wibako

Coś nie łączy... 5 bieg 4CX '08

Coś nie łączy... 5 bieg 4CX '08

Postprzez wasabi_ » 19 Cze 2012 18:39

Marka i model maszyny: JCB 4CX Sitemaster
Rok produkcji: 2008 chyba

Jadąc po drodze na czwartym biegu powinna się automatycznie włączać piątka. W praktyce wygląda to tak, że jadę na 4 i szarpie bo 5 się na chwilę włączy i zaraz wyłączy (miga kontrolka na panelu).

Przypuszczam że to wina jakiejś kostki, ale której? I gdzie szukać?

Pozdrawianm
<blondynka> odpowiedz mi tak lub nie, ok?
<facet> ok
<blondynka> dlaczego mezczyzni zartuja z blondynek?
<facet> tak

Awatar użytkownika
wasabi_
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 05 Paź 2011 19:19
  • Miejscowość: Polska południowo wschodnia

Maszyna: JCB 4CX, JCB 8080


Reklama

simmet

Re: Coś nie łączy ..

Postprzez Jarewa » 19 Cze 2012 23:20

Nie ma 5 jakieś bzdury piszesz.

Tylko serwis i to autoryzowany.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2806
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Coś nie łączy... 5 bieg 4CX '08

Postprzez genesis » 20 Cze 2012 20:28

Zapewne maszyna posiada torqelocka stąd ten "5 bieg" i lampka na desce (blokada zmiennika). Do sprawdzenia czujniki prędkości jeden na skrzyni biegów drugi przy kole pasowym wału korbowego. A tak poza tematem dla kolegów nie w temacie a nabijających posty, JCB oprócz standardowych skrzyń 4-biegowych, montowało skrzynie 5-cio biegowe bardzo malo jest takich maszyn krótka seria, jak i skrzynie 6-cio biegowe montowane do dziś w opcji.

genesis
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 09 Gru 2009 11:49
  • Miejscowość: Białystok
  • Pochwały: 2

Coś nie łączy... 5 bieg 4CX '08

Postprzez Jarewa » 23 Cze 2012 19:22

genesis napisał(a):JCB oprócz standardowych skrzyń 4-biegowych, montowało skrzynie 5-cio biegowe bardzo malo jest takich maszyn krótka seria



Nigdy o takich nie słyszałem bynajmniej nie w koparko-ładowarkach. W innych sprzętach być może.

genesis napisał(a):Zapewne maszyna posiada torqelocka stąd ten "5 bieg" i lampka na desce (blokada zmiennika).


Wiem o tym a z lampką się nie wypowiadam bo może też migać kontrolka ostrzegawcza.

genesis napisał(a):Do sprawdzenia czujniki prędkości jeden na skrzyni biegów drugi przy kole pasowym wału korbowego


Gdyby były całkowicie walnięte sterownik nie włączył by blokady. A skoro włącza to znaczy że sprawne.


A skoro jest sterownik to nie ma co czarować tylko podłączyć i odczytać dane. A czy ktoś potrafi podłączyć oprócz interhandler? to na pewno wie kolega excavar

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2806
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Coś nie łączy... 5 bieg 4CX '08

Postprzez Ambrozy » 24 Cze 2012 12:43

Sterowniki w tych skrzyniach lubią się psuć. Widziałem objaw sprawnych obydwu czujników oraz reszty osprzętu a skrzynia nie działała poprawnie, wchodziła max do 4 . Polak potrafi i wywali durny sterownik oraz zrobi na przekaźnikach własny, który będzie działał, też widziałem.
Jeśli pomogłem kliknij pochwała

ıɯɐƃou ʎɹoƃ op ɹoʇıuoɯ zsɐɯ ǝz ʎzɔɐuz oʇ ɔɐʇʎzɔǝzɹd oʇ ǝıuɐʇs ʍ sǝʇsǝɾ ılǝzǝɾ

Awatar użytkownika
Ambrozy
Operator

  • Posty: 253
  • Rejestracja: 11 Mar 2007 17:37
  • Miejscowość: google
  • Pochwały: 17

Coś nie łączy... 5 bieg 4CX '08

Postprzez Jarewa » 24 Cze 2012 21:44

Ogólnie sterownik jest prosty z punku widzenia programisty mikrokontrolerów jak budowa cepa. Wiec jak najbardziej idzie zrobić własny to tylko dwa sygnały z dwóch czujników i pozycja manetki.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2806
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: tomekmis oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej