wibako

JCB 3CX '02 nie odpala

JCB 3CX '02 nie odpala

Postprzez turbruk » 11 Lut 2012 21:06

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 2002

WITAM.
MAM PROBLEM, NIE UMIAŁEM ODPALIĆ MASZYNY, ODPALIŁA NA PLAKU, JAK JĄ ZGASIŁEM ZNOWU NIE ODPALA. JAK JEJ PODPOMPUJE I ZNOWU PLAK TO ODPALI Z TRUDNOŚCIĄ, ALE JAK ZGASZE NIE IDZIE ZNOWU ODPALIĆ. CHCIAŁEM JĄ ZAWIEŚĆ DZISIAJ DO MECHANIKA JAK ODPALILA ALE WODA SIE GOTUJE, WIĘC ZNOWU ZGASIŁEM I NIE WIEM JAK JĄ ODPALIĆ ZNOWU. JEŻELI MOŻE KTOŚ POMÓC TO PROSZE O RADE. JAK MOŻNA TO NA MEILA BO PIERWSZY RAZ TU JESTEM I NIE WIEM JAK DZIAŁA STRONA. turbruk@o2.pl
Ostatnio edytowany przez rudesmen 12 Lut 2012 19:49, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Nie pisz wielkimi literami ponieważ oznacza to krzyk. Przycisk CAPS LOCK na klawiaturze.

turbruk
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 11 Lut 2012 19:32

Maszyna: JCB 3CX


Reklama

simmet

jcb 3 cx nie odpala

Postprzez hy mac » 11 Lut 2012 21:34

a z jakiego powodu gotuje się woda?

Awatar użytkownika
hy mac
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 21 Lut 2007 00:04
  • Miejscowość: dolnyśląsk
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX


jcb 3 cx nie odpala

Postprzez Jooras » 11 Lut 2012 22:16

po 1 nie piszę się wielkimi literami bo to wygląda tak jakbyś się na kogoś darł
po 2 były już tematy na temat odpalania na plaku i czemu potem nie można zapalić silnika

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: jcb 3 cx nie odpala

Postprzez turbruk » 12 Lut 2012 10:29

NIE WIEM CZEMU SIĘ GOTUJE.NA WOLNYCH OBROTACH SIE NIE GOTUJE TYLKO JAK SIE ZWIĘKSZAJĄ OBROTY,MYŚLE ŻE TERMOSTAT.NAJWIĘKSZY PROBLEM TO Z TYM ODPALANIEM.PIERWSZY RAZ NA PLAKU PRUBOWAŁEM BO INACZEJ NIE ŁAPIE.ZAWSZE NORMALNIE PALIŁ,NIGDY NIE BYŁO PROBLEMÓW.JAK ODPALI TO CHODZI A JAK ZGASZE TO POZAMIATANE.

turbruk
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 11 Lut 2012 19:32

Maszyna: JCB 3CX


Re: jcb 3 cx nie odpala

Postprzez motodarek » 12 Lut 2012 10:52

Sprawdź czy na przelew nie idzie powietrze w paliwie.
Najłatwiej to sprawdzić zakładając przezroczysty wężyk na powrocie z filtrów.
"Gotuje się płyn" to znaczy temp. ponad 100 stopni C, czy po prostu bulgoce w zbiorniku wyrównawczym?

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Re: jcb 3 cx nie odpala

Postprzez Grześ » 12 Lut 2012 11:02

PRZYPROWADŹ MECHANIKA bo i tak nic Sam nie zrobisz. Z Twojego obszernego opisu wynika, że masz dmuchniętą uszczelkę pod głowicą i włączony caps lock.

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


jcb 3 cx nie odpala

Postprzez motodarek » 12 Lut 2012 11:17

Grześ napisał(a):Z Twojego obszernego opisu wynika, że masz dmuchniętą uszczelkę pod głowicą i włączony caps lock.


Grześ często miewa racje, uszczelke też podejrzewałem, a ten caps lock to więcej niż pewne.
Szkoda że Grześ się ostatnio nie udziela zbyt często, kiedyś był aktywniejszy :wink:

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Re: jcb 3 cx nie odpala

Postprzez siekla1 » 12 Lut 2012 11:48

Też bym stawiał na uszczelkę, przepaloną pomiędzy cylindrem a układem chłodzenia.Tak jak koledzy napisali powinno się robić ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym,w płynie powinno być widać pęcherzyki powietrza.Jako, że jest zimno i maszyny ogólnie cięzko palą to Twoja z osłabioną kompresją tym bardziej będzie miała kłopoty.Jak nie będzie pęcherzyków to pomiar kompresji cylindrów będzie najszybszą metodą sprawdzenia co jej dolega.Przy takich temperaturach uszkodzony termostat na wolnych obrotzch nie spowoduje gotowania się płynu.

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Re: jcb 3 cx nie odpala

Postprzez turbruk » 12 Lut 2012 12:18

Woda ucieka jak sie zagotuje przez nadmiar w zbiorniczku, maszyna i tak idzie do mechanika tylko ze muszę ją odpalić zeby na lawete załadować i to największy problem. Jak tak myśle to może elektrozawór na pompie szlak trafił? Sam już nie wiem za dużo wszystkiego na raz a do tego jeszcze ten mróz. Wczoraj udało mi się 3 razy odpalić po karkołomnych kombinacjach a co było powodem że odpaliła to nie wiem. Chciałem jechać nią na kołach ale zaczęła sie gotować woda więc została na budowie. Dzięki za rady, jakbyście coś nowego wymyślili to piszcie. Pozdrawiam

turbruk
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 11 Lut 2012 19:32

Maszyna: JCB 3CX


Re: jcb 3 cx nie odpala

Postprzez Grześ » 12 Lut 2012 12:43

Jednak kolega turbruk jest reformowalny, co mnie miło zaskoczyło. Co do wymyślenia czegoś nowego, to od tego jest Urząd Patentowy i pewnie bym się nie zawahał.

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


jcb 3 cx nie odpala

Postprzez kangoor » 12 Lut 2012 17:52

powiem tak w moim 3cx (97r) mialem podobny problem i skonczylo sie na:
-rageneracji pompy wtryskowej (za male cisnienie)
-nowe koncówki wtryskow
-ustawienie luzow zaworowych (przy ustawianiu ostatniego zaworu byla juz taka kompresja ze ciezko bylo przekrecic walem wiec dalem se spokój z pomiarem cisnienia na tlokach

ps dla Grzesia ja jestem nie reformowalny jesli chodzi o polskie znaki w wypowiedziach :P (tak na zas) :P

kangoor
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 06 Maj 2011 19:31

Maszyna: JCB 3CX


jcb 3 cx nie odpala

Postprzez turbruk » 12 Lut 2012 18:44

Dzięki zobaczymy jaki wynik jutro padnie.

turbruk
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 11 Lut 2012 19:32

Maszyna: JCB 3CX


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej