wibako

Urwany trzpień blokady tylnego ramienia

Urwany trzpień blokady tylnego ramienia

Postprzez rumpek » 24 Mar 2012 20:06

Marka i model maszyny: jcb 3cx super
Rok produkcji: 1996

Witam! mam taki problem jak w temacie urwał mi sie trzpień w wózku przesuwu na który wchodzi blokada trzpień był wytarty i na dołku się urwał. Czy jest możliwość przyspawania tego albo jakiś inny sposób żeby to trochę wytrzymało? Wiem że najlepiej byłoby kupić nowy wózek ale koparkę mam od niedawna i chciałbym żeby zarobiła na nową część. z góry dziękuję za podpowiedzi.
pozdrawiam

rumpek
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 23 Lut 2012 19:16
  • Miejscowość: Kock

Maszyna: JCB 3CX SUPER


Reklama

simmet

Re: Urwany trzpień blokady tylnego ramienia

Postprzez bartifeeli » 04 Kwi 2012 00:09

Coś mi tu nie pasuje. Urwał sie trzpień czyli sworzeń blokujący obrót ramienia? Czy wyłamała się część wózka albo konika? jeżeli to drugie, to niestety nie da sie pospawać w żaden sposób. To jest odlew z jakiegoś staliwa czy coś (może ktoś wie co to).
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Urwany trzpień blokady tylnego ramienia

Postprzez rumpek » 04 Kwi 2012 22:14

Wyrwał mi sie ten trzpień który jest odlany razem z wózkiem (jest to żeliwo) na ten trzpień wchodzi blokada (trójkąt w którym są trzy otwory) jest to obrót starego typu (na listwie). Chyba znalazłem rozwiązanie (przynajmniej na jakiś czas). Rozwierciłem otwór w miejscu urwanego trzpienia wiertłem M 27, wytoczyłem na tokarce trzpień ze sworznia od jakiejś koparki na końcu ma przekrój fi 30 czekam teraz na gwintowniki i narzynkę M 30 bo musiałem kupić na allegro bo w mojej okolicy nie było takich wymiarów. Mam zamiar to wszystko nagwintować i wkręcić nowy trzpień w wózek, mam nadzieję że wytrzyma

rumpek
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 23 Lut 2012 19:16
  • Miejscowość: Kock

Maszyna: JCB 3CX SUPER


Urwany trzpień blokady tylnego ramienia

Postprzez Jooras » 04 Kwi 2012 22:22

Innego rozwiązania raczej nie ma. Nie wiem w jaki sposób udało CI się to urwać, holowałem za pomocą tego trzpienia załadowane patelnie nie raz i nie było z nim problemu.

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Urwany trzpień blokady tylnego ramienia

Postprzez rumpek » 04 Kwi 2012 22:32

Był wytarty bo na obrocie jest troche luzu a poprzedni operator jeździł z ramieniem rozłożonym do tyłu i powolutku sie to wycierało aż zostało ok 2 cm. a ja urwałem to co zostało wpadając w dołek w asfalcie

rumpek
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 23 Lut 2012 19:16
  • Miejscowość: Kock

Maszyna: JCB 3CX SUPER


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej