wibako

JCB 4CX - Spinanie/Rozpinanie szybkozłącza

JCB 4CX - Spinanie/Rozpinanie szybkozłącza

Postprzez wasabi_ » 15 Kwi 2012 09:59

witajcie

macie może jakieś dobre, sprawdzone sposoby na rozpięcie szybkozłącza w 4cx?
żeby założyć widły muszę zdjąć łyżkę ładowarkową i nie raz ciężko jest te kable rozpiąć
ostatnio byłem na serwisie to widziałem, że jakoś kręcili tym pierścieniem i samo wypadało ale próbowałem tak robić i nic
<blondynka> odpowiedz mi tak lub nie, ok?
<facet> ok
<blondynka> dlaczego mezczyzni zartuja z blondynek?
<facet> tak

Awatar użytkownika
wasabi_
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 05 Paź 2011 19:19
  • Miejscowość: Polska południowo wschodnia

Maszyna: JCB 4CX, JCB 8080


Reklama

simmet

JCB 4CX - Spinanie/Rozpinanie szybkozłącza

Postprzez taikoubou » 15 Kwi 2012 10:48

Nie wiem jak to jest w 4cx, ale rozpinałem w 2cx.
Postaw łyżkę na równym podłożu, zgaś silnik, wyzeruj ciśnienie w przewodach. Złączka Powinna wyjść bez problemu. Tam jest rowek i kulka. kulka powinna wejść w rowek.
Częściej mam problem z zapięciem. Wtyczka męska potrafi się rozbić. Wtedy trzeba delikatnie pilnikiem zeszlifować krawędż. Zachować czystość, żeby nie napchać brudu.
Jak zapomniesz wyzerować ciśnienie przed rozpięciem, to nie połączysz. Wtedy dwa klucze i luzujesz przewód. Trochę oleju wyleci i ciśnienie spadnie.
Spróbuj połączyć przy tak poluzowanych przewodach. Powinno nie być problemu. Jeśli się zacina, to albo złączka zanieczyszczona, albo rozbita. Często miałem tak, że po rozłączeniu złączka żeńska nie zamykała się samoczynnie. Widać było kulki w środku. Trzba było ją wtedy puknąć, żeby się zamknęła. Tylko nie pukaj w środek mechanizmu, tylko gdzieś z boku, bo zrobisz zadrę i nie połączysz.

Awatar użytkownika
taikoubou
Operator

Maszyna: Cat 428F

Firma: -


Re: JCB 4CX - Spinanie/Rozpinanie szybkozłącza

Postprzez chiva » 16 Kwi 2012 11:54

Żeby zluzować ciśnienie nie trzeba nic rozkręcać. Wystarczy użyć funkcji hydraulicznych na zgaszonym silniku.
Jak jest na joystickach to musisz mieć włączony zapłon - potrzebny jest prąd na elektrozaworach.
Do oczyszczania szybkozłączek polecam WD40 albo zmywacz do hamulców w sprayu.

Awatar użytkownika
chiva
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 Sty 2012 16:33
  • Miejscowość: Poznań

Maszyna: 3CX


JCB 4CX - Spinanie/Rozpinanie szybkozłącza

Postprzez taikoubou » 16 Kwi 2012 13:52

Tak, ale jeśli ktoś nie wyzeruje ciśnienia i rozłączy przednią łyżkę, to w siłownikach łyżki da się spuścić ciśnienie tylko rozkręcając węża.

Awatar użytkownika
taikoubou
Operator

Maszyna: Cat 428F

Firma: -


JCB 4CX - Spinanie/Rozpinanie szybkozłącza

Postprzez dawidg2 » 16 Kwi 2012 16:49

A nie przycinają wam się uszczelki w szybkozłączkach przy wkładaniu? Bo niedawno wymiałem szybkozłączkę jedną tzn jeszcze w listopadzie, bo właśnie mi ciekła. Da się je jakoś rozkręcić i wymienić same oringi? Bo 80 zł za szybkozłączkę to drogo, zresztą oryginał JCB kosztuje ok 180 zł :) a to to samo :lol:

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej