wibako

3Cx '99 pokrywa skrzyni

3Cx '99 pokrywa skrzyni

Postprzez kempas » 21 Cze 2012 20:47

Marka i model maszyny: JCB 3cx
Rok produkcji: 1999

Witam!
W dniu dzisiejszym urwał mi się w czasie jazdy wał napędowy i niestety uszkodził pokrywę skrzyni biegów i to właściwie jest dla mnie największy problem. Przyczyna awarii nie znam bo krzyżaki były przeze mnie skrupulatnie smarowane aż właściwie do przesady... Nie wiem, być może wał był już wybity i krzyżaki latały aż wyleciały...
Wracając do problemu nigdzie nie mogę znaleźć na necie takiej pokrywy a bez niej ani rusz bo rzyga olejem. Spawanie odpada bo odleciał spory element i właściwie został gdzieś na drodze. Poza tym nie wiem czy to się da w ogóle pospawać.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki - gdzie można to ustrojstwo zakupić!!!

kempas


Reklama

simmet

pokrywa skrzyni JCB

Postprzez kadilak200 » 22 Cze 2012 06:50

kolego pewnego czasu pojawiały się koparki spalone na allegro popatrz w archiwum allegro to znajdziesz i wszystkie były na części to moze ktoś ci odsprzeda

kadilak200
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 19 Cze 2012 20:33
  • Miejscowość: chełm

Maszyna: jcb3cx 2003


pokrywa skrzyni JCB

Postprzez mechanior » 23 Cze 2012 00:13

w Gdyni chłop handluje takimi rzeczami
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: 3Cx '99 pokrywa skrzyni

Postprzez kempas » 23 Cze 2012 18:23

Witam!
Znalazłem części tzn pokrywę o którą pytałem. Pewna firma z Rzeszowa handluje na potęgę częściami zamiennymi.
Dla osób które będą miały podobny problem:
Pokrywa skrzyni- 730 zł netto
Wał napędowy razem z krzyżakami 830 zł netto. ( podobno firmy, która produkuje je dla jcb)
Nietstety regeneracja wału okazała się nie opłacalna. Fachowiec wyliczył mi robotę i części na ok 800 zł netto z krzyżakami....
Części przyjdą w 24 godz więc całkiem nieźle, że nie trzeba czekać.
Dwie inne firmy zażyczyły sobie za pokrywę ok 1600 zł netto i dwa tygodnie czekania ponieważ stwierdziły, że brak jej jest w Polsce i trzeba sprowadzić z fabryki JCB...
Ale mam jeszcze jedno pytanie- dla bardziej doświadczonych. Podczas awarii wyciekł mi cały olej ze skrzyni. Jako że stało się to na obwodnicy miasta, musiałem szybko zjechać ok 1,5 km. Dojechała bez problemu ale czy jazda bez oleju nie zaszkodziła skrzyni...
Wiem że to nie silnik i nie ma tam takich temperatur ale wole się upewnić...

kempas


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej