Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Szwankują biegi i wycieraczka...

12 Lip 2012 18:19

Maszyna : JCB 3cx Sitemaster powershift 2003 r.
Witam, moja Jotka zaczęła wariować z biegami, raz zzrzuci sobie z 3 na 2 sama, czasem nie wchodzi 4 jak poruszam tak delikatnie manetką to wchodzi, próbowałem to jakoś przedmuchać ale nie ma dojścia, tak samo wycieraczka sama sie włącza jak poprzełączam manetką to ustaje. czy nawaliły obydwie manetki?

Re: Szwankują biegi i wycieraczka...

12 Lip 2012 18:22

może zbyt natarczywie umyłeś ją wodą?? długo już tak się dzieje?

Re: Szwankują biegi i wycieraczka...

12 Lip 2012 18:27

Kolego możliwe, że manetki. U mnie od jazdy nie zawsze włączała bieg ale udało mi się ją rozebrać na kawałki. wyczyściłem nasmarowałem i wymieniłem sprężynę i teraz działa jak nowa.

Szwankują biegi i wycieraczka...

12 Lip 2012 20:11

ostatnio maszyna nie była myta. dzieje sie tak od tygodnia . jak rozebrać manetke???

Re: Szwankują biegi i wycieraczka...

13 Lip 2012 00:06

Nie wiem dokładnie jak to jest w nowszym typie ale ją musiałem zdjąć kiere i pod nią obudowę manetek. Jak będziesz je miał w ręku, to zobaczysz czy skracanie czy nitowane. Ją nity rozwierciłem i rozlutowałem kable. Przy składaniu nity zastapilem małymi wkretami od jakiegoś pewnie radia, tylko muszą być dość ciasne.

Re: Szwankują biegi i wycieraczka...

13 Lip 2012 21:11

Tylko mu szwankują biegi a nie kierunek jazdy. Wiec to nie te dwa micro włączniki od kierunku, lecz styki w samej gałce co się kręci.

Do rozebranie jest ale to więcej nerwów i zachodu a cena zaporowa.
Wyślij odpowiedź