wibako

Prawdopodobnie zamarznięty układ spryskiwaczy

Prawdopodobnie zamarznięty układ spryskiwaczy

Postprzez ABM » 29 Sty 2012 18:42

Marka i model maszyny: JCB 3cx
Rok produkcji: 2007

Witam,

Mam taki problem:

Zostawiony został JCB 3cx na wodzie lub letnim płynu do spryskiwaczy na spore mrozy jakie panują. W zbiorniczku teraz jest ''kamień'' nie płyn, Oczywiście, wiem, że moze rozsadzić poszczególne elementy. Mam pytanie co do maksymalnych, możliwych kosztów, oraz kosztów które można jakoś uniknąć. Nie mogę wjechać do bardzo ciepłego garażu.
- Kolejne, gdzie znajduje się pompka do tego płynu? Która to...
- aha, i chciałbym się dowiedzieć gdzie uruchamia się ''zimny start'', czy jest to na kluczyku ? Nie wiem nic o tym systemie

I proszę o wszystkie sugestie co do problemu, dziękuje

Pozdrawiam

ABM
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 16 Lut 2011 22:45
  • Miejscowość: Polska

Reklama

simmet

Prawdopodobnie zamarznięty układ spryskiwaczy

Postprzez dawidg2 » 29 Sty 2012 23:56

nic się nie powinno stać raczej. Pompka jest na zbiorniczku. Jeśli jest gdzieś na wierzchu to możesz wlać gorącą wodę i spuścić potem wszystko jak odmarznie. Albo poprostu płynu zimowego wlać choć to było by dobre gdyby było mało płynu. Ja już zresztą dawno wszędzie wlałem zimowy płyn.

U mnie w teleskopie to muszę wcisnąć pedał gazu do zimnego startu i kluczyk chyba przytrzymać, niepamiętam dokładnie jak pisze w DTR. jutro będe czytał bo będe odpalał pewnie, choć stoi i tak w garażu nieogrzewanym

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Prawdopodobnie zamarznięty układ spryskiwaczy

Postprzez siekla1 » 30 Sty 2012 20:22

Przekręcasz kluczyk na pozycję 2.W tej pozycji przytrzymaj ok 15 sekund. 1 pozycja to zapłon, 2 uruchamia płomienówkę a 3 to rozruch.Tak było w poprzednich maszynach, w Twojej powinno być tak samo.Instalacja cold start w pompie wtryskowej jest uruchamiana automatycznie przy okołominusowych temperaturach.

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej