wibako

Dodatkowa instalacja (skarpówka, wiertnica) 4CX '10

Dodatkowa instalacja (skarpówka, wiertnica) 4CX '10

Postprzez mikser1985 » 02 Lut 2012 23:18

Marka i model maszyny: jcb 4cx
Rok produkcji: 2010

Panowie może ktos podpowie gdzie podłączyć, jak zamontować taką instalacje, jakie materiały?
Mam maszyne w pełnej opcji jaka może byc i pech chciał że przed ściągnięciem jej do kraju ktoś tą instalacje wymontował :( pozostał tylko otwór w podłodze i ślady po rurkach na maszcie). Mniej więcej wiem jak taka instalacja powinna wyglądać tylko gdzie ją podpiąć, i jaki zawór wykorzystać do sterowania (elektro hydrauliczny, czy od razu hydrauliczny rozdzielacz pod podłogą) już nawet myślałem żeby założyć taki elektrozawór rozpinający hydrauliczny przesuw ramienia i wtedy byłoby to sterowane w dżojstiku ale... może ktoś już sie takim tematem zajmował proszę o odp.

mikser1985
Operator

  • Posty: 246
  • Rejestracja: 13 Lis 2006 18:46
  • Miejscowość: zachodnia polska

Reklama

simmet

Re: Dodatkowa instalacja (skarpówka, wiertnica) 4CX '10

Postprzez umanek82 » 10 Lut 2012 13:27

Musisz zamówić kompletną instalację pod maszynę w zależności jaką pompę hydrauliczną posiadasz oraz typ maszyny. Możesz zajrzeć na stronę http://proxytrade.pl/index.php tam mają różne instalacje. Czas montażu instalacji to ok 8 godzin
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Dodatkowa instalacja (skarpówka, wiertnica) 4CX '10

Postprzez mechanior » 11 Lut 2012 02:08

patrz jaki zorientowany, pierwszy post i od razu wie co ci poradzić, nawet firmę i stronę... tylko jeszcze nie potrafi wkleić działającego linku...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Dodatkowa instalacja (skarpówka, wiertnica) 4CX '10

Postprzez kowalsr » 11 Lut 2012 12:19

mechanior napisał(a):patrz jaki zorientowany, pierwszy post i od razu wie co ci poradzić, nawet firmę i stronę... tylko jeszcze nie potrafi wkleić działającego linku...

a co nowy użytkownik nie może się już znać na niczym?
Piszcie po polsku! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę" czy "Laske" - prof. Bralczyk

Awatar użytkownika
kowalsr
Operator

Maszyna: BMW 5er


Re: Dodatkowa instalacja (skarpówka, wiertnica) 4CX '10

Postprzez excavar » 11 Lut 2012 14:47

Instalacje mogę ci zamontować w 3 godz.
Jak mogę coś zasugerować to kup instalacje oryginal (to tylko moja rada)

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Dodatkowa instalacja (skarpówka, wiertnica) 4CX '10

Postprzez mechanior » 11 Lut 2012 18:25

kowalsr napisał(a):a co nowy użytkownik nie może się już znać na niczym?

nie ale najczęściej są to "linki sponsorowane" a ponieważ niektóre fora mają skrypty automatycznie wywalające linki to ukrywa się adresy aby były nierozpoznawalne
większość takich "pierwszych" postów to reklamy
jeśli to nieuzasadnione podejrzenia to przepraszam...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Dodatkowa instalacja (skarpówka, wiertnica) 4CX '10

Postprzez kowalsr » 12 Lut 2012 13:36

mechanior napisał(a):
kowalsr napisał(a):a co nowy użytkownik nie może się już znać na niczym?

nie ale najczęściej są to "linki sponsorowane" a ponieważ niektóre fora mają skrypty automatycznie wywalające linki to ukrywa się adresy aby były nierozpoznawalne
większość takich "pierwszych" postów to reklamy
jeśli to nieuzasadnione podejrzenia to przepraszam...



znam tą firmę nie widzę nic złego w reklamowaniu się (ale z gustem).
ale i tak:
excavar napisał(a):
Jak mogę coś zasugerować to kup instalacje oryginal (to tylko moja rada)


excavar napisał(a):Instalacje mogę ci zamontować w 3 godz.
SZACUN :mrgreen:
Piszcie po polsku! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę" czy "Laske" - prof. Bralczyk

Awatar użytkownika
kowalsr
Operator

Maszyna: BMW 5er


Re: Dodatkowa instalacja (skarpówka, wiertnica) 4CX '10

Postprzez umanek82 » 14 Lut 2012 08:45

Witam akurat to nie reklama tylko przykład takich firm które produkują osprzęt jest dużo.Ostatnio zakładałem z tej firmy taką instalację i nie poleciłbym jej nikomu.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Re: Dodatkowa instalacja (skarpówka, wiertnica) 4CX '10

Postprzez kowalsr » 14 Lut 2012 19:35

umanek82 napisał(a):Witam akurat to nie reklama tylko przykład takich firm które produkują osprzęt jest dużo.Ostatnio zakładałem z tej firmy taką instalację i nie poleciłbym jej nikomu.

Czemu? Jest przecież w miarę prostą konstrukcją. Używasz takiej instalacji na co-dzień?
Piszcie po polsku! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę" czy "Laske" - prof. Bralczyk

Awatar użytkownika
kowalsr
Operator

Maszyna: BMW 5er


Re: Dodatkowa instalacja (skarpówka, wiertnica) 4CX '10

Postprzez umanek82 » 16 Lut 2012 11:06

Ogólnie poprawili jakość przewodów ale wcześniej to była tragedia co jakiś czas przecieki na złączach.Jeśli ktoś decyduje się na instalację tej firmy to najlepiej założyć calową najlepsza jaka oferują.Ogólnie to mogę polecić tylko oryginał JCB bardzo dobra jakość i niczego nie brakuje w zestawie :D
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Re: Dodatkowa instalacja (skarpówka, wiertnica) 4CX '10

Postprzez Jarewa » 16 Lut 2012 20:59

Ja dość często używam instalacji. Ogółem mam oryginalną z początku miałem polskie jak i francuskie końcówki szybkozłaczek nie wytrzymywały za długo zbyt miętki materiał. Po zamontowaniu oryginalnych końcówek niebo a ziemia.

Wiem że mogłem jeszcze pójść na łatwiznę i wkręcane zakupić wytrzymywały by one ale też mają wiele do życzenia.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Dodatkowa instalacja (skarpówka, wiertnica) 4CX '10

Postprzez mechanior » 16 Lut 2012 23:42

te oryginalne są pewnie włoskie :mrgreen:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Dodatkowa instalacja (skarpówka, wiertnica) 4CX '10

Postprzez Jarewa » 17 Lut 2012 00:39

India tak bynajmniej pisze. Też tam mają produkcje.

Druga rzecz sam wiesz producent robiąc rzecz x dla jakiejś firmy daje prawie to samo dla sklepów. Niby z tej samej fabryki ale jednak nie ten sam produkt.

A dlaczego? reklamacja!

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Dodatkowa instalacja (skarpówka, wiertnica) 4CX '10

Postprzez mechanior » 17 Lut 2012 11:13

od lat handluję takimi częściami, z fabryki produkującej np dla CATa ale bez jego znaków i opakowania
to TE SAME jakościowo produkty tylko o 20-30 a czasem nawet 70% tańsze...

co do szybkozłączy: najlepsze robią Niemcy i Włosi
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Dodatkowa instalacja (skarpówka, wiertnica) 4CX '10

Postprzez Jarewa » 17 Lut 2012 12:21

Nie chce się spierać bo nie znam branży budowlanej. Ale znam braże części samochodowych osobowych.

I tu nie wygląda tak ciekawie bo firma "x" produkująca dla koncernu "y" część przechodzi rygorystyczne testy. Ale produkująca dla sklepów już nie dlatego nawet buble puszczają to co nie idzie do firmy "y" dlatego ceny takie zaniżone.

A dla tego gdyby coś się działo z tą częścią kiedy firma "y" zrobiła by zwrot towaru jako wadliwy firma "x" płaciła by bardzo duże pieniądze za swój błąd. A taki kowalski kupując w sklepie złoży reklamacje to już nie mają strat co najwyżej wydadzą nową część. Dlatego uważam i sam doświadczam na samochodach osobowych bo też mam swój warsztat części z serwisu to nie te same części co w sklepie mimo że to ta sama fabryka.

Wiem na pewno od swoich znajomych co są na wysokich stanowiskach VW produkujące części dla siebie i dla Audi Skoda kiedy trafi się jakiś bubel za samo złożenie pisma reklamacji koncern VW płaci wysokie odszkodowania. I nawet porównają silnik taki sam audi a vw z to nie te same silniki mimo że ta sama firma użyte komponenty z lepszych materiałów a dla siebie z gorszych.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Dodatkowa instalacja (skarpówka, wiertnica) 4CX '10

Postprzez mechanior » 18 Lut 2012 15:51

nikomu nie opłaca się produkować 3 różnych asortymentów jakości
nikt nie przeprowadza testów WSZYSTKICH produkowanych elementów w celu selekcji jakości... poza drobnymi wyjątkami
dlatego części np AUDI są drogie bo są kontrolowane dajmy na to w 50%
części VW są tańsze bo kontrola obejmuje tylko 30% a to co nie jest sprawdzane w ogóle lub wyrywkowo ląduje w SKODAch
stąd różnice w cenie
na rynku maszyn bywa podobnie ale ja mówię o częściach produkowanych przez JEDNĄ MARKĘ a używanych do składania maszyn przez INNE FIRMY więc nie wygląda to tak jak w przypadku koncernów samochodowych mających SWOJE FABRYKI
ja kupuję części nie z odrzutu czy podrabiane ale OD PRODUCENTA tylko bez pośrednictwa CATa czy innych marek...
to tak jakbyś mógł kupić części do silnika AUDI bezpośrednio w fabryce AUDI po kosztach ich produkcji...
nie jest to może dokładne porównanie ale wyjaśnia mechanizm
rozejrzyjcie się po Polsce, roi się od fabryk typu DELPHI, BOSCH, SIEMENS, HUTCHINSON, JOHNSON CONTROLS itp, te wszystkie firmy produkują komponenty do samochodów osobowych WSZYSTKICH MAREK począwszy od VOLVO, AUDI i VW a skończywszy na FIAT, OPEL czy wszelakich francuzach, komponenty są prawie identyczne bo mimo różnic w konstrukcji działają w WSZYSTKICH modelach WSZYSTKICH marek spełniając te same zadania (wiązki elektryczne, oświetlenie, instalacje paliwowe, zawieszenia itp)
ALE NIE DA SIĘ ICH KUPIĆ bezpośrednio z fabryki, a trafiając do sieci sprzedaży aftermarketowej czy nieatoryzowanej NIE MAJĄ PRAWA NOSIĆ ZNAKU MARKI... w sieci autoryzowanej danej MARKI SAMOCHODOWEJ kosztują oczywiście zdecydowanie więcej

i proszę nie mylić takiego źródła z tanimi podróbami wyrabianymi WG WZORU ORYGINAŁU lub PASUJĄCYMI W MIEJSCE zastosowania a nie mającymi nic wspólnego z oryginalnym projektem, tak jak to jest w przypadku np szyb, wkładek ślizgowych, sworzni i tulei czy np czujniki temperatury silników itp które zostały wyprodukowane by zastąpić rozwiązania oryginalne

osobnym tematem są tzw NORMALIA i inne produkty katalogowe WYMYŚLONE I WYPRODUKOWANE WCZEŚNIEJ niż maszyna w której zostały zastosowane: śruby, sworznie i tuleje, łożyska, elementy elektryczne i elektroniczne jak rozruszniki, alternatory czy elementy hydrauliki siłowej- hydromotory, pompy, zawory, cewki, rozdzielacze, całe silniki spalinowe lub ich elementy, skrzynie biegów, przekładnie, napędy, mosty i wały itp... wytwórca maszyny sięga po sprawdzone rozwiązania i wykorzystuje je w swoich konstrukcjach ale sprzedając je DOKŁADA SWOJĄ MARŻĘ więc można je na rynku kupić wielokrotnie taniej....
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Dodatkowa instalacja (skarpówka, wiertnica) 4CX '10

Postprzez kowalsr » 19 Lut 2012 12:52

Ja też się pod tym podpiszę.
Kiedyś kupowałem w firmie handlującej częściami samochodowymi tulejkę stalowo gumową do BMW. Znalazłem na bmwfans numer katalogowy, poszedłem z nim do sklepu. Podałem numer sprzedawcy a on mnie pyta czy chce oryginał czy podróbkę (dokładnie takiego słowa użył), pytam się czym się różnią a on do mnie: "ceną" :wall: Więc mówię mu dawaj dwa, ocenię oba organoleptyczne :wink: . Otwieram dwa pudełka i jakie było moje zdziwienie... Obydwie tulejki były IDENTYCZNE!!! Miały tylko jedną subtelną różnicę. Mianowicie na tzw "podróbce" był sznyt (ślad) po szlifierce który usuwał znaczek BMW :crazy: Nawet numery oryginału były a nie jakieś inne. Tulejki były tego samego producenta tylko tak jakby bez sygnatury BMW była podróbka no i oczywiście kosztowała 50% ceny oryginału. Zgadnijcie którą kupiłem :wink:
Piszcie po polsku! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę" czy "Laske" - prof. Bralczyk

Awatar użytkownika
kowalsr
Operator

Maszyna: BMW 5er


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej