wibako

Panewki bez zamków

Panewki bez zamków

Postprzez krzysiek1962 » 05 Cze 2012 14:29

Marka i model maszyny: JCB 3cx
Rok produkcji: 2002

Kupiłem panewki oryginalne bez zamków, Perkins od trzech lat produkuje tylko takie, mechanik jest bardzo nieufny wobec takich panewek, czy jest ryzyko obrócenia się takiej panewki?

krzysiek1962
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 19 Sty 2007 20:22
  • Miejscowość: Szczecin

Reklama

simmet

Panewki bez zamków

Postprzez cichy10 » 05 Cze 2012 23:17

a te panewki na korbowody? czy stare miały zamki? Jeśli to orginał to bym sie nieprzejmował takie panewki już dawno spotkałem w samochodach i niewiem czy większość silników już takich niema.

cichy10
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 22 Lut 2010 00:32
  • Miejscowość: Żory

Maszyna: 3CX Contractor 2009


Panewki bez zamków

Postprzez Artur860 » 20 Gru 2015 02:33

Może mechanior wypowiedziałby się w temacie?
Bo tutejsze wypowiedzi mogą być mylące dla innych użytkowników.

Awatar użytkownika
Artur860
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 19 Maj 2014 23:46
  • Miejscowość: Zduńska Wola
  • Pochwały: 1

Maszyna: Fermec 860 '98

Firma: ART-KOP


Panewki bez zamków

Postprzez PiatyElement » 20 Gru 2015 03:09

Artur860 napisał(a):Bo tutejsze wypowiedzi mogą być mylące dla innych użytkowników.

Widzisz tu już jakieś wypowiedzi, szczególnie te mylne?
Na forum ma prawo wypowiadać się każdy, i skąd wiesz, że nie ma tu speców typowo od silników? Znasz wszystkich użytkowników? Nie? To po co ich tak z góry oceniasz?

I pozwól że zacytuję ciebie samego z innego posta:
Artur860 napisał(a): po co wypowiadasz się w temacie o którym nie masz pojęcia zaśmiecając go do niczego nie prowadzącymi postami
.
Skoro sam zaśmiecasz to nie pouczaj innych - tak na przyszłość, a teraz już obaj nie zaśmiecajmy tego wątku i dajmy się wypowiedzieć wielu osobom, w tym innym specjalistom również.

Pozdrawiam.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Panewki bez zamków

Postprzez Artur860 » 20 Gru 2015 04:14

PiatyElement, sprostuje Ci o co mi chodzi.

Zamówiłem ostatnio oginalne części do mojego silnika, między innymi panewki. Panewki główne otrzymałem zamkowe czyli OK, a panewki korbowodowe BEZZAMKOWE. Sprzedający zaprzecza jakoby pomylił części, a od 6 lat PERKINS nie produkuje zamkowych bo bezzamkowe są "lepsze" i można je stosować w miejsce typowych. Sugerując się tym tematem wpierałem swojemu mechanikowi żeby zakładał panewki które dostałem, a ten, że może założyć je na moją odpowiedzialność i nie da mi gwarancji o której wcześniej rozmawialiśmy. Jego zdaniem w korby zamkowe powinny być panewki z zamkami.
Zdezorientowany musiałem wieczorem zawracać telefonicznie głowę Mechaniorowi, a on potwierdził zdanie mojego majstra.

Także w celu uniknięcia kolejnych nieporozumień dobrze by było gdyby ogłosił swoje zdanie.
Bo kto jak kto, ale On raczej wie o czym mówi/pisze.

Awatar użytkownika
Artur860
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 19 Maj 2014 23:46
  • Miejscowość: Zduńska Wola
  • Pochwały: 1

Maszyna: Fermec 860 '98

Firma: ART-KOP


Panewki bez zamków

Postprzez Jarewa » 20 Gru 2015 11:00

krzysiek1962 napisał(a):Perkins od trzech lat produkuje tylko takie, mechanik jest bardzo nieufny wobec takich panewek, czy jest ryzyko obrócenia się takiej panewki?



Zamek nie zabezpiecza przed obróceniem zamek tylko powodował prawidłowe osadzenie bo takie z zamkiem były niesymetryczne i dodatkowo było z kanałami olejowymi i zamek powodował tylko by mechanik sie nie pomylił przy montażu, ale od kiedy robią symetryczne bez kanałowe jest bez znaczenia która gdzie i jak wiec zamek zbędny. Wstępne trzymanie się panewek otrzymuje się przez wprasowanie w korbowód. Ryzyko obrócenia się panewek z zamkiem czy bez jest takie same.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Panewki bez zamków

Postprzez Kamal » 24 Gru 2015 16:04

Zła sława panewek bez zamkowych wzięła się od silników DCI że stajni Reno. Piszę tu o silnikach 1,9 i 1,5. Tak jak napisał kolegą wyżej zamek wcale nie zabezpiecza przed obróceniem. Na z jakiej pąki taki mały występ ma przenieść tak ogromne siły. Dla tych młodszych to zrobiłem silniki z zamkiem po obróceniu panewek z Warszawy, Stara. czyli to co jeżdziło po drogach za czasów mojej młodości. :)
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Panewki bez zamków

Postprzez Artur860 » 25 Gru 2015 23:26

Sam z tego względu kupiłem żonie Clio 1.9 dTI zamiast DCI, które są kilka stówek tańsze, lecz bardziej awaryjne:P

Awatar użytkownika
Artur860
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 19 Maj 2014 23:46
  • Miejscowość: Zduńska Wola
  • Pochwały: 1

Maszyna: Fermec 860 '98

Firma: ART-KOP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej