wibako

potrzebny suwak przedniego rozdzielacza 3cx

potrzebny suwak przedniego rozdzielacza 3cx

Postprzez arbi22 » 03 Kwi 2012 19:55

Marka i model maszyny: jcb 3cx
Rok produkcji: 2003

witam ponownie.potrzebuje pomocy z uszczelnieniem rozdzielacza.przepuszcza mi tylko jedna sekcja (tzn siłowniki same opadają).a gdy wykonuje ruch inna sekcją(obojętne czy przodem czy tyłem) i jest duże ciśnienie w układzie bądz idzie na przelew, podnosi przednią łyżkę(to jest ta sekcja na której jest problem).i teraz.którędy może cofać olej?gdzie szukać nieszczelności?który zawór może być odpowiedzialny za coś takiego?

problem jest z sekcją pierwszą od lewej (na niej jest zatrzask).zdarza sie że może być suwak uszkodzony?można go wysunąć w dół po odkręceniu wodzika od góry?
Ostatnio edytowany przez arbi22, 04 Kwi 2012 15:37, edytowano w sumie 1 raz

arbi22
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 02 Mar 2010 10:28
  • Miejscowość: podkarpacie

Reklama

simmet

przedni rozdzielacz 3cx-problem

Postprzez arbi22 » 03 Kwi 2012 20:02

20120229134.jpg
co to jest za zawór?od góry rozdzielacza jest taki sam.może mieć coś wspólnego z usterką?
Załączniki
20120404145.jpg
potrzebuje taki suwak do rozdzielacza husco.jest na nim zatrzask.suwak uszkodzony i stąd cały problem z tą sekcją.może ma ktoś coś takiego z jakiegoś uszkodzonego rozdzielacza?albo nowe.chętnie kupie.
Ostatnio edytowany przez arbi22, 04 Kwi 2012 15:33, edytowano w sumie 1 raz

arbi22
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 02 Mar 2010 10:28
  • Miejscowość: podkarpacie

przedni rozdzielacz 3cx-problem

Postprzez Jooras » 03 Kwi 2012 21:06

Na przyszłość proszę pamiętać, że nie piszemy posta pod postem tylko używamy opcji edytuj. ! i 3 post połączyłem, 2 niestety nie mogę połączyć żeby nie stracić zdjęcia.

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

potrzebny suwak przedniego rozdzielacza 3cx

Postprzez Jarewa » 04 Kwi 2012 20:24

arbi22 napisał(a):potrzebuje taki suwak do rozdzielacza husco



Chcę cię tylko poinformować że suwak suwakowi nie równy. Kupienie i trafienie w wymiar to jak wygrać totolotka :D

Takie rzeczy to tylko albo regeneracja poprzez napylenie albo wymiana na nowy ponad wymiar i doszlifowanie lub wymiana w całości.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: potrzebny suwak przedniego rozdzielacza 3cx

Postprzez arbi22 » 04 Kwi 2012 21:57

suwak jest ładny.nie wytarty.w jednym tylko miejscu jest uszkodzony jakby mechanicznie.wolałbym go wymienić.wydaje mi się że jest raczej standardowy(w sekcji z zatrzaskiem.rózni się od reszty poniewaz ta sekcja ma ten wolny przepływ jak się pchnie wajche maksymalnie do przodu.no i tego akurat w sklepie z takimi cudami nie mają.inne są dostępne.)jutro zawioze do zakładu i zobaczymy czy zreanimują ten jeden uszkodzony punkcik.ale jak najbardziej jeśli ktoś ma coś takiego w posiadaniu bądż jest w stanie załatwić to chętnie zapłace aby zapomnieć już o tym rozdzielaczu

arbi22
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 02 Mar 2010 10:28
  • Miejscowość: podkarpacie

potrzebny suwak przedniego rozdzielacza 3cx

Postprzez Jarewa » 04 Kwi 2012 22:35

arbi22 napisał(a):wydaje mi się że jest raczej standardowy


Standard jakiś tam jest ale zawsze są jakieś pomyłki w robieniu, a to cholerstwo musi się zgadzać do korpusu idealnie. Inaczej będą problemy.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

potrzebny suwak przedniego rozdzielacza 3cx

Postprzez umanek82 » 05 Kwi 2012 17:23

Sam suwak ciężko dokupić z tego co widzę rozdzielacz typu monoblok.takie rozdzielacze występują tylko z suwakami.Zostaje regeneracja lub zakup nowego lub używanego rozdzielacza.Co do zaworu jeśli jest uszkodzony łyżka będzie opadać. Proponuje wyjąć z tylnego rozdzielacza na podmiankę, po prostu zamienić i zobaczyć jak będzie się zachowywać przednia łyżka.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Re: potrzebny suwak przedniego rozdzielacza 3cx

Postprzez arbi22 » 05 Kwi 2012 21:54

najpierw zajme się suwakiem.a co do tego zaworu to jeden jest u góry rozdzielacza a drugi taki sam na dole.wydaje mi się ze jest to jakiś zawór przeciązeniowy i ze każdy z nich obsługuje po jednym wyjściu z każdej sekcji.górny zawór 3 górne wyjścia na siłowniki a dolny 3 dolne wyjścia.idąc tym tropem problem byłby na wszystkich sekcjach.oprócz zaworu grzybkowego(mieści się pomiędzy wyjściami na siłowniki w każdej z trzech sekcji)nie ma innego który byłby powiązany tylko z tą sekcją(a ten grzybek podmieniałem z sąsiednim i zero róznicy)suwak jest ewidentnie uszkodzony.a jak gniazdo rozdzielacza wygląda to nie mam pewności bo słabo widać(rozdzielacz zamontowany w maszynie.

arbi22
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 02 Mar 2010 10:28
  • Miejscowość: podkarpacie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej