wibako

Szarpanie przy zmianie kierunku jazdy 3CX '04

Szarpanie przy zmianie kierunku jazdy 3CX '04

Postprzez kempas » 30 Cze 2012 15:04

Marka i model maszyny: 3cx
Rok produkcji: 2004

Witam!
Mam pytanie co do jazdy 3cx 2004 rok 3000 mh. Przy zmianie kierunku jazdy np. z tyłu do przodu kopareczka trochę szarpie. Poprzedni sprzęt 3cx 1999 tak nie miał ale może to jest wynik tego że jest starsza i sporo mh a co za tym idzie bardziej wypracowana. Grzebałem na forum w tej sprawie i nic konkretnego nie znalazłem, ale jak mimo wszystko to gdzieś jest to sorki.

kempas


Reklama

simmet

Re: szarpanie prz zmianie kierunku jazdy

Postprzez motodarek » 30 Cze 2012 16:28

Nie opisałeś dokładnie w jaki sposób maszyna szarpie .
Na pewno zatrzymujesz maszynę (tak żeby koła się już nie obracały) przed zmianą kierunku jazdy?
Bo jeśli maszyna się jeszcze toczy przy zmianie kierunku , to będzie szarpało .
Przy 3k mth powinna być jeszcze jak nowa , niezły wynik jak na 8 lat , chyba tylko w weekendy pracowała ;)

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


szarpanie prz zmianie kierunku jazdy

Postprzez manius » 30 Cze 2012 17:47

krzyzaki na wale?, przeguby?
maszyna do gory i ruszac kolami...
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


Re: Szarpanie przy zmianie kierunku jazdy 3CX '04

Postprzez kempas » 04 Sie 2012 11:17

Przykład: Jadąc do przodu zatrzymuję masznę, trzymając hamulec włączam wsteczny i zanim puszczę pedał hamulca czuję szarpnięcie tak jakby działał sam hamulec a dobrze nie wysprzęglało skrzyni i maszyna już chciałaby jechać, po czym puszczam hamulec i jadę normalnie. Ta sama sytuacja jest również gdy hamulca nie trzymam, tzn. jadąc do przodu bądź do tyłu zatrzymam hamulcem maszynę (po czym go puszczę ) i załączę szybko manetkę do tyłu maszyna również szarpie. Przy poprzednim modelu było tak, że maszyna nawet jak się jeszcze delikatnie toczylą, to zmieniając kierunek odbywało się to delikatnie- tak jakby krzyżaki były gumowe :) ... Szczególnie uciążliwe jest to, gdy pracuję na krótkich dystansach i trzeba często zmieniać kierunek jazdy. Może pomocne będzie również to, że jak podnisę ją do góry załącze manetkę do przodu, nacisnę hamulec i dodam gazu to koła zaczynają się kręcić tak jakby właśnie nie wysprzęglało ich do końca.
Pozdrawiam i z góry dzięki za podpowiedzi..

kempas


Re: Szarpanie przy zmianie kierunku jazdy 3CX '04

Postprzez Jarewa » 04 Sie 2012 19:48

A jaka to skrzynia?

kempas napisał(a):góry załącze manetkę do przodu, nacisnę hamulec i dodam gazu to koła zaczynają się kręcić tak jakby właśnie nie wysprzęglało ich do końca


Bo podczas hamowania napędu nie rozłącza i naturalne to jest.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2803
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Szarpanie przy zmianie kierunku jazdy 3CX '04

Postprzez kysa » 04 Sie 2012 19:58

Może to szarpnięcie to włączający się przedni most podczas hamowania?

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Re: Szarpanie przy zmianie kierunku jazdy 3CX '04

Postprzez kempas » 06 Sie 2012 22:39

Skrzynia jest pow.shift. Co do skrzyni to do tej pory myślałem że musi się wysprzęglać chociaż trochę ale widać za mało wiem..., zdecydowanie za mało :/
Ciężko jest mi bardzej technicznie opisać czy to most czy co innego. Wiem że na podniesinej kopaczce mogę swobodnie obrócić wał na biegu jałowym o jakieś dwa może trzy centymetry po obwodzie zanim kółka zaczną się ruszać i co do tego mam pewne wątpliwości czy tak powinno być. Z tym szarpaniem to pewnie będę musiał pofatygować się do jakiegoś mechanika, co by nie błądzić jak te dzieci we mgle. Pozdrawiam i dzięki za wszystkie podpowiedzi!

kempas


Re: Szarpanie przy zmianie kierunku jazdy 3CX '04

Postprzez Jarewa » 06 Sie 2012 22:47

Podnieś maszynę daj na neutralny i obczaj czy koła stoją czy w którąś stronę kręci, jak kręci to w którą.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2803
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej