Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

07 Lut 2012 13:13

Marka i model maszyny: 3CX Contractor
Rok produkcji: 2002

Moje pytanie brzmi czy ktoś kupował ostatnio rozrusznik do 3CX na allegro?
Są tam zamienniki w cenach do 630zł do 800zł. Ma ktoś pojęcię gdzie są produkowane i jakiej są jakości?

Pzdr

Re: Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

07 Lut 2012 13:17

Witaj,
zrobię sobie reklamę :)
Ja mam takie rozruszniki i daje na oba po 1 roku gwarancji. (nie miałem jeszcze zwrotów a sprzedaje je 3 rok)
Gwarancja dotyczy jedynie wymiany na drugi taki sam model rozrusznika.

http://allegro.pl/714-40159-rozrusznik- ... 59658.html
http://allegro.pl/714-40159-rozrusznik- ... 13643.html

pozdrawiam serdecznie.

Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

07 Lut 2012 13:26

Reklama świetna ale bardziej spodziewałem się odpowiedzi od osób które zakupiły takie cacka :)
Wiem z doświadczenia że Sprzedawca zawsze będzie zachwalać swój produkt nawet jeśli nie jest taki jaki pisze chociaż nie mówię że jest tak właśnie w twoim wypadku.

Re: Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

07 Lut 2012 19:08

Ja kiedyś kupiłem rozrusznik za 600 zł, chodził u mnie 4 lata i nie miałem z nim najmniejszych problemów.
Nie był z allegro ale myślę że z podobnej "półki". Sprzedawca zapewniał, że rozrusznik nie jest z Chin ale kto się przyzna ;)
W tym czasie był tańszy ok. 50% niż w IH, ale spisywał się dobrze. Przypuszczam że nowemu właścicielowi też dzielnie służy ;)

Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

07 Lut 2012 22:03

Witam, ja kupiłem rozrusznik z przekładnia, taki jak w pierwszym linku, kręcił szybciej... przez rok :lol: potem padła cewka elektromagnesu (automat), dodam że szczerze mówiąc, nie interesowałem się jego naprawą gdyż miałem już zregenerowany oryginalny rozrusznik,ten leży do dziś na połce :)

Re: Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

07 Lut 2012 23:46

http://www.trucktest.net.pl/s/?292,pl_7 ... -12v-2-8kw

bardzo dobrej jakość rozruszniki firmy Prestolite :wink:

Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

08 Lut 2012 00:17

Kolego excavar a czy ten rozrusznik na przekładni szybciej kręci, czy raczej jest porównywalny szybkością do oryginalnego?

Re: Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

08 Lut 2012 10:06

Kręci szybciej

Re: Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

08 Lut 2012 10:49

Kolego excavar, masz może części zamienne do powyższych rozruszników z przekładnią? interesuje mnie wlasnie elektromagnes

Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

08 Lut 2012 10:58

http://www.trucktest.net.pl/s/?736,pl_7 ... a-(automat)-rozrusznika-przekladniowego

dostępny też bendiks :wink:

Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

08 Lut 2012 11:15

A nie prościej jest przejechać się do okolicznego zakładu zajmującego się rozrusznikami? na pewno każdy ma taki gdzieś w okolicy.

Za czasów jak jeszcze robiłem na JCB parę razy psuł się rozrusznik czy tam automat, zawsze dawali radę to naprawić. Dodatkowo dostawało się jeszcze gwarancje na ich robotę i było o wiele taniej i szybciej niż ściągać skądś części

Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

08 Lut 2012 11:21

mamy też elektromagnesy -ale drogo bo po 110zł netto więc cena nie jest atrakcyjna.

Re: Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

08 Lut 2012 11:22

No własnie sam myślałem o regeneracji ale w listopadzie dałem takiemu jednemu "fachowcowi" mój rozrusznik i
od początku jak go załozyłem widziałem że coś jest nie tak bo słabo kręcił. Pamiętam jak zakupiłem maszyne to przez długi czas jak przękręciłem kluczyk w stacyjce to słychać było pod maską dzwięk "wirówki" po czym koparka odpalała bez problemu w sekundzie nawet przy najwiekszych mrozach. A teraz mozna by ten dzwiek porównac co najwyżej do zapalania auta na korbe :?

Straciłem zaufanie do elektryków pojazdowych.

Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

08 Lut 2012 11:24

W Warszawie naprawa - regeneracja rozrusznika to koszt prawie nowego.
Lub dadzą ci regenerowany w zamian za stary w cenie 500zł (tak około)
Nie wiem jak w innych woj.

Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

08 Lut 2012 11:34

500zł ale oddaje swój oryginalny. To w tym przypadku odpada bo oryginału nie odddam.
Jak nic nie znajde lepszego to prawdopodobnie kupie jakis zamiennik a ten bedzie leżał na konkretnego specjaliste.
Naprawde cięzko jest znaleśc dobrego fachowca - przynajmniuj tu u mnie. Do Ducato tez robiłem rozrusznik w listopadzie
i dzis auto ma biede zakręcic pomimo nowego akumulatora, kabli, startera. Takich przypadków mógłbym podac wiele na przestrzeni kilku lat kiedy odwiedzałem elektryków pojazdowych

Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

08 Lut 2012 11:42

No regeneracja się nie opłaca. Lub kupno regenerowanego bo trzeba oddać stary lub wpłacić kaucje.
Ja również mam złe doświadczenia z Firmami naprawiającymi rozruszniki nie będę pisał nazw Firm ,ale One wiedzą o kim mowa :)
Jak nie kręci w złą stronę to wytrzyma 2dni. :) i tak wyglądały naprawy.

Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

08 Lut 2012 15:08

Będę miał takie cewki automatów - po 70zł brutto.
Za około 5 dni

Re: Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

08 Lut 2012 15:31

trucktest napisał(a):http://www.trucktest.net.pl/s/?736,pl_714-40531c-cewka-(automat)-rozrusznika-przekladniowego

dostępny też bendiks :wink:



W odpowiedzi na powyższego posta jak i PW od Ciebie....wydaje mi sie że automat w rozruszniku z przekładnia jest przykręcany na dwie śruby,sprawdzę to dokładnie jak będe w garażu.

Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

08 Lut 2012 15:40

http://w893.wrzuta.pl/obraz/0W8HrdcqyNy/djdjfdjdfjdfjfd
dokładnie tak jak piszesz hy mac.
cena 70zł brutto

Kupował ktoś rozrusznik do 3CX na allegro?

08 Lut 2012 16:04

Polecam jak najbardziej rozruszniki od EXCAVAR sam mam od niego kilka rozruszników z przekładnią i nie miałem problemu nigdy, szybciej kręci co za tym idzie w zime lepiej odpalają sprzęty, orginały rozruszniki już dawno na złomie leżą , pozdrawiam
Wyślij odpowiedź