wibako

Brak jazdy i hydraulika nie działa

Brak jazdy i hydraulika nie działa

Postprzez ma_ni_ek » 11 Maj 2012 16:04

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 2005

Witam. Jestem początkującym użytkownikiem tego forum i mam problem z koparko ładowarką. Pracuje na JCB 3CX sitemaster ze skrzynią manualną, która ma na przód założoną szczotkę do zamiatania ulic i praktycznie tylko jeżdżę po drodze i zamiatam ulice juz od lutego. Dzisiaj nie miałem dużo roboty i właśnie po około 15 minutach przerwy przejechałem odcinek okolo 150m zjechałem na pobocze i jak chciałem ruszyć to zapaliła się kontrolka od zmiennika momentu oraz cała hydraulika przestała działać. Było mało oleju hydraulicznego ale do zbiornika weszło mi tylko ok 15l i jak dolałem to nie było poprawy. Silnik chodzi normalnie tylko pod spodem coś dziwnie grzechocze w okolicy zmiennika. Sprawdzałem olej w skrzyni i niby jest stan. Jakoś nigdy nie było problemów z mocą tej jcb a dzisiaj zdażyło mi się coś takiego. Cały czas pali sie ta kontrolka i nie ma jazdy przód tył oraz hydraulika w ogóle nie reaguje. Nie wiem czy to może byc zmiennik rozwalony?? Czy cos może coś innego?? Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc i z góry dziękuje, pozdrawiam

ma_ni_ek
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 05 Lis 2011 22:05
  • Miejscowość: Łódzkie

Maszyna: JCB 3CX, Liebherr A 314

Firma: Własna


Reklama

simmet

Brak jazdy i hydraulika nie działa

Postprzez kowalsr » 11 Maj 2012 19:25

sprawdź ciśnienia w skrzyni ja podejrzewam ukręcony wałek napędzający pompę hydrauliki.
Piszcie po polsku! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę" czy "Laske" - prof. Bralczyk

Awatar użytkownika
kowalsr
Operator

Maszyna: BMW 5er


Brak jazdy i hydraulika nie działa

Postprzez pitero36 » 11 Maj 2012 19:46

Mnie dziś zdarzył się podobny problem w maszynie HSW 9.50 z 2007r. Pracowałem około trzech godzin i po złożeniu tylnego osprzętu już nie dało się odnieść przedniej łyżki w ogóle przestały działać wszystkie funkcje oprócz jazdy i wspomagania ale z tego co zajrzałem pod maszynę to skrzynia i wspomaganie ma swoje osobne pompy. Też podejrzewam uszkodzenie napędu pompy głównej lub rozdzielacz( zacięty zawór przelewowy) ewentualnie padła sama pompa ale dziwne żeby tak na raz.

Awatar użytkownika
pitero36
Pomocnik operatora

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 27 Sty 2010 23:04
  • Miejscowość: małopolska

Brak jazdy i hydraulika nie działa

Postprzez genesis » 11 Maj 2012 21:47

Masz ścięte śruby łączące koło zamachowe poprzez tarcze ze zmiennikiem przez to nie masz napędy skrzyni i pompy. Uszkodzeniu na pewno uległa tarcza tak więc skrzynia do wyjęcia. Wałek na pewno jest oki bo w skrzyni nie masz ciśnienia. W celu sprawdzenia wystarczy wejść pod maszynę i odkręcić dekielek na łączeniu skrzynia silnik.

genesis
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 09 Gru 2009 11:49
  • Miejscowość: Białystok
  • Pochwały: 2

Re: Brak jazdy i hydraulika nie działa

Postprzez ma_ni_ek » 11 Maj 2012 22:14

Dzięki za pomoc, jutro ma przyjechać jakiś mechanik i będziemy sprawdzać te rzeczy o których napisaliście, mam nadzieje ze uda się to jakoś w miarę szybko naprawić

ma_ni_ek
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 05 Lis 2011 22:05
  • Miejscowość: Łódzkie

Maszyna: JCB 3CX, Liebherr A 314

Firma: Własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej