wibako

Ciśnienie w przekładni 3CX '99

Ciśnienie w przekładni 3CX '99

Postprzez gagi31 » 10 Lip 2012 10:23

Witam wszystkich i proszę o poradę. Posiadam koparko-ładowarkę jcb 3cx 99r i od jakiegoś czasu zaczeły się z nią problemy a mianowicie po rozruchu koparki wszystko jest ok do momentu aż sie nie rozgrzała zapala mi się kontrolka od ciśnienia w przekładni (czerwona kontrolka z kroplą oleju a na zewnątrz zębatka) po jakimś czasie po rozruchu od razu się zaczeła palić i pali się już non stop. Koparka jeździ bez zmian tzn jak ją kupiłem to od razu był problem w postaci że jak podjeżdżałem pod górkę to tak się dzieje jakby sprzęgło się ślizgało co to może być??? i jest tak do tej pory. Teraz pojawił się następny problem pali się kontrolka od ładowania i nie działa obrotomierz Panowie jak możecie pomóżcie!!!
Ostatnio edytowany przez rudesmen, 10 Lip 2012 14:43, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Post wydzielony z innego tematu

gagi31
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 09 Lip 2012 19:07

Maszyna: JCB 3CX 99r sitemaster


Reklama

simmet

Re: Ciśnienie w przekładni 3CX '99

Postprzez puszek_pl » 10 Lip 2012 14:56

gagi31 napisał(a):po rozruchu koparki wszystko jest ok do momentu aż sie nie rozgrzała zapala mi się kontrolka od ciśnienia w przekładni(czerwona kontrolka z kroplą oleju a na zewnątrz zębatka)


przyczyną może być zanieczyszczony filtr, zużycie oleju.

gagi31 napisał(a):problem w postaci że jak podjeżdżałem pod górkę to tak się dzieje jakby sprzęgło się ślizgało co to może być??? i jest tak do tej pory.


może źle dopasowany bieg, w stosunku do kąta nachylenia wzniesienia, jeśli na wale wejściowym (pompy) prędkość rozpędzonych łopatek pompy kieruje olej na łopatki turbiny, która na danym przełożeniu nie daje rady sprostać wzniesieniu, przez co prędkość na wale wyjściowym (turbiny) diametralnie spada i występuje poślizg.

gagi31 napisał(a):Teraz pojawił się następny problem pali się kontrolka od ładowania i nie działa obrotomierz


pierwsze co sprawdź zaciski klem, jeżeli posiadasz przyrząd do pomiaru napięcia prądu stałego, np multimetr, to podłącz go równolegle do akumulatora i sprawdź jakie jest napięcie przy uruchomionym silniku, jeżeli jest inne od 13,8 (przy włączonych światłach mijania) do 14,4 to masz uszkodzony regulator napięcia.

A co do obrotomierza to w jcb chyba jest to kabelek z wtyczką do alternatora, sprawdź połączenie, przy alternatorze, obrotomierzu, a jeżeli nie znajdziesz w tym przyczyny, to trzeba będzie po instalacji szukać.

puszek_pl
Fizol


Ciśnienie w przekładni 3CX '99

Postprzez pavulon81 » 11 Lip 2012 16:16

Ile masz m/g? Jesli 1i2 bieg brak mocy transmisyjnej, jesli maszyna widzi górkę i juz zwalnia. Najpierw jak kolega napisał Olej 10W 10l do wymiany + filter. Jesli to nie pomoże. Cisnienie, w linii głównej 12 do 14bar. Przy przełączeniu biegów ciśnienie nie powinno spaść wiecej niż 5bar i sie wyrównać. Można równiez sprawdzić ciśnienia na poszczególnych biegach. Ale jesli po wymianie oleju. nie pomoze. skrzynia na ziemie. :faja:

pavulon81
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2012 19:12
  • Miejscowość: Kostrzyn
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Re: Ciśnienie w przekładni 3CX '99

Postprzez bartifeeli » 12 Lip 2012 12:34

gagi31 napisał(a):...że jak podjeżdżałem pod górkę to tak się dzieje jakby sprzęgło się ślizgało co to może być??? i jest tak do tej pory...
to jest sprzęgło hydrokinetyczne, więc może nie dokładnie wiesz jak działa i dlatego odnosisz wrażenie, że się ślizga (takie sprzęgło właśnie ma się "ślizgać" w wielkim cudzysłowie mówiąc).

gagi31 napisał(a):...Teraz pojawił się następny problem pali się kontrolka od ładowania i nie działa obrotomierz Panowie jak możecie pomóżcie!!!
sprawdź jeszcze pasek klinowy alternatora - jego stan i naciąg, ponieważ takie objawy wyskakują gdy alternator za wolno się kręci.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Ciśnienie w przekładni 3CX '99

Postprzez gagi31 » 14 Lip 2012 17:06

Witam Panów chyba wiem co było problemem byłem u elektro mechanika stawialiśmy na alternator co było nie prawdą przyczyną był popsuty licznik motogodzin z zegarem i kontrolkami nie wiem jak to sie fachowo nazywa ale jest to na konsoli oczywiście jest to nie rozbieralne. Mechanik podłączył dodatkową żarówkę i jest ok. Jak sprawdzaliśmy alternator czy ładuję w koparce dioda na kokpicie świeciła dopiero jak dołączył do obiegu dodatkową żarówkę w celu sprawdzenia działa jak coś nie jest zrozumiałe to powtórzę pozdrawiam dzięki za pomoc......Ps. czy wie może ktoś jak ten licznik fachowo się nazywa i ile kosztuje???? jest on na kokpicie mała skrzynka na niej są wszystkie kontrolki ładowanie ciśnienie oleju w przekładni ręczny temp przekładni i chyba wszystko w raz z zegarkiem i motogodzinami dzięki pozdrawiam....

gagi31
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 09 Lip 2012 19:07

Maszyna: JCB 3CX 99r sitemaster


Ciśnienie w przekładni 3CX '99

Postprzez gogo0707 » 15 Lip 2012 10:55

Dziwna sprawa :woot: caly pulpit sie wypalil? A widac powypalane scieszki na nim? To pewnie kosztuje kupe kasy. Ja bym pierwsze na twoim miejscu pozyczylbym pulpit od kogos na chwile zamontowac i zobaczyc czy to to :wink:
"Od­po­wied­nia mo­tywac­ja po­par­ta pochwałą uskrzydla "
http://www.telnow.pl

gogo0707
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 23 Cze 2011 15:22
  • Miejscowość: Bierawa
  • Pochwały: 10

Maszyna: JCB4CX
CAT M315D

Firma: Telnow


Ciśnienie w przekładni 3CX '99

Postprzez piotr22 » 27 Sie 2014 13:02

Witam posiadam JCB3cx muszę wymienić pompę jazdy {słabe ciśnienie} czy muszę wymontować całą skrzynie??
Ostatnio edytowany przez wujek616, 28 Sie 2014 18:29, edytowano w sumie 1 raz
Powód: używaj Polskich znaków !

piotr22
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 13 Sie 2014 08:22

Maszyna: jcb3cx

Firma: transkop


Ciśnienie w przekładni 3CX '99

Postprzez rumpek » 27 Sie 2014 22:30

Tak musisz.

rumpek
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 23 Lut 2012 19:16
  • Miejscowość: Kock

Maszyna: JCB 3CX SUPER


Ciśnienie w przekładni 3CX '99

Postprzez piotr22 » 28 Sie 2014 09:10

A no to ok myślałem ze się obejdzie. NA zimnym ciśnienie 12,5 i wszystko jest ok ale jak trochę pochodzi spada do 10 bez biegu i już się pali kontrolka a przy zmianie do 5 spada i wraca od 9- 12 zależy od obrotów ale kontrolka już nie gaśnie. Czy to oby na pewno będzie pompa czy jakiś simering ?
Ostatnio edytowany przez wujek616, 28 Sie 2014 18:27, edytowano w sumie 1 raz
Powód: używaj Polskich znaków !

piotr22
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 13 Sie 2014 08:22

Maszyna: jcb3cx

Firma: transkop


Ciśnienie w przekładni 3CX '99

Postprzez kapitan79 » 03 Lis 2014 00:06

Zerknij na mój przypadek http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=12&t=18311 2,5 roku temu miałem podobną akcje ze swoja koparko-ładowarką. Od tamtej pory jest ok. Kopiemy, spychamy, jeździmy, odśnieżamy, maszyna nie traci mocy wszystko po remoncie gra!
Ostatnio edytowany przez wujek616, 03 Lis 2014 01:02, edytowano w sumie 1 raz
Powód: zakaz wstawiania ukrytych linków w celu reklamy swojej strony. Proszę się zapoznać z regulaminem (dział IV pkt.5) linki usunąłem. Następnym razem będzie ostrzeżenie

kapitan79
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 14 Maj 2012 08:46
  • Miejscowość: Ostrołęka

Maszyna: JCB 3CX SITEMASTER 1995R.

Firma: MARSAW


Ciśnienie w przekładni 3CX '99

Postprzez piotr22 » 20 Sty 2015 12:12

Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie czujnika cisnienia skrzyni biegów w jcb 3cx 99r wymieniłem go bo leciał przez niego olej jakis czas było dobrz ale olej zaczoł leciec w innym miejscu po tygodniu znowu zaczoł ciec czujnik czy ktos wie jaka moze byc przyczyna?? pozdrawiam

piotr22
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 13 Sie 2014 08:22

Maszyna: jcb3cx

Firma: transkop


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej