wibako

3CX '95 problem ze wstecznym biegiem

3CX '95 problem ze wstecznym biegiem

Postprzez cccc » 21 Maj 2012 14:21

Marka i model maszyny: jcb 3cx
Rok produkcji: 1995

witam tak jak w temacie mam problem ze wstecznym biegiem, problem polega na tym ze podejrzewalem przelacznik zmiany biegow zostal wymieniony a problem pozostal a objawy sa takie ze do przodu koparka jest silna i plynna natomiast na wstecznym biegu po zlaczeniu podszarpoje oraz trzeba dodac wiecej gazu by ruszyla a dzisiaj zrobila calkiem psikusa i wsteczny sie zablokowal i nie chce ni jak wylaczyc nie mam pojecia co moze byc i od czego zaczac... :crazy:

cccc
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 18 Paź 2011 21:18

Maszyna: jcb 3cx


Reklama

simmet

problem ze wstecznym biegiem pomocy

Postprzez gogo0707 » 21 Maj 2012 20:08

Jak masz skrzynie mechaniczno-hydrauliczną to moim zdaniem skrzynia Ci padła to sprzegiełko wyboru kierunku jazdy we skrzyni. :wink:
"Od­po­wied­nia mo­tywac­ja po­par­ta pochwałą uskrzydla "
http://www.telnow.pl

gogo0707
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 23 Cze 2011 15:22
  • Miejscowość: Bierawa
  • Pochwały: 10

Maszyna: JCB4CX
CAT M315D

Firma: Telnow


3CX '95 problem ze wstecznym biegiem

Postprzez cccc » 21 Maj 2012 23:33

kolego jest to powershift jak wspomnialem dzisiaj sie zblokowala na wstecznym biegu po kilku kombinacjach zdejmowania i zakladania kostek z cewek odblokowala sie po zjechaniu na baze odkrecilem wszystkie cewki przeczyscilem oraz sprawdzilem je pod napieciem i kazda chodzi, po zalozeniu nadal brakuje mocy na jezdzie do tylu a do przodu jest wszystko ok... dodatkowo spusciłem olej ze zmiennika wyczysciłem filtr ten siatkowy troszkę opiłków było ale to kilka, na miarce oleju było minimum a po spuszczeniu w bańkę okazało się ze jest ok 8 litrów czy tak niski stan oleju może wpływać na ten wsteczny? a i doczytałem na forum że kolega mechanior wspomniał coś o drożności kanałów do jazdy w tył jak to można sprawdzić i od czego zacząć? pozdrawiam śmiały

cccc
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 18 Paź 2011 21:18

Maszyna: jcb 3cx


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej