wibako

'95 przedni napęd cały czas działa

'95 przedni napęd cały czas działa

Postprzez mati241 » 31 Sty 2012 00:13

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 1995

Cały czas włączony przedni napęd w JCB 3CX
Cewka dobra, zawór wymieniony, napięcie dochodzi, a napęd cały czas ciągnie. Skrzynia manualna.
Jaka może by przyczyna, maszynę zakupiłem niedawno i nie wiem co z tym zrobic?

mati241
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 30 Sty 2012 23:59

Maszyna: JCB 3CX


Reklama

simmet

Re: '95 przedni napęd cały czas działa

Postprzez motodarek » 31 Sty 2012 11:32

A czy wcześniej było wszystko OK?
Zawór zakładałeś nowy?

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


'95 przedni napęd cały czas działa

Postprzez mati241 » 31 Sty 2012 21:20

wcześniej nie wiem, kupiłem tą maszynę niedawno, stała 1,5 roku z powodu złamanej zwrotnicy. Na piaście wychodzącej ze skrzyni biegów był spory luz, zlikwidowałem go dokładając podkładkę dystansową między zabezpieczenie a łożysko. Cewkę wyciągnąłem, wykręciłem zawór hydrauliczny i komplet podłączyłem do aku, zawór był zacięty, jest wymieniony, działa na krótko, więc go wkręciłem, zasilanie z przełącznika dochodzi, a napęd cały czas ciągnie. Może jakieś tarczki uszkodzone, czy sklejone, nie znam się a jeszcze tego nie rozkręcałem, dlatego pytam czy jest to możliwe z mechanicznego punktu widzenia?

mati241
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 30 Sty 2012 23:59

Maszyna: JCB 3CX


Re: '95 przedni napęd cały czas działa

Postprzez TOMPOL » 02 Lut 2012 09:49

Witam.
Oczywiście jest taka możliwość.

TOMPOL
Młodszy operator

  • Posty: 125
  • Rejestracja: 23 Cze 2009 10:22
  • Miejscowość: Lublin
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB TAKEUCHI BOMAG

Firma: Tompol Maszyny Budowlane


'95 przedni napęd cały czas działa

Postprzez mati241 » 02 Lut 2012 14:25

Jeszcze jedna sprawa- maszyna podniesiona na stopach silnik wyłączony, a przedni napęd cały czas ciągnie skrzynie gdy kręci się wałkiem, czy tak powinno być? w końcu to chyba olej zasprzęgla przedni napęd, więc gdy silnik zgaszony to powinien być rozsprzęglony.

mati241
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 30 Sty 2012 23:59

Maszyna: JCB 3CX


'95 przedni napęd cały czas działa

Postprzez motodarek » 02 Lut 2012 14:51

Zajrzyj do kosza z tarczkami od przedniego napędu, przypuszczam że tam znajdziesz przyczynę.
Odkręć obudowę z której wychodzi wał przedniego napędu (wpierw spuść olej)

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


'95 przedni napęd cały czas działa

Postprzez mati241 » 11 Mar 2012 13:17

Dla wszystkich zainteresowanych- w zależności od maszyny w jednych ciśnienie oleju zasprzęgla przedni napęd, a w innych tak jak mojej olej rozsprzęgla napęd. Rozkręciłem przystawkę, rozebrałem cały kosz sprzęgłowy i dogłębnie poznałem zasadę działania tego mechanizmu. W mojej maszynie tarczki dociskane są za pomocą sprężyn talerzowych, a rozsprzęglane tłokiem za pomocą ciśnienia oleju. Awaria polegała na tym że luz na wałku który osadzony jest w skrzyni na łożyskach stożkowych spowodował zniszczenie uszczelniacza teflonowego pomiędzy obudową skrzyni biegów a wałkiem kosza sprzęgłowego przedniego napędu. Założyłem nowy uszczelniacz i zmieniłem łożysko stożkowe (trochę już wymęczone) podkładkami dystansowymi skasowałem luz na wałku i tyle, napęd się rozłącza jak powinien.

mati241
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 30 Sty 2012 23:59

Maszyna: JCB 3CX


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej