wibako

Zbyt wysokie obroty na biegu jałowym + hydraulika

Zbyt wysokie obroty na biegu jałowym + hydraulika

Postprzez seba » 31 Mar 2012 10:50

Marka i model maszyny: JCB 3CX Sitemaster
Rok produkcji: 1998

Witam. Posiadam JCB 3CX Sitemaster 1998r. i pojawia sie problem z obrotami.. gdy kopię i mam tak 1300 obr. na gazie ręcznym i jak posunę gaz do minimum to obroty spadają do 800-900 a powinny spaść do 600.. dopiero gdy przygazuję wszystko wraca do normy. Posiadam też JCB 3CX z 1994r. i tam wszytko jest w porządku. I jeszcze jest taki problem że śruby które są na zbiorniku od płynu hydraulicznego to w czasie pracy w koło nich jest wilgotno tak jakby tam ciśnienie wybijało i przy tym moim zdaniem rozdzielacz dość głośno syczy podczas kopania porównując z tą JCB 3CX 1994r.. I jeszcze pojawia się taki dziwny dźwięk, zgrzyt na lewej dźwigni od kopania jak podnoszę ramię i przechodzę do obrotu w prawo (czyli dźwignia na dole i jadę w poziomie z lewej do prawej) - oczywiście jak robię to z pełną łyżką i dość szybko. Czekam na podpowiedzi.

seba
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 23 Mar 2008 20:59
  • Miejscowość: Czarnków

Reklama

simmet

Re: Zbyt wysokie obroty na biegu jałowym + hydraulika

Postprzez filipo » 31 Mar 2012 11:03

Jeśli chodzi o gaz to raczej nic nie zwykłego, tam jest jedna linka do obu gazów i jeśli tak bardzo Ci to przeszkadza to kwestia wyregulowania na łączeniu w środku na wysokości panela przedniego (nie pamiętam ale chyba trzeba się dostać od strony komory silnika, kiedyś ją wymieniałem) a drugi koniec przy ręcznym gazie odpinany od spodu nad mostem. wymieniałeś filtr hydrauliki? jeśli nie to wymień i załóż nową uszczelkę kwestia 10zł, ja zawsze wymieniam na nową po wymianie filtra (osobiście wymieniam filtr hydrauliki razem z olejem silnikowym 500mth), jak syczy rozdzielacz to może żółw włączony nie chodzi wolno łyżka? sprawdź poprawność działania żółwia. Proponuję przejrzeć konik może wpadł jakiś kamień i przy obrocie zgrzyta bo czasami tak potrafi wpaść, najlepiej umyj go dokładnie.
www.materialy-sypkie.pl
Zmechanizowane roboty ziemne, transport drogowy

filipo
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 09 Paź 2008 23:50
  • Miejscowość: okolice Piaseczna
  • Pochwały: 3

Maszyna: 3CXCECO'14 3CXCECO'11 2x KERAX'09 Volvo ew160B, DAF CF85.410

Firma: Roboty Ziemne Filip Olejnik


Re: Zbyt wysokie obroty na biegu jałowym + hydraulika

Postprzez seba » 31 Mar 2012 20:26

No linka jest na pewno sprawna i się nie zacina.. podejrzewam pompe wtryskową że może zacina sie na listwie. Co do żółwia to wszystko jest ok.. działa poprawnie a filtra hydrauliki nie wymieniałem, tylko tą uszczelkę ale to zbyt wiele nie pomogło. W najbliższym czasie wymienię ten filtr i zobacze czy są efekty.

seba
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 23 Mar 2008 20:59
  • Miejscowość: Czarnków

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej