wibako

Przekaźnik 3 cx

Przekaźnik 3 cx

Postprzez siekla1 » 21 Sty 2012 21:59

Marka i model maszyny: JCB 3 cx Super 488884
Rok produkcji: 2000

Witam. Mam małe pytanko do elektryków. Mianowicie u mnie w maszynie jest przekaźnik w którym połączone są funkcje hamulec ręczny/rozłączanie napędu. Znajduje się pod obudową mniej więcej pod radiem. Wchodzą do niego 4 kable. Co ciekawe przekaźnik od ręcznego i od rozłączania napędu znajdują się także w tablicy z przekaźnikami i bezpiecznikami. Ogólnie w tej maszynie jest nasrane od przeróbek elektryki i nie wiem co z tym zrobić, a ostatnio się zdarzyło po 2 latach spokoju, że padły 2 przekaźniki. Czasami jest tak, że nie rozłącza napędu (najczęściej) a czasami (na razie tylko raz), że nie było żadnego biegu. Czasami jak się zawiesi wystarczy parę razy nacisnąć przycisk ręcznego i wszystko gra. Mogę to jakoś zmostkować albo coś w tym stylu czy to może fabryczna instalacja?

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Reklama

simmet

Przekaźnik 3 cx

Postprzez mechanior » 23 Sty 2012 19:34

ominąć zawsze możesz, ale skoro już wiesz gdzie co jest to dasz sobie radę w przypadku awarii
być może to właśnie ten wyłącznik na dźwigni ręcznego pierdzieli działanie układu... tak przynajmniej najczęściej jest w CATcie...
w którym zresztą tylko wersja Premiere wyłącza jazdę hamulcem...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20877
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Przekaźnik 3 cx

Postprzez siekla1 » 24 Sty 2012 08:09

Wczoraj wieczorem chyba rozgryzłem temat. Przekaźnik ten rozłącza jazdę w przypadku uruchomienia hamulca ręcznego. U mnie od tego czujnika są rozpięte kable i na razie nie działa. Przyczyna prawdopodobnie była inna. Kabelek od rozłączania napędu wchodzący do tego przekaźnika jest połączony z przyciskiem w dźwigni i żabojady go nie polutowały tylko okręciły z 2 włoski wokół kabla, zaklejone to było szkotem i tak dyndało. Wymieniłem kabel na nowy i wszystko na razie działa, zobaczę teraz jak długo.

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej