wibako

JCB 3CX Co ile wymieniac olej w hydraulice?

Re: JCB 3CX Co ile wymieniac olej w hydraulice?

Postprzez Marcindrze » 16 Mar 2012 23:06

Kolego Excavar ja wiem co pisze tylko widziałem jak niektórzy wymieniaja olej hydrauliczny właśnie w JCB odkręcajac waz od siłownika tylnego ramienia i heja aż wyleci wszystko ze zbiornika i przymiela pompę. Moim zdanie jeżeli piszesz ze tak cięzko odkreca sie korek spustowy od zbiornika hydrauliki to JCB powinno to poprawić. Kolego czytaj dobrze post bo przecież napisałem ze sa specjalne urządzenia do wyciągania oleju. Kolega prowadzi serwis koparko-ładowarek oraz nowoczesnych ciągników i uwierzcie mi panowie ze ciagniki rolnicze to dopiero rozpierduch z elektronika. Kolega naprawia płyty, przełączniki jazdy, a serwis autoryzowany jak to serwis podłącza kompa wywali im ze płyta uszkodzona i 4500 zł albo 6000 zł a spokojnie idzie naprawic miedzy 300-500 zł.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Reklama

simmet

JCB 3CX Co ile wymieniac olej w hydraulice?

Postprzez Jarewa » 16 Mar 2012 23:27

Marcindrze napisał(a):Moim zdanie jeżeli piszesz ze tak cięzko odkreca sie kore spustowy od zbiornika hydrauliki to JCB powinno to poprawić.


Ciężko? chyba z lenistwa :lol:

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

JCB 3CX Co ile wymieniac olej w hydraulice?

Postprzez mechanior » 17 Mar 2012 02:33

staram się powstrzymywać od wypowiadania w tematach dotyczących maszyn których nie znam na pamięć i do których nie posiadam dokumentacji bo już wielokrotnie zarzucano mi że powinienem milczeć jak się nie znam
ale dobija mnie słuchanie i czytanie pewnych wypowiedzi dlatego tym razem skomentuję
bartifeeli napisał(a):jest jakiś sposób na wymiane przynajmniej 80-90% oleju w układzie?

po co skoro producent maszyny przewiduje TYLKO WYMIANĘ W ZBIORNIKU ?
jeśli byłaby potrzebna całkowita wymiana to byłaby przewidziana technologią produkcji maszyny
z drugiej strony wyobraź sobie że jeśli dałoby się wymienić 100% oleju to można by go było wymieniać tylko co 5000 mth
Jarewa napisał(a):A żeby więcej wyleciało trzeba podnieść cały osprzęt i po kolei składać gdy mamy odkręcony korek spustowy powoli wykonujemy czynności, tylko to nam zapowietrzy siłowniki.

ABSOLUTNIE NIE WOLNO URUCHAMIAĆ MASZYNY podczas spuszczania oleju zwłaszcza jak masz mierne pojęcie o działaniu układu hydraulicznego, zastanów się jaka jest różnica między spuszczeniem oleju ze zbiornika z poskładanym osprzętem a spuszczaniem go w TRAKCIE składania? bo ja nie widzę... praca pompy nie zwiększa ilości oleju prawda? jest go tyle ile go jest w układzie
rkiepu napisał(a):excavar napisał(a):
To odkręcaj korek.

a co złego jest w odkręceniu korka?

zobaczysz jak go odkręcisz :mrgreen:
proponuję uzbroić się w dużą ilość czyściwa i ubranie na zmianę...
Marcindrze napisał(a):A w serwisach maja specjalne urządzenia do sciągania oleju. Nawet jak wlewają nowy olej z beczki to go filtrują. Panowie serwisy np. płukaja układy muszą to jakość robic .

jasne że płuczą, przelewając przez układ setki litrów podłego oleju hydraulicznego, albo nawet dobrego, w końcu i tak klient za to płaci to co im ma zależeć...
specjalne urządzenie to pompa z filtrem, sprzedam każdemu kto potrzebuje :faja:
leoś 3cx napisał(a):W maszynie jest 130l oleju, wymieniając 80l, 50litrów zostaje, czyli po wymieszaniu się starego oleju z nowym następną wymianę będziesz robił za 2000 mh czy za np. 1200 mh ? Teoretycznie nowiutki olej mieszając się ze starym już staje się w jakimś stopniu zużyty, W serwisie z tego co wiem mają na to sposoby, żeby wymienić cały olej. Oczywiście masz racje w 100 % nie da się po prostu, bo zawsze gdzieś tam troszkę zostanie.

serwisy nie mają TAJEMNYCH SPOSOBÓW po prostu postępują według zaleceń producenta który przewiduje wymianę ZAWARTOŚCI ZBIORNIKA - NIC WIĘCEJ, więc przeliczanie procentowe pojemności układu i inne filozofowanie to zwykłe bełtanie wody i pierdolizmy, PRZECZYTAJCIE INSTRUKCJĘ OBSŁUGI MASZYNY tam jest wszystko jasno opisane,
również przebiegi między wymianami np 2000mth LUB 12 MIESIĘCY (zależnie co nastąpi prędzej) wyszukujecie problem tam gdzie go nie ma i wymyślacie dziwne interpretacje jasnych sformułowań (to nie jest ustawa o podatku VAT)
leoś 3cx napisał(a):Ciekaw jestem co powie na to Pan Mechanior bo on tu jest autorytetem w tych sprawach.

jak zwykle mam swoje zdanie, nie każdy się musi z nim zgadzać bo też nie zawsze mam rację, jestem popularny bo dużo piszę i dużo pomagam ale NIE JESTEM NIEOMYLNY i nie jestem specjalistą od każdej maszyny...

od pewnego czasu widać że niektórym użytkownikom forum nie pasuje moja popularność, pozostaje mi poprosić by brali w nim udział na tyle by odpowiadali na każdy post, każde PW, odbierali po 30 telefonów dziennie (z forum), około drugie tyle majli i udzielali każdemu pomocy BEZPŁATNEJ... również w godzinach pracy własnej... to co pisze na tym forum to tylko część mojej charytatywnej działalności, a jestem NORMALNYM MECHANIKIEM (nie teoretykiem. handlowcem czy bogatym hobbystą) który codziennie pracuje starając się zarobić na życie swojej rodziny... więc czasem nie wytrzymuję...
ta aktywność nie przynosi mi straszliwych zysków (np: dzięki reklamie na forum itp) więc nie ma czego zazdrościć
cieszy mnie że moja wiedza czasem się WAM przydaje, bo lubię to robić...
jest 01.42 w piątek... sorry, już sobota, o 7.00 wstaję do pracy bo prawie nie mam wolnych sobót a dalej jak idiota tłumaczę się wam ze swoich postów... to zaczyna być chore
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


JCB 3CX Co ile wymieniac olej w hydraulice?

Postprzez Jarewa » 17 Mar 2012 07:07

mechanior napisał(a):Jarewa napisał(a):A żeby więcej wyleciało trzeba podnieść cały osprzęt i po kolei składać gdy mamy odkręcony korek spustowy powoli wykonujemy czynności, tylko to nam zapowietrzy siłowniki.ABSOLUTNIE NIE WOLNO URUCHAMIAĆ MASZYNY podczas spuszczania oleju zwłaszcza jak masz mierne pojęcie o działaniu układu hydraulicznego, zastanów się jaka jest różnica między spuszczeniem oleju ze zbiornika z poskładanym osprzętem a spuszczaniem go w TRAKCIE składania? bo ja nie widzę... praca pompy nie zwiększa ilości oleju prawda? jest go tyle ile go jest w układzie

Nie pisałem że na odpalonej. Chodzi mi o opuszczanie grawitacyjne bez odpalania gdy chcemy więcej spuścić. Siłowniki będą same się chować pod wpływem własnego ciężaru.
mechanior napisał(a):od pewnego czasu widać że niektórym użytkownikom forum nie pasuje moja popularność

Komu? bo to że czasami mamy swoje zdania to chyba nie jest powód by się obrazić? :mrgreen:

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

JCB 3CX Co ile wymieniac olej w hydraulice?

Postprzez rkiepu » 17 Mar 2012 11:55

mechanior napisał(a):zobaczysz jak go odkręcisz :mrgreen:
proponuję uzbroić się w dużą ilość czyściwa i ubranie na zmianę...


Odkręcałem nie dawno bo zakupiliśmy maszynę i wymieniliśmy wszystkie płyny i filtry i nie było tragedii aczkolwiek bez dużego lejka by się nie obeszło:P A jeśli nawet wypompować pompką to i tak korek odkręcasz bo jest namagnesowany i trzeba go oczyścić.

rkiepu
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 21 Gru 2009 21:23
  • Miejscowość: Tarnów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 277B, Bobcat 753, Jcb 3cx


Re: JCB 3CX Co ile wymieniac olej w hydraulice?

Postprzez bartifeeli » 17 Mar 2012 13:34

mechanior, nie denerwuj sie i puszczaj w niepamięć wszystkie przeciwności jakie Cie tu spotykają. Ja będąc bardzo aktywnym na innym forum nie przywiązuję większej wagi do mało merytorycznych a bardziej osobistych wypowiedzi ale też ich nie lekceważę, ponieważ dają mi pretekst do zgłębienia lub powtórzenia wiedzy na konkretny temat.
Moje pytania są nieraz taką amatorszczyzną, że sam się z nich po czasie śmieję ale to dlatego, że przy koparce niewiele robie i mam chwilami wątpliwości w jakimś temacie.

Wracając do tematu odkręcanego korka - wystarczy podstawić obcietą na pół beczkę 205l i bez żadnego lejka, i specjalnego podnoszenia maszyny wszystko zlatuje ;)
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Re: JCB 3CX Co ile wymieniac olej w hydraulice?

Postprzez rkiepu » 18 Mar 2012 13:23

Jak najbardziej obciętą beczkę ale gdybym takową miał to bym pewnie podłożył a tak to 3x30l i lejek

rkiepu
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 21 Gru 2009 21:23
  • Miejscowość: Tarnów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 277B, Bobcat 753, Jcb 3cx


Re: JCB 3CX Co ile wymieniac olej w hydraulice?

Postprzez excavar » 18 Mar 2012 14:54

marcindrze gdzie napisałem ze cieżko sie korek odkreca? Ty czytaj posty uważnie bo nie wiesz sam co czytasz i piszesz chyba?
Pozdrawiam,

Ja na 7 lat w tej branży pierwsze słyszę zeby kto kolwiek odważył sie na odkrecenie węża i wypuszczenie oleju z układu poprzez pompę hyd.

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

JCB 3CX Co ile wymieniac olej w hydraulice?

Postprzez korba71 » 18 Mar 2012 15:12

Padło proste pytanie a jest juz 28 postów, admin dawno powinien zamknac wam ten temat, komplikowanie prostej czynnosci, czy 2000 mtg czy 2200 co za różnica, wypompować zawartosc zbiornika wymienic filtry zalac i zapomnieć, niektóre maszyny całe lata pracuja na niezmienionym oleju i nikt sie nie przejmuje, a tu epopeja, pewnie mi tego nie podarujecie ale mam to tam gdzie kura ma jajko :D

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


JCB 3CX Co ile wymieniac olej w hydraulice?

Postprzez dawidg2 » 18 Mar 2012 21:42

mechanior napisał(a):przebiegi między wymianami np 2000mth LUB 12 MIESIĘCY (zależnie co nastąpi prędzej)

tak jest w JCB, defakto nikt się pewnie tego nie trzymie, bo tak 50h na tydzień liczą więc 500 jest na ok 3 miesiące, i tak by trzeba filtry wymieniać i olej w silniku, mostach itd. Moja JCB robi 500 rocznie więc bym musiał bardzo często wymieniać wszystko. ale według ksiażki się tak powinno robić

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: JCB 3CX Co ile wymieniac olej w hydraulice?

Postprzez siekla1 » 18 Mar 2012 23:57

korba71 napisał(a):Padło proste pytanie a jest juz 28 postów, admin dawno powinien zamknac wam ten temat, komplikowanie prostej czynnosci, czy 2000 mtg czy 2200 co za różnica, wypompować zawartosc zbiornika wymienic filtry zalac i zapomnieć, niektóre maszyny całe lata pracuja na niezmienionym oleju i nikt sie nie przejmuje, a tu epopeja, pewnie mi tego nie podarujecie ale mam to tam gdzie kura ma jajko :D


To jest dobre podsumowanie tematu.Zawsze można jeszcze powyciągać siłowniki i odkręcić węże,zawsze to pare litrów więcej świeżego pachnącego nowością oleju.Ogólnie szukanie problemu tam gdzie go nie ma.

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

JCB 3CX Co ile wymieniac olej w hydraulice?

Postprzez Jooras » 19 Mar 2012 00:09

Tak jak piszecie pytanie było proste, a zaczynają się robić wykłady.

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej