wibako

3CX '03 Szczęka sama sie otwiera - rozdzielacz?

3CX '03 Szczęka sama sie otwiera - rozdzielacz?

Postprzez arbi22 » 02 Mar 2012 23:03

tu macie zdjęcie z góry.tam nic się nie da przełożyć.nic nie jest kombinowane.wodzikiem nr1(od szczęki)porusza dzwignia od strony drzwi(ta dalsza od fotela operatora)
Załączniki
wodzik 1.JPG

arbi22
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 02 Mar 2010 10:28
  • Miejscowość: podkarpacie

Reklama

simmet

Re: 3CX '03 Szczęka sama sie otwiera - rozdzielacz?

Postprzez sochpol » 02 Mar 2012 23:55

sochpol napisał(a):Coś mi się wydaje że masz namieszane z górą tu pod kondonkiem , przez niego nie widać za bardzo . Sam z ciekawości zaraz pójdę zobaczyć jak ma być.


U mnie ten płaskownik z twoim oznaczeniem 1 jest obrócony do tyłu, można zeszlifować spaw, obrócić i przyspawać. Znowu ten element co u ciebie jest z tyłu to u mnie jest z przodu. Tak jakby lustrzane odbicie. Też to można w miarę prosty sposób przerobić bo całość się demontuje. Tylko jak to Jarewa napisał po jakiego groma tak jest? Podejrzewam uszkodzony rozdzielacz i wyjście awaryjne z kosztów związanych z wymianą rozdzielacza. Ale to tylko moje przypuszczenia. Może ktoś ma wiedzę i podpowie co to za rozwiązanie. A jak nie,to przeróbka i wyjdzie szydło z worka.

Autor postu otrzymał pochwałę

sochpol
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 06 Cze 2009 21:26
  • Miejscowość: Kołobrzeg
  • Pochwały: 2

3CX '03 Szczęka sama sie otwiera - rozdzielacz?

Postprzez arbi22 » 03 Mar 2012 00:04

Ale tu u mnie nie widać żadnych śladów cięcia czy spawania. Wszystko wygląda na oryginał i tak samo planuje zrobić jak napisałeś plus zamiana węzy. Dziękuje za pomoc i czekam na więcej :)

arbi22
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 02 Mar 2010 10:28
  • Miejscowość: podkarpacie

3CX '03 Szczęka sama sie otwiera - rozdzielacz?

Postprzez arbi22 » 03 Mar 2012 19:44

chciałem jeszcze zapytać czy ktoś przekładał funkcje(zamiana szczęki z podnoszeniem-opuszczaniem przedniej łyżki).czy to będzie śmigać?

arbi22
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 02 Mar 2010 10:28
  • Miejscowość: podkarpacie

Re: 3CX '03 Szczęka sama sie otwiera - rozdzielacz?

Postprzez asbruk » 04 Mar 2012 10:23

Ja na twoim miejscu zaczął bym od wyrzucenia wszystkich zamków hydraulicznych. Też mam maszynę z Francji z tego rocznika co ty i podobne problemy, nieszczelne siłowniki zamki które przepuszczają lub się zacinają. Zacznij od wyrzucenia tych zamków a zobaczysz różnice w prędkości pracy siłownika a potem szukaj dalej.

asbruk
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 09 Gru 2010 21:44
  • Miejscowość: legnica

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej