wibako

Lyżka ładownicza sie nie podnosi.

Lyżka ładownicza sie nie podnosi.

Postprzez olek25 » 16 Cze 2012 17:58

Witam Was uprzejmie. NA wstępie powiem Wam, że jestem kompletnym żółtodziobem jeżeli chodzi o sprawy techniczne w koparkach. Ojciec kupił koparko ładowarkę JCB 3cx waga 7600kg, a problemem z jakim się zmagam jest duża łyżka z przodu nie chce się ona podnosić, nie całe ramie tylko sama łyżka. Reszta sprzetu działa OK. Na zbiorniku oleju hydraulicznego jest takie kółko gdzie widać zawarty w nim olej, czy on powinien być wypełniony olejem czy coś się stanie gdy poziom oleju hydraulicznego w zbiorniku jest od tego "kółka" za niski o 2,3 cm? Czy możliwe, że układ hydrauliczny się jakoś odpowietrzył i łyżka nie chce się podnosić? Jak to naprawić ? :-). Kurs na koparko-ładowarkę będę zaczynał dopiero w lipcu.

olek25
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 16 Cze 2012 17:39

Maszyna: jcb 3cx


Reklama

simmet

Lyżka ładownicza sie nie podnosi.

Postprzez cichy10 » 17 Cze 2012 23:17

niepodałeś rocznika maszyny.jak podniesiesz całe ramie to łyżka trzyma sie w poziomie czy opada bezwładnie? poziom powinien sie znajdować w połowie oczka w momencie ustawienia osprzentu do jazdy czyli tylne ramie złożone na koparce a przednie troche podniesione troszke niższy poziom niema wpływu na działanie funkcji ja kiedyś straciłem 20 litrów i jeszcze wszystko działało. jak już to mogło sie zapowietrzyć ale takie układy sie same odpowietrzają poprzez pełne ruchy zapowietrzonego siłownika co może sie stać przy wymianie węża albo siłownika

cichy10
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 22 Lut 2010 00:32
  • Miejscowość: Żory

Maszyna: 3CX Contractor 2009


Lyżka ładownicza sie nie podnosi.

Postprzez Misiek01 » 20 Cze 2012 21:46

Może jestem już trochę czasu "poza branżą" ale czy przy próbach ruszania łyżką słyszysz taki jakby syk? Może rozdzielacz albo przeciwprzeciążenie(czy jakoś tak) siadło.

Misiek01
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 09 Maj 2010 13:21
  • Miejscowość: Zduńska Wola

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej