wibako

Problem z odpaleniem JCB 2cx

Problem z odpaleniem JCB 2cx

Postprzez kankun » 30 Mar 2012 18:58

Marka i model maszyny: JCB 2cx Streetmaster
Rok produkcji: 2005

Posiadam Jcb 2cx streetmaster z 2005. Problem jest nastepujacy, po zgaszeniu koparki na okres dluzszy np. okres nocy, koparka pali normalnie pochodzi jakies 2 minuty i gasnie. Gdy wykrece filtr paliwowy jest suchy czyli jakby wypalilo paliwo z filtra i gasnie. Gdy zaleje filtr nieraz odpala i chodzi dalej caly czas a nieraz odpali i pochodzi znow z 2 minuty i gasnie i filtre paliwa jest suchy. Dodam ze jak juz odpali i pochodzi jakis czas, to potem jak ja zgasze na jakies 30 minut to odpala normalnie i chodzi caly czas. Wymienilem filtr paliwowy oraz ten w odstojniku. Wymienilem pompke paliwowa na nowa i dalej to samo. Ten problem pojawia sie tylko rano jak chce ja odpalic. Interesuje mnie czy na przewodzie paliwowym jest jakis zaworek ktory trzyma paliwo jak sie zgasi koparke i pompka nie chodzi. Bo moze on nie trzyma i paliwo ucieka do zbiornika z przewodu i tworzy sie pustka powietrzna. Koparka chodzi i jak wypali paliwo z filtra to gasnie... Bardzo prosze poradzcie mi cos...

kankun
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 30 Mar 2012 18:38

Maszyna: JCB 2cx Streetmaster


Reklama

simmet

Problem z odpaleniem JCB 2cx

Postprzez peckiel » 30 Mar 2012 19:01

A do zbiornika zaglądałeś? Miałem tak w jednej maszynie, że w zbiorniku był syf i nie szło paliwo do filtra.
Nie wiem jak u ciebie, ale w niektórych maszynach zaworek zwrotny jest przy filtrze.
A może powietrze łapie po drodze ze zbiornika do filtra?
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Problem z odpaleniem JCB 2cx

Postprzez gienua » 30 Mar 2012 19:25

ja mialem raz tak jak nie mailem dziurki w korku czy tam zapchana byla to mi przez noc wessalo paliwo z powrotem do zbiornika... tez zapalila i zgasla...
http://koptrans.info - Prace ziemne

Awatar użytkownika
gienua
Młodszy operator

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 22 Cze 2010 17:42
  • Miejscowość: świętokrzyskie
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX, LIEBHERR A900, IVECO EUROTRAKKER 260e34

Firma: KopTrans


Problem z odpaleniem JCB 2cx

Postprzez kankun » 30 Mar 2012 19:52

Zbiornik byl czyszczony jakies 3 tygodnie temu i na pewno nie ma zadnego syfu. A ten zawor jest przy filtrze na pompce paliwowej czy przy odstojniku tym zaraz za bakiem? Ale chodzi o dziurke w korku paliwa? Tylko ze ten korek jest bardzo luzny... A moze byc Panowie ze zasysa powietrze przez filtr odstojnikowy bo go czyscilem i jak zakrecilem to jest troszke luzu bo juz gwint sie skonczyl a nie bylo zadnej uszczelki :/

kankun
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 30 Mar 2012 18:38

Maszyna: JCB 2cx Streetmaster


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej