wibako

Układ hamulcowy w JCB 3CX

Układ hamulcowy w JCB 3CX

Postprzez marko1968 » 31 Mar 2012 16:04

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 1998

Witam.Mam problem z hamulcami, ucieka mi płyn hamulcowy ze zbiorniczka.Dolewam płynu odpowietrzam i na 5h wystarcza. Przejrzałem cały układ hamulcowy i nie widzę żadnych wycieków.Proszę o pomoc.

marko1968
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 31 Mar 2012 15:53

Maszyna: JCB 3CX


Reklama

simmet

Re: Układ hamulcowy w JCB 3CX

Postprzez asbruk » 31 Mar 2012 20:05

Wykręć pompki i zajrzyj do serwa czy nie ma tam oleju. Zazwyczaj pada uszczelnienie pompki i cały olej leci do serva które czasem zasysa ten olej. Miałem ten problem z pompką (zamiennikiem) padła po 8 miesiącach.
Jak jest olej to wymień pompkę na oryginał "...czarne lepsze od srebrnych" :crazy: . Nie słuchaj tych bzdetów chytry dwa razy traci szkoda czasu i pieniędzy. Jeżeli tam jest sucho to niestety problem z uszczelnieniem w moście. Szukaj na forum

asbruk
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 09 Gru 2010 21:44
  • Miejscowość: legnica

Układ hamulcowy w JCB 3CX

Postprzez marko1968 » 14 Kwi 2012 13:41

Wymieniłem pompki hamulcowe, kupiłem nowe tarcze hamulcowe, założyłem nowe uszczelniacze no i w lewym kole nie mam hamulca. Odpowietrzając ten hamulec stwierdziłem mały wypływ płynu hamulcowego. Brak było bąbelków z powietrzem.Czy istnieje możliwość zapowietrzenia pompy jeśli tak to jak ja odpowietrzyć .

marko1968
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 31 Mar 2012 15:53

Maszyna: JCB 3CX


Re: Układ hamulcowy w JCB 3CX

Postprzez asbruk » 14 Kwi 2012 18:57

skalibruj pompkę hamulcową z serwem być może nie masz otwartego przepływu między zbiornikiem płynu a pompką hamulcową.

asbruk
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 09 Gru 2010 21:44
  • Miejscowość: legnica

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej