wibako

Osprzet innych marek do JCB?

Osprzet innych marek do JCB?

Postprzez ja-rule » 02 Lut 2012 12:37

Witam koledzy :) mam pytanie czy dopasuje tylne łyżki do koparki jcb 3cx od innej marki maszyny mianowicie od koparko-ladowarki Cata badz Volvo? pozdrawiam

Awatar użytkownika
ja-rule
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 01 Lut 2011 15:28
  • Miejscowość: Szczepidło

Reklama

simmet

Re: osprzet

Postprzez excavar » 02 Lut 2012 12:43

Jak przerobisz mocowanie (uszy) to tak

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

osprzet

Postprzez mechanior1 » 02 Lut 2012 15:36

Kolega przełożyl z volvo BL do JCB 3CX i pasowała:)

mechanior1
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 19 Lis 2010 14:54
  • Miejscowość: dolnośląskie
  • Pochwały: 8

Re: osprzet

Postprzez excavar » 02 Lut 2012 23:24

Jak pasowała jak jest inny rozstaw? jak nie przerobisz to nie będzie pasować, nawet sworzeń jest inny.

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Osprzet innych marek do JCB?

Postprzez mechanior » 06 Lut 2012 00:49

niektóre maszyny CAT posiadają na tylnym ramieniu możliwość montażu łyżek JCB
są wyposażone w sworznie pasujące do systemu JCB
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Osprzet innych marek do JCB?

Postprzez STALEX » 10 Lut 2012 02:45

akurat od volvo do jcb spasuje, ale na szybkozłącze jcb już nie
chodzi o to że rozstaw osiowy sworzni jest mniejszy w volvo
druga sprawa to średnica sworzni - volvo ma 45mm, a jcb calowy wymiar (mniejszy od 45)
no chyba, że w ramię wchodzi już sworzeń fi 45mm :D
Pozdrawiam
Jacek Stachowicz - Stalex
tel. 509 587 344

Mocne i Solidnie wykonane łyżki z gatunkowych stali
http://stalex.mielec.pl

Awatar użytkownika
STALEX
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 03 Wrz 2010 00:47
  • Miejscowość: Wadowice Górne

Maszyna: JCB CAT KOMATSU VOLVO


Osprzet innych marek do JCB?

Postprzez Jooras » 10 Lut 2012 09:44

ja pracuje na volvo i łyżki z mojego szybkozłącza do jcb nie pasują :wink:

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Osprzet innych marek do JCB?

Postprzez mechanior » 11 Lut 2012 00:52

JCB ma dokładnie 45mm tak samo jak CAT 50/45 i są to wymiary metryczne a nie calowe
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Osprzet innych marek do JCB?

Postprzez toro0011 » 11 Lut 2012 01:15

Systemy fabryczne moim zdaniem nie sa najlepsze (fakt sa tanie, często bardzo dobrze wykonane) i jeśli ktoś oczekuje ze zrobi z jcb lub cata-a maszynę bardziej uniwersalna to może sie zawieść i niepotrzebnie narobić - mam na myśli przerobienie mocowania. Ja osobiście polecił bym (jeśli jest większą robota do wykonania) system któregoś z bardziej znanych producentów (indexator, engcon, oilqick, steelwirst....) - fakt wydatek ale i jakość (widziałem, oceniłem na żywo dwa pierwsze systemy a procowałem rototiltem indexator-a na huddig-u 1260B) wykonania jest znakomita jest (nic nie piszczy i nie odksztalca sie choc tego nie można w ten sposób oceniać - na oko to chłop w szpitalu umarł- przy dużych obciążeniach - mniej wicej polowa wagi maszyny czyli ok.12.8tony) - nie pisze tego zęby kogoś zareklamować - jestem obiektywny. Kojarzycie forumowicze maszyne z mojego awataru??? :)

toro0011
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 11 Lut 2012 00:45

Osprzet innych marek do JCB?

Postprzez toro0011 » 11 Lut 2012 01:30

http://www.indexator.com/default.asp?id ... T+30+Multi -
czy to cat czy volvo (nie trawie tej maszyny) będzie pasował do każdej gdyż sworznie mocujące głowice do ramienia sa ustawiane mimośrodowo w obudowach głowicy oczywiście wiąże się to z rożnymi wartościami siły na zębach łyżki, jeśli chodzi koszty widziałem kilka używanych na rożnych stronach pokroju mascus-a zlecenie + szybkie wykonanie = szybsza realizacja i następne zlecenie w krótszym czasie - większa konkurencyjność

toro0011
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 11 Lut 2012 00:45

Osprzet innych marek do JCB?

Postprzez mechanior » 11 Lut 2012 01:33

taaaaa, kojarzymy... to koparko-ładowarka! :mrgreen: muhahahahahahaha co mamy rozpoznać? na każdym skrzyżowaniu taka stoi? żartujesz?
rozmawiamy o normalnej eksploatacji, polskiej rzeczywistości, zaściankowej ekonomice łopaty i taczek (taczki :wall: )
Huddig ma swoje miejsce w historii tego forum jak w każdym forum samochodowym Galliardo, R8, 599, Gumpert czy Zonda podczas gdy większość posiada i używa Civiki, Punto, Astry i BMW ale 15to letnie :lol: czyli w dziale CIEKAWOSTKI
WIĘC ZALECAM POWRÓT NA ZIEMIĘ bo nikt z nas nie będzie raczej współwykonawcą pierwszych drenaży i kanalizacji na Księżycu...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Osprzet innych marek do JCB?

Postprzez toro0011 » 11 Lut 2012 01:40

http://www.steine-und-erden.net/se207/indexator.jpg
mechanior napisał(a):taaaaa, kojarzymy... to koparko-ładowarka! :mrgreen: muhahahahahahaha co mamy rozpoznać? na każdym skrzyżowaniu taka stoi? żartujesz?
rozmawiamy o normalnej eksploatacji, polskiej rzeczywistości, zaściankowej ekonomice łopaty i taczek (taczki :wall: )
Huddig ma swoje miejsce w historii tego forum jak w każdym forum samochodowym Galliardo, R8, 599, Gumpert czy Zonda podczas gdy większość posiada i używa Civiki, Punto, Astry i BMW ale 15to letnie :lol: czyli w dziale CIEKAWOSTKI
WIĘC ZALECAM POWRÓT NA ZIEMIĘ bo nikt z nas nie będzie raczej współwykonawcą pierwszych drenaży i kanalizacji na Księżycu...

Bez przesady - to nie jest maszyna rodem z kosmosu u nas nie jest popularna fakt ale gdy ktos popracyje na zachodzie europy zwlaszcza w czesci polnocenej to spotka te maszyny w pierszych wersjach MKI w satnie lepszym niz JCB 4CX z 2012 - nie pisal by mtego gdybym tego nie przezyl na wlasne skórze. A co do awatara ja z cibie sie nie nabijam mechanior wiec wykazales jak dla mnie bark tu profesjonalizmu - mam na mysli rozeznaie na rynku - twoj problem, twoj kamien

toro0011
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 11 Lut 2012 00:45

Osprzet innych marek do JCB?

Postprzez toro0011 » 11 Lut 2012 01:49

U nas takze te maszyny staja sie bardziej popularne pomimo ceny detaliczej ok 800000zl plus osprzet - dane z targow z zeszlego roku ale gdy sie bierze powazna robote to sie oplaca jak najbardziej np roboty kolejowe -jak mial bym je robic 3CX-em - jakos tego nie widze - jazda na 2 zmiany z predkoscia 2km/h z frezarka mocowana ma ramieniu o mocy przylacza 60kW??? zawsze dziwilo mnie to ze kupujac maszyne za 2 kola w leasing-u dostaje trupa z hydrostyka na pompach zebatych - zenada to jest

toro0011
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 11 Lut 2012 00:45

Osprzet innych marek do JCB?

Postprzez mechanior » 11 Lut 2012 01:49

cena złącza typu rototilt dorównuje czasem wartości urządzenia do którego ma być zamontowane...
zresztą jak powiedział jeden z mich znajomych operatorów: "robić im się nie chce albo nie umieją łyżki dobrze przyłożyć!"
są maszyny i osprzęt ułatwiające życie ale w naszych realiach to bez sensu, jak skalkulujesz godzinę? 75 pln netto??
zdalnie sterowanym Huddigiem za grubo ponad 120 tyś EU ? zwykły FERMEC wygryzie cię na starcie... :wink:
bo nie zrobisz 10 razy więcej roboty skoro twoja maszyna jest warta 10 razy więcej niż konkurencja...
poza tym widzę że lipne pojęcie o konkurencji masz... 3CX ma opcję pompy tłoczkowej i nie ma hydrostatyki
sarkazmu też nie czujesz, ja zauważyłem jaka jest maszyna w twoim avatarze, prawda? i nie nabijam się z avatara tylko z twojego stwierdzenia dotyczącego rozpoznawalności tego co na nim jest
więc: mniej piwa - więcej myślenia...

btw, do kolejówek to się kupuje spec maszyny typu ATLAS lub GALLMAC z podwoziem kolejowym za połowę tej kasy
jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :mrgreen:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Osprzet innych marek do JCB?

Postprzez toro0011 » 11 Lut 2012 03:49

cena zlacza uzywanego nie rozklekotanego to 4-10000€wiec bez przesady, widze twoj znajomy nihdy nie pracowal taka glowica skoro tak mowi. widze ze masz slabe wyobrazenie o tym co to jest miec 63kN na lyzce ( 23kN max zasigu) - bez przesady ale zrobie 3 razy tyle roboty co fermex(terex)
dzis wlasnie widzialem jak "cudowna maszyna" jest cat 428 - zamarzlo sasiadowi przylacze i odcinek 5m na gl ok 1.2m kolesie kuli mlotem kakies 5h - nic fajnego wsolczuje im ja taka robote maszyna ktora pracowalem robie zrywakiem z zebami firmy BYG i lyzka 400 setka w 1.5h - 2h wiec prosze nie mow mi o wyrzszosci byle fermeca

mecalac i gallmac maja podona kinematyke wysiegnika - ruchy odsiebierne sa jak cie moge ale sila w czasie ruchow dosiebiernych jest mala- popatrz sobie na tabele udzwigu- praca na kolei to lipa gallmac-iem, sterowanie radiowe - koniecznosc pare razy uratowalo mi tylek i nie rozwalilem rury z gazem -kolejny glupi mit ze to bajer, kolejna bzdura jest twoje stwirdzenie ze jak cos jest uniwersalne to jest gowniane - sory ale nie placisz np w länenie za gowniana hydrosatyke (jedyne poprawne stwierdzenie z punktu widzenia automatyki) oprta o pompy zebate(wiem ze taka opcja jest ale w ukladzie dziala ona co najwyrzej jako LS pierwszego lub drugiego rodzaju tzn eliminuje straty mocy w skutek nadmiaru wydajnosci i minimalizuje straty mocy spowodowane nadmarem wysokosci cisnienia) jesli mial bym cos wybierac z normalnych maszyn to wolal bym komatsu z closecenter i funkcja power niz jcb itd.W 8800G masz pompe z elektronicznym regulatorem za pomoca ktorego programujesz sobie na ekranie krzywa p-Q (cisninie wydatek) i mozesz ja dostosowac w zaleznosci od potrzeb dla kazdego silownika ramienia koparkowego np . wlasciwie wszystko jest programowalne

toro0011
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 11 Lut 2012 00:45

Re: Osprzet innych marek do JCB?

Postprzez STALEX » 11 Lut 2012 10:17

mechanior napisał(a):JCB ma dokładnie 45mm tak samo jak CAT 50/45 i są to wymiary metryczne a nie calowe



życze powodzenia z wsadzeniem sworznia fi45 do łyżki lub szybkozłącza JCB :D
a jeśli spasuje to już nie będzie mnie dziwić opinia, że Polskie rzemieślnicze łyżki są do niczego
Pozdrawiam
Jacek Stachowicz - Stalex
tel. 509 587 344

Mocne i Solidnie wykonane łyżki z gatunkowych stali
http://stalex.mielec.pl

Awatar użytkownika
STALEX
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 03 Wrz 2010 00:47
  • Miejscowość: Wadowice Górne

Maszyna: JCB CAT KOMATSU VOLVO


Osprzet innych marek do JCB?

Postprzez excavar » 11 Lut 2012 10:21

JCB ma 45,9

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Re: Osprzet innych marek do JCB?

Postprzez STALEX » 11 Lut 2012 10:31

excavar napisał(a):JCB ma 45,9

skąd masz takie dane? :roll:
sam nie wiesz chyba co oferujesz klientom
oryginalny sworzeń JCB ma 44,4mm a tulejki np. w szybkozłączu mają 44,6mm
więc jakim sposobem może pasować sworzeń fi45 już nie mówiąc o 45,9 :lol:
a dla Mechaniora informacja
sworznie robione są na minusie więc 1 3/4 cala to dokładnie 44,45mm a sworzeń ma 0,05mm na minusie
twoje 45mm to chyba warsztatowa tolerancja :lol:
Pozdrawiam
Jacek Stachowicz - Stalex
tel. 509 587 344

Mocne i Solidnie wykonane łyżki z gatunkowych stali
http://stalex.mielec.pl

Awatar użytkownika
STALEX
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 03 Wrz 2010 00:47
  • Miejscowość: Wadowice Górne

Maszyna: JCB CAT KOMATSU VOLVO


Osprzet innych marek do JCB?

Postprzez mechanior » 11 Lut 2012 11:15

jakoś nie mam problemu z montażem polskich łyżek do złącz JCB i odwrotnie... w nosie mam co jest napisane w dokumentacji jeśli to wszystko do siebie PASUJE :mrgreen:
jeśli wykonujesz u siebie takie złącza z dokładnością do 0,05 to gratuluję, tobie jak i głównie operatorowi który będzie to musiał poskładać w syfie, błocie i na mrozie
ciekawe jak się to ma do rzeczywistości skoro wszelkie tego typu połączenia wg dokumentacji fabrycznej mają być wykonane z LUZEM 0,25/0,30 ?
nie zawsze CIASNO znaczy dobrze :lol:

do kolegi TORO
skoro masz maszynę 10X droższą niż ten CAT 428 (dziadek z początku lat 90tych za najwyżej 50 tyś pln)
to zrobisz 10x więcej roboty? i przekonasz klienta żeby ci zapłacił 1000 pln za godzinę?
proponuję na chwile wyrwać się z Disneylandu doskonałej skandynawskiej technologii i wrócić do nas na ziemię a właściwie nie tyle na ziemię co do POLSKI...
wszyscy użytkownicy tutaj płaczą nad bezsensownym rozrostem skomplikowanych systemów kontroli i regulacji parametrów pracy maszyny a ty zachwalasz (słusznie zresztą) mikroprocesorowy system sterowania wydatkiem... OK... sterowanie radiowe to konieczność ? ABS i ESP też, a nie wszystkie auta to mają, tak samo jak napęd 4x4 i wiele innych systemów to po prostu opcje płatne (słono w przypadku maszyn każda opcja to straszna kasa) oczywiście albo stać cię na takie wybryki bo po prostu taki masz kaprys (ale to raczej w przypadku samochodów) albo masz po prostu tak specyficzne DOBRZE PŁATNE zlecenia bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak kopiesz tym sprzętem staw albo fundament i tłumaczysz klientowi że zajęło ci to 2h dlatego że masz tak dobry sprzęt w związku z czym ma ci zapłacić 5000 pln :faja:
a już na pewno nie kupiłeś sobie tego sprzętu do odśnieżania gminnych dróg czy kopania szamb po okolicznych gospodarstwach a taki typ posiadaczy stanowi dosyć duży procent tego forum...

maszyny o których piszesz są zajebiste, doskonale skonstruowane, zbudowane i wyposażone w wulkany technologicznych nowinek
już wielokrotnie o nich pisaliśmy i zachwycaliśmy się tym co robią i jak są zbudowane, cieszymy się że mamy kogoś na forum kto ma szczęście posiadania czy użytkowania takiej maszyny i gratulujemy takiej możliwości...
przywołam po raz kolejny porównanie motoryzacyjne: kogo stać na Ferrari? będzie nim woził gnój na pole?
poczciwe JCB i CATy a także wymienione wcześniej FERMECki, TEREXy i inne MFki a nawet Białoruśki i Waryńskie są najpopularniejszymi Fiacikami i Opelkami tej rzeczywistości, to one przewracają codziennie łańcuchy górskie ziemi i gruzu, kopią kilometry wykopów i przepychają sterty urobku
opisywane przez ciebie maszyny i rozwiązania są na pewno fajne i przydatne... tylko kogo na nie stać?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Osprzet innych marek do JCB?

Postprzez STALEX » 11 Lut 2012 11:26

mechanior napisał(a):jakoś nie mam problemu z montażem polskich łyżek do złącz JCB i odwrotnie... w nosie mam co jest napisane w dokumentacji jeśli to wszystko do siebie PASUJE :mrgreen:
jeśli wykonujesz u siebie takie złącza z dokładnością do 0,05 to gratuluję, tobie jak i głównie operatorowi który będzie to musiał poskładać w syfie, błocie i na mrozie
ciekawe jak się to ma do rzeczywistości skoro wszelkie tego typu połączenia wg dokumentacji fabrycznej mają być wykonane z LUZEM 0,25/0,30 ?
nie zawsze CIASNO znaczy dobrze :lol:

zauważ , że napisałem też wymiar tulejki czyli tolerancja 0,2mm
a skoro ty chcesz włożyć 45 w tulejkę 44,6 - oj CIASNOOO :wink:
Pozdrawiam
Jacek Stachowicz - Stalex
tel. 509 587 344

Mocne i Solidnie wykonane łyżki z gatunkowych stali
http://stalex.mielec.pl

Awatar użytkownika
STALEX
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 03 Wrz 2010 00:47
  • Miejscowość: Wadowice Górne

Maszyna: JCB CAT KOMATSU VOLVO


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej