publiczną wtedy operator wyłaczył tylni skret bo po drodze jedzie sie niewygodnie po przejechaniu 500m na bazie trzeba właczyć skręt bo jest troche ciasno i skręt nie chodzi co mogło sie stać? czujniki są czyste a jednak nie przeskakuje nawet kontrolka na pulpicie a od dwoch kól swieci kontrolka normalnie.

gaw-bruk
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 31 Gru 2011 14:36

Maszyna: JCB 3CX SUPER


Re: 3cx super problem

Postprzez siekla1 » 14 Sty 2012 18:41

Czyli ogólnie układ jest w miarę sprawny tylko czasami dział a czasami nie - nejgorsze co może być do naprawy, zazwyczaj jak przyjeżdza mechanik to działa a po jego odjeździe już nie.
Na konsoli pod obrotomierzem pod spodem masz klapkę, pod nią są bezpieczniki i przekaźniki.Od trybów skrętu są 4 po lewej stronie.Od załączania tylnej osi jest lewy górny, spróbuj zamienić ten przekaźnik z innym, z innego układu który wiesz że działa poprawnie.Można też ściągnąć plastikową obudowę przekaźnika i spróbować załączyć go ręcznie, oczywiście po przełączeniu maszyny w tryb 4 kół skrętnych.Jak dasz radę to włączyć ręcznie to układ jest sprawny, tylko nie ma + albo masy z czujnika albo z przełącznika(tak jest np. u mnie, brakuje mi + z przedniego czujnika ale narazie nie mam czasu tego zrobić i tak już rok jeżdżę :twisted: )Weź miernik albo elektryka i niech sprawdzi gniazda przekaźników,włącznik, wtyczki od czujników.Jest jeszcze moduł skrętu ale nie mam pojęcia gdzie jest bo nigdy nie musiałem przy nim nic robić, ale na forum było

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej